Milion sluncí

Milion sluncí https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138210/bmid_milion-slunci-138210.jpg 4 503 71

Loď mezi hvězdami série

Celé UNIVERSUM je jedna velká lež. Když se to jeho obyvatelé dozvěděli, rozpoutal se chaos. Jsou to už tři měsíce, co Amy odpojila. Kam se podívá, všude stěny, už tři měsíce. Syn se ujal velení lodi a rozhodl se skoncovat s Phydusem a přestat svým lidem lhát. Jenže ani on nezná celou pravdu, a když spolu s Amy začínají zjišťovat, co všechno jim zatím zůstalo utajeno, je jasné, že mají před sebou dlouhou cestu, na níž si každý krok musí tvrdě vybojovat. Jak to bude dál s Lodí mezi hvězdami?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Million Suns , 2012

SáraR.
14.12.2023 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Příběh se pořád "rozšiřoval" a objevovalo se něco nového, co udržovalo napětí. Postavy se postupně vyvíjely a dodávalo to příběhu hloubku. Některé zvraty mě tedy dost zasáhly, ale k čtivosti příběhu byly nutné. I když jsem se, stejně jako u prvního dílu, musela ze začátku do čtení nutit, nakonec jsem knihu zhltla jedním dechem. Na třetí díl se těším asi nejvíc, kdo dočetl, pochopí. ;)

Ermeston009
07.06.2022 4 z 5

Moc hezké. Knížka mě nutila přemýšlet spolu s postavami, vcítit se do jejich rolí a chápat jejich problémy. Zrovna v tomto dílu jde o problémy dost závažné takže jak už jsem zmínila jsem to hodně prožívala. Už se těším na další díl.

DericCaster
29.01.2022 4 z 5

Druhá část je trochu více o vztazích a svobodě. Kde končí svoboda jedince a zda jsou práva jednotlivce více, než práva společnosti. Knížka se opět hezky četla, ikdyž je trochu pomalejší, ale na třetí díl se vyloženě těším...

anngelina
13.10.2021 4 z 5

Druhy díl obsahuje ještě vic napětí než předchozí, ale postrádala jsem v příběhu detail . Po prvním díle jsem od autorky nečekala nic jiného než šokující zápletku, takže uspokojující dojmy ze čtení ve výsledku nebyly překvapením. A klobouk dolu překladateli, mistrovská práce se slovními obraty a názvoslovím.

Tirisa
10.10.2021 3 z 5

Pro zatím stejné pocity jako u prvního dílu...slabší YA, ale pořád chci vědět, jak to dopadne.

hanjana
16.04.2021 5 z 5

Rereading 2021 po 7 letech: O trochu slabší než první díl, ale stejně je to čtivá pecka. A jak jsem předpokládala, knížku jsem zase zhltla během jednoho dne. Je to fakt super.

U tohoto rereadingu mi fakt dochází, že si skoro nepamatuju zápletky a závěry v celé sérii. Je to zvláštní, protože tenkrát jsem ji zařadila fakt mezi top nejoblíbenější knihy. Ale víte co? Je to super, protože teď mám úplně stejné pocity, jako bych to četla poprvé!

Schary
21.02.2021 3 z 5

Příběh je dost naivní a takový nedotažený...

zandu
13.10.2020 4 z 5

Druhý díl byl lepší, trochu akčnější. Četlo se to úplně samo, najednou jsem byla na konci :-) a jde se na třetí díl

Kyta
12.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Druhý díl této vesmírné trilogie mě náramně bavil - což bych o prvním díle prohlásit nemohla. Děj se pořádně rozjel a už to na mě vůbec nepůsobilo "plytce". Stále jsem měla pocit, že musím číst dál a dál a stránky pod rukama přímo ubíhaly.

Autorka nám postupně odkrývala všechna tajemství a rozplétala lži a snažila se nás napínat, co to šlo (což se jí u mě podařilo). Ačkoliv jsem tušila, že loď už je na místě (protože jak by to asi mohlo dopadnout, že), stejně mě to celkem překvapilo. Ta možnost přistání dodala příběhu nový rozměr a už to nepůsobilo tak depresivně. Moc mě bavil nápad s indiciemi - při jejich hledání se ukázalo Amyino odhodlání a chytrost.

