Milion sluncí

Milion sluncí https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138210/bmid_milion-slunci-138210.jpg 4 503 71

Loď mezi hvězdami série

Celé UNIVERSUM je jedna velká lež. Když se to jeho obyvatelé dozvěděli, rozpoutal se chaos. Jsou to už tři měsíce, co Amy odpojila. Kam se podívá, všude stěny, už tři měsíce. Syn se ujal velení lodi a rozhodl se skoncovat s Phydusem a přestat svým lidem lhát. Jenže ani on nezná celou pravdu, a když spolu s Amy začínají zjišťovat, co všechno jim zatím zůstalo utajeno, je jasné, že mají před sebou dlouhou cestu, na níž si každý krok musí tvrdě vybojovat. Jak to bude dál s Lodí mezi hvězdami?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Million Suns , 2012

lakme
24.07.2013 5 z 5

Nemohla jsem se od čtení odtrhnout a knížku jsem zhltla za jeden den :). Hned bych se pustila i do posledního dílu, ale musím si trošku odpočinout ;) Myslím, že už jsem někde od první knížky tušila, že už jsou na místě u země Centauri...

Kateriska
20.07.2013 4 z 5

Musím říct, že jakmile jsem někdy v lednu uviděla tu obálku, úplně jsem se do ní zamilovala. Ale kniha mi v knihovně ležela až do července a pořád se prodlužoval čas, kdy ji konečně začnu číst. A nakonec se tak stalo až tohoto července.
Je to docela jiné než první díl, který byl ale také velmi dobrý. Milion sluncí je tak trošku detektivka, spisovatelka sem dala více nepředvídatelných situací než do první knihy. Tento příběh se jako Loď mezi hvězdami krásně četl, kapitoly končily přesně uprostřed těch největších zvratů, což mě přimělo dále číst.
Jelikož jsou prázdniny, na knihu se samozřejmě mohu více soustředit než ve školním roce. Až skoro do konce knihy jsem přemýšlela o pěti hvězdičkách. Beth Revis měla úžasné nápady a znalosti, které sem vložila. Obdivuji její využití světové literatury a obdivuji i Amy, která na to všechno vlastně (skoro všechno) přišla. Co se týče mě, asi bych na to v životě nepřišla.
Ale ke konci knihy se snižovalo mé hodnocení. Dost se mi nezamlouvala kapitola, kdy hlavní hrdinka nechce toho muže se jménem na O. Jednou jí připadá, že je pošuk, podruhé, že ne. Já toho muže na O, i přesto, co všechno udělal, ale chci vidět v dalším pokračování a jestli tam nebude, tak se asi zvencnu. :D Amy se prostě ke konci dílu chovala jako pošuk, nemohu to nepřiznat. I ten konec vypadá dost uzavřeně (a i trošinku odbytě) a kdybych neměla ponětí o třetím díle, myslím, že bych se po něm ani nesháněla.

Přesto ho mám ve svém pokoji a čekám, až se dnes večer ponořím do dalšího příběhu....

Anne Leyyd
04.07.2013 4 z 5

Na pokračování jsem se vrhla s chutí a to, co jsem při četbě prožívala, se od 1. dílu moc nelišilo.

Opět mě nadchla absolutní propracovanost, hledání indicií mi připadalo vážně skvělé, úplně jako v detektivce, romantická linka se už taky (KONEČNĚ!) nějak hnula a byla více patrná a já lituju jedině toho, že se hned nemůžu vrhnout na 3. díl.

Jinak mám po dočtení pořád stejné stanovisko – příběh se mi opravdu líbí, jsem hrozně zvědavá, jak to dopadne, ale myslím, že podruhé si knihy už číst nebudu. Styl psaní je táhlý, klidný. U většiny kapitoly mě jejich začátek moc nebavil, ani se mi do nich nechtělo, ale po pár desítkách vět mě každá kapitola hrozně zaujala a já chtěla jen jediné – ČÍST DÁL A DÁL AŽ NA KONEC!

Psychologickou stránku autorka zvládla stejně bravurně jako tu technickou. Opravu si myslím, že kdyby někdy nastala podobná situace (jako na Universu), tak že by se lidé chovali PŘESNĚ takhle. Je to sice smutné, ale takoví asi jsme. Nevděční, věčně nespokojení. Na těch, kteří se o něco snaží, hledáme jen mouchy… No, opravdu knihy dávají podnět k zamyšlení.

Syn mi přišel sympatičtější než v 1. díle a oblíbila jsem si ho mnohem víc.

