Loď mezi hvězdami

Loď mezi hvězdami https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129942/bmid_lod-mezi-hvezdami-129942.jpg 4 807 151

Loď mezi hvězdami série

Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby „zmrazený pasažér“ na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel. Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Across the Universe , 2011

Lenka.Vílka
23.05.2014 2 z 5

Tak tahle kniha me nijal zvlast neodvarila...mozna jindy, mozna jinde...ale ne ted a ne tady...kniha nebyla vylozene spatna a kvuli nametu mi puvodne prisla zajimava, ale nedopadlo to podle mych predstav...nedokazala jsem se zacist tak, jak jsem si prala...docetla jsem do konce, ale tim to pro me hasne...

Nemesis Moriko
26.03.2014 4 z 5

Souhlasím s PetikLozik, slova "úža", "xakru" a "chucpe" byly na zabití. U toho posledního jsem si díky svojí blbosti musela na netu hledat co to znamená..-.-
Jinak, na knihu jsem se moc těšila, všichni kdo ji četli tak mi říkali jak je to skvělá kniha a všechno. Když jsem se do ní pustila, no nwm, měla jsem ji přečtenou rychle, styl byl super, pěkný příběh. Správně bych měla být nadšená. Měla bych všude psát, že je to jedna z nejlepších knih, které jsem četla. A podobné věci, které píšu pod recenze na knihy, které jsou takto dobře napsané..
ale já nwm, ale na knize mi prostě něco nesedělo, něco mi tam vadilo. Ani nevím co, ale prostě NĚCO. Navíc tam bylo na mě až moc romantiky,..-.-
A nakonci (BACHA? SPOILER!) mi bylo hrozně líto Harleyho, toho jsem měla moc ráda..://
Možná to bylo tím, že jsem odzačátku věděla, kdo zmrazené odpojuje a všechny překvapení jsem předem věděla od spolužačky,... ale i tak.

Adria Orici
13.02.2014 5 z 5

Pro moji maličkost, velmi dobrý citově promyšlený příběh.Takové zbožňuji. Svižný děj,city jsou v této knize skvěle vykresleny společně s postavami které je prožívají. Takové čtení vyhledávám, plný akce citů a zamilovanosti se špetkou sci-fi. Ženy podle mého umí tento styl vyprávění skvěle podat. AMY KATHLEEN RYAN má podobný styl. Tyto dvě dámy mě učarovaly a to pořádně !

PetikLozik
06.02.2014 4 z 5

Slova "úža", "xakru" a "chucpe" mi tam docela vadily.

RosMeggie
29.01.2014 4 z 5

Super kniha, ale na mě málo romantiky... :D... Tuto knihu jsem moc neprožívala (jak je u mě obvyklé), četla se hooodně pomalu... Ze začátku jsem chtěla knížku zavřít a už nikdy neotevřít (ty hadičky v krku byly pěkně hnusně popsané, až mi z toho bylo blbě...), ale neudělala jsem to a jsem za to moc moc ráda, ale musím říct, že jsem už četla lepší sci-fi...
Už se těším, až si přečtu 2.díl, doufám že do něho se "zažeru" jak je mým zvykem... :D

IvcaK98
31.12.2013 4 z 5

Moc pěkné čtení, ale nic jiného jsem od knížky s tak hezkou obálkou neočekávala :) Oba dva hlavní hrdinové mi byli sympatičtí a trošku zvláštní překlad jsem spíš ocenila. Musím ale přiznat, že na takové Universum bych nevkročila ani za nic. I kdyby tam na mě čekalo deset Synů ;)

Anne42
20.11.2013 5 z 5

Původně jsem sem žádný komentář psát nechtěla, ale jak si to tady tak čtu, musím tuto knihu obhájit. Tak za prvé: jsou tady stížnosti na slovo xakru. V anglickém originále je to totiž frex, což nejde přeložit asi opravdu nijak než xakru :-D a pak - zdlouhavý začátek je jenom vysvětlením jak se věci mají :-D :-D mně se ta knížka opravdu hodně líbila a jsem moc ráda (SPOILER!), že se Amy nezachovala na konci jako nána ale dokázala Synovi odpustit :-)