Stejně jako v prvním díle se i v tomto objevuje mírná detektivní linka a "padouchem" je jako obvykle člověk, u kterého byste to čekali nejméně. Romantická linka mezi Amy a Synem je opět na bodu mrazu (až na jeden dva světlé momenty), ale to v příběhu stejně nebylo tolik důležité. V knize mi už tolik nevadily ty velmi často užívané výrazy (kdo četl, ví), oproti prvnímu dílu už to tolik nepralo do očí. Možná za to může i celkový dojem z knihy.

Obě hlavní postavy se vyvíjí a jejich chování dává smysl. Syn převzal roli vůdce, což se ukáže jako velmi nesnadná funkce, ještě když ho lidé nerespektovali a on musel snášet jen samou kritiku. Dělal velmi chytrá a nelehká rozhodnutí, což někteří lidé bohužel neoceňovali. Dopad na jeho psychiku byl obrovský a já ho často litovala. Chování posádky z hlediska různých rozbrojů bylo uvěřitelné.

Jak už jsem napsala, od prvního dílu je zde vidět výrazné zlepšení, v mnoha směrech - kniha je hlavně propracovanější, nenudí vás a nikdy nevíte, jaké překvapení vás ještě čeká. Autorka nešetřila zabíjením, což se ukázalo jako dobrý nápad, jelikož příběh díky tomu dostal ten nádech temna a nebezpečí. Kniha skončila hodně otevřeně a nabádá to k okamžitému otevření trojky, na který se moc těším. Doufám, že se v něm objeví Orion i Amyini rodiče.

Myslím, že kdo po té nemastné neslané jedničce váhá s pokračováním, určitě by se do něj měl pustit, je to velká změna.

Monns
28.05.2020 5 z 5

Slovo úža téměř zmizelo a na XAKRU! jsem si asi už zvykla. Děj byl napínavý a nešlo se odtrhnout. Takže za mě mnohem lepší než první díl.

Souteska
23.05.2020 5 z 5

Celá trilogie mě nadchla. Je akční, přiměřeně romantická, ale hlavně mě donutila k zamýšlení nad tématy lidská svoboda, zodpovědnost, zlo, maskované zlo, zotročení lidí.

lenka0347
05.01.2020 5 z 5

Ze začátku mě to moc nebavilo ale pak se to rozjelo a začalo hodně bavit. Víc se mi líbí první díl ale i tak se mi knížka líbila.

Kacennnka
03.11.2019 4 z 5

Milion sluncí, sice místy působil pouze jako spojnice mezi prvním a posledním dílem, nicméně čtenář velice brzy zjistí, že události z prostřední části příběhu mají důležitou roli pro nadcházející události. Milion sluncí navíc nabízí úplně jiné vyprávění než jednička, což pro některé čtenáře může být šok. Z jemné narace prvního dílu, která působila velice lehce a vyváženě, se stává poměrně drsný příběh, který nešetří násilím a dějovými zvraty.

1Booklover
15.08.2019 5 z 5

Milion sluncí je druhý díl ze tří knih.
Kniha mě opravdu bavila. S každou další kapitolou se nám odkrývá jí další a další tajemství lodi a já si vždy je říkala ,,jaká tajemství mě ještě čekají ". Syn a Amy se snaží přijít na kloub indiciím, které jim mají ukázat nějaké veliké tajemství. To mě neskutečně bavilo.
Mezitím ovšem umírají lidé a my netušíme, kdo nebo co je zabíjí.
P. S. Věřte mi, že by Vás nikdy nenapadlo, kdo nebo co to je.
Určitě knihu doporučuji, ale přečtěte si nejdříve první díl, protože imformace z prvního dílu se prolínají do druhého.

MarryMikuskova
27.05.2019 5 z 5

Čítaniu knihy Milion sluncí predchádzala (mega) veľká dávka nadšenia z toho, že som túto knihu vôbec ešte niekde zohnala. A keďže prvý diel tejto série je jednou z mojich naj, naj, NAJ, NAJobľúbenejších kníh, mala som od pokračovania veľmi vysoké očakávania. A myslím, že sa všetky splnili.