Pevně doufám, že „Všechny barvy Země“ tuto krásnou, propracovanou, a beze sporu s láskou psanou sérii, zakončí důstojně, dobře a že UŽ NEBUDE TOLIK MRTVÝCH! Jinak klobouk dolů, protože sama si nedovedu představit, že bych zabila tolik postav… To chce odvahu a tu Beth Revis rozhodně má.

Adele02
16.06.2013

Obdivuji, jak Revis ukončuje kapitoly. U Syna mám vždycky chuť přeskočit Amy. Těším se na závěr.

TessDragon
30.05.2013 4 z 5

Jak já miluju tyhle obálky. 1.díl byl pro mě absolutní zklamání (2 hvězdičky), ale chtěla jsem zkusit i 2.díl. A nelituju. Byl o dost lepší, už né tak nudný a natahovaný. Syna jsem si o trošku víc oblíbila, ale i tak bych ho klidně nepostrádala, zato jsem postrádala Harleyho, Oriona a Kayleigh. Hrozná postava pro mě ale byl Bartie, Luthora ani nezminuju. Příběh jsem hltala, a když si vzpomenu, jak jsem se nutila do 1.dílu, byla jsem dost překvapená. Jsem ráda, že autorka zakčnila a zpříjemnila příběh, že se dal číst. Ten konec byl úžasně napínavě napsaný a já se musím pustit do posledního dílu.

EttelëaDragons
12.05.2013 4 z 5

Milion sluncí se mi líbí více nže předchozí díl, je propracovanější, zábavnější, napínavější a zkrátka celkově lepší. Nejspíše na něm autorka pracovala daleko usilovněji než na Lodi mezi hvězdami a je to opravdu znát. Ale co prošlo největší změnou, je zápletka. V minulém dílu se autorce moc nepovedla, brzy totiž odhalila příliš mnoho a tak čtenář na konci knihy nebyl nijak zvlášť překvapený, natož šokovaný. V Milionu sluncí je to však daleko lepší. Princip je sice stále stejný, Amy pomocí indicií odhaluje jedno tajemství za druhým a pomalu tak postupuje k objevení něčeho velkého, ale konečně se autorce povedlo odkrývat všechno pomaličku, postupně a po částech, takže v průběhu čtení udržuje čtenáře v neustálém napětí a očekávání a nechává mu prostor i pro jeho vlastní spekulace. V závěru pak dokonce šokuje, když odhalí celou pravdu.
Celkově si Beth Revisová polepšila a napsala velmi zajímavé pokračování vesmírné sc-fi série pro dospívající plné napětí, akce a ano, ke konci i romantiky.

zdenulii
14.04.2013 5 z 5

Ze začátku mě kniha moc nedostala. Pořád jsem ji odkládala, mezi tím četla jiné, ale nakonec jsem se dostala zhruba do části před půlkou a začalo to být zajímavé a napínavé. Nakonec musím říct že se mi moc líbila a jsem zvědavá na třetí dil

Ellkarka
09.03.2013 5 z 5

Nechápu, jak se to autorce povedlo, ale tenhle díl hýřil překvapeními. Musím doporučit všem, co četli první díl. Já jsem z prvního nebyla vůbec nadšená, ale i tak jsem se rozhodla číst druhý a rozhodně toho nelituji a těším se na další pokračování. Však sama autorka na konci knížky říká, že díky její agentce kniha vznikla, a že ji přinutila přijít s ještě lepším nápadem, než původně.

mynonka
09.02.2013 5 z 5

Musím Beth pochválit. Narozdíl od prvního dílu, tenhle nabídl mnohem více napětí a akce. Kniha má rychlý spád a čte se velice hezky. Třetí díl má hodně dobře našlápnut a nemůžu se dočkat, co se bude dít :)). Jediný problém v celé sérii vidím v tom, že jsem si žádnou z postav nějak extra neoblíbila. Fandila jsem oboum hlavním hrdinům, ale to je asi vše.

Eneo
31.01.2013 4 z 5

Ještě by to chtělo půl hvězdičky... Druhý díl je podle mě napínavější než první díl, má rychlejší spád, který vás doslova vtáhne do děje a než se nadějete, jste na konci. Co víc si přát, než aby byli překladatelé rychlí a naservírovali nám i třetí díl série.

Monisek.B
10.12.2012 4 z 5

Asi tak do poloviny mě kniha nudila. Příběh se pořád ne a ne rozjet... Přečíst první půlku mi zabralo týden, druhou jsem ale zhltla na jeden zátah během několika málo hodin. Nakonec to vlastně předčilo má očekávání :-D Propletenec Amy a Syna se mi opravdu líbil, příběh dostává úplně jiný spád a já se neskutečně těším na další pokračování.