Neviem, ako to tá autorka robí, že ma v každej kapitole dokázala niečím dostať. Každú chvíľu som bola kvôli niečomu prekvapená. Je naozaj vidieť, že má príbeh riadne prepracovaný a dopredu premyslený. Postupne sa zbiera veľa vecí a na konci to všetko vypukne a ešte to dáva aj zmysel. Veľký obdiv.

Musím sa priznať, že na začiatku čítania som bola trochu zmätená, pretože prvý diel som čítala v slovenčine, no a druhý už, samozrejme, v češtine, keďže Ikar sa rozhodol sériu po prvom diely nevydávať. Niektoré postavy mali zrazu iné mená, niektoré veci iné označenia, ako v slovenskom vydaní. Takže mi asi nejaké tri krátke kapitoly trvalo kým som si na to zvykla. Ale dojem z príbehu mi to vôbec nijako nepokazilo. Možno až na výraz "xakru", ktorý sa tam objavoval docela dosť často.

Postavy som mala pri čítaní rovnako rada, ako pri prvom diely. Páčilo sa mi, že sa postupne rozvíjajú a že Syn už musel robiť svoje vlastné rozhodnutia, bez toho aby ho ovplyvňoval Otec. Inak, bola som zaskočená tým, ako postupne umierala jedna postava za druhou. A aj tým, z koho sa v tomto diely vykľula záporná postava.

Nakoniec len toľko, že kniha naozaj splnila všetky moje očakávania. Akurát som sa utvrdila v tom, že túto sériu naozaj zbožňujem. A som naozaj zvedavá, ako to celé vlastne dopadne. Bolo to, xakru, super! :D

PerfectionistKa
28.04.2019 3 z 5

K mému opravdu obrovskému překvapení to bylo mnohem záživnější než 1. díl. Jako ty indicie byly někdy fakt dobrý a bavilo mě na to s nimi přicházet. “Planeta”, Schody” a “Rybníček” byly fakt parádní nápady, normálně jsem se přistihla, že jsem nějaká napjatá očekáváním. Po ne moc zajímavé Lodi mezi hvězdami jsem takový super pocit fakt nečekala.
Začátkem jsem se ale musela docela dost znuzeně prokousávat, knihu jsem přečetla (napůl prolistovala) v rekordním čase, takže i některé další věci v průběhu knihy jsem v podstatě přeskakovala, protože mě nebavily, i když vim, že byly určitě taky svým způsobem důležité. Taky mě Milion sluncí určitě více navnadil na poslední díl, než-li díl předchozí na tenhle :-)

Knihomolka10942
16.02.2019 5 z 5

Naprosto nádherná knížka plná napětí a nápaditosti. Určitě stejně skvělá jako první díl!:-)

Sarah11
07.01.2019 1 z 5

A já jsem si naivně myslela, že druhý díl nebude takový průšvih. Chyba! Hlavní hrdinové jsou opět stejně nesnesitelní, tu romanci jim prostě nevěřím a děj stále stejně nudný a opakující se. Nevidím žádný posun oproti prvnímu dílu. Knihu jsem přečetla relativně nedávno a v podstatě si nepamatuju, o čem byla, a to si pamatuju knihy spoustu let po přečtení... To o něčem vypovídá.

Knihomolka10
11.09.2018 4 z 5

Mnohem lepší než první díl. První díl jsem ohodnotila pouze třemi hvězdičkami, ale tento díl byl naprosto dokonalý. Knížka byla plná akce a od začátku do konce se tam pořád něco dělo. Amy mi v některých případech lezla na nervy a doufám, že Amy a Syn skončí spolu. Nápad s indiciemi byl skvělý. Tento díl byl prostě úžasný a já se od knížky nemohla odtrhnout.

Elsa14
28.01.2018 5 z 5

Ani druhý díl mě nezklamal. Tuto sérii jsem si hrozně moc oblíbila, i když jsem k ní byla ze začátku nedůvěřivá. Příběh krásně plyne, úplně člověka do sebe vtáhne. Ani se čtenář nenaděje a najednou kouká, že je konec. Líbí se mi neobvyklé vyprávění. Jednou z pohledu Amy, podruhé z pohledu Syna. Navíc obě knihy překrásně voní. Určitě doporučuji.