Desire_Lydon
04.11.2013 5 z 5

Jsem příjemně překvapena! Konečně něco nového a neokoukaného. Dobrý a dobře zpracovaný nápad. Detektivní zápletka sice sem tam pokulhávala, ale odhalení zločince bylo více než překvapivé. Postavy mi byli sympatické, jak Amy, tak Syn. Ale bavili se mě více kapitoly se Synem. Kniha se čte v podstatě sama, stránky ubíhají jedna za druhou. Rozjezd byl sice trošku pomalý, ale to mi vůbec nevadilo. Lepší než kdyby nás autorka hodila do vytvořeného prostředí a my nevěděli, která bije. Jedinné, co mě opravdu vytáčelo, bylo slovo xakru. Fakt se to píše s X? Mě to teda připadá dost divný. Jako kdyby někdo napsala místo k východu qýchodu :D

Nicoletka
05.10.2013 4 z 5

Po dlouhe dobe neco noveho. Originalni napad, dobre zpracovani. ''Zaporaka'' bych necekala, byl opravdu nenapadny! :D Ale i presto, ze knizka byla velmi dobra, jsem nebyla schopna ji docist a trvalo mi to pres mesic. Do dalsiho dilu se poustim a doufam, ze bude trochu vice poutavy. :)

Viky.Tejralova
24.09.2013 5 z 5

Tahle kniha je naprosto skvělá... Četla se úplně sama, měla poutavý příběh... Od samého začátku člověka naprosto vcucne do děje a nepustí.. Konec byl také naprosto neočekávaný... Prostě skvělá kniha.. Moc doporučuji

amellia
19.09.2013 4 z 5

Knížka mě zaujala hlavně na první pohled svou obálkou a na druhý obsahem. Obsah mě zaujal hlavně tím ,kde se vše odehrává - ve vesmíru na obrovské lodi. Nedokážu si představit to , kdybych měla žít ve světě ,který by měl stěny kam se podívám - tedy ve vesmírné lodi. Tím ,že se tento příběh odehrává asi v roce 2023 ,tak myslím si ,že by se někdo mohl inspirovat touto knihou a něco takového by se ještě mohlo doopravdy stát. Asi by to nebylo úplně špatné kdyby vědci objevili planetu , na které by se dalo žít podobně jako na Zemi.

Mohlo tam být více zápletek i postav. A také jsem si všimla ,že autorka opakovala hodně stejných slov pořád dokola . Nejnapínavější byl konec a začátek . Nejlepší byly strany kde Amy prohledávala loď.
Nejnudnější byly chvíle ,kdy Amy vzpomínala na "Starou Zemi". Nejúžasnější bylo ,když Syn byl ve vesmíru. Nejnebezpečnější bylo to ,když vystoupili na planetě Century. A největší podraz se stal na planetě Century......víc už se snad říci nedá.

Yanna0
14.09.2013 3 z 5

Od této knihy jsem očekávala více, než tři čtvrtě stran o páření se mezi lidmi. Nejzajímavější bylo prvních pár stran a konec. Ten mě kupodivu donutil přečíst si i druhý díl, který se mi líbí už o mnoho víc. Slovní zásoba autorky by ovšem mohla být rozmanitější...

Anne Leyyd
01.07.2013 4 z 5

Než jsem se do knihy pustila, tak jsem čekala něco… hodně dobrého, zajímavého, lásku mezi hvězdami, dystopii odlišnou od jiných – a skutečně jsem to dostala (i když té romantiky by tam mohlo být víc :-) )

Tento příběh je opravdu jiný, než další knihy s dystopickým námětem, které jsem četla. Autorka mi svou precizností připomněla Colleen Houck a její Tygří ságu, ale vzhledem k tomu, že tady se propracovanost týkala hlavně technických věcí, necítím nějak potřebu se k tomu vracet (na rozdíl od Tygrů :-) ) Beth Revis má můj VELKÝ OBDIV, protože jsem u ženy nečekala, něco tak... technicky propracovaného. Opravdu DO DETAILU. Úplně jsem nad tím žasla. Stejně jako nad stvořeným životem na lodi (z Období mi ještě teď běhá mráz po zádech, fuj). Člověka při tom napadá bezpočet otázek, nutí ho to k zamyšlení a je rád (já jsem tedy byla nesmírně), že může žít na Zemi a cítit, prožívat, rozhodovat se, mít kolem sebe přírodu…

Co se týče děje celkově, tak plynul pozvolna. Místy bych byla radši, kdyby se to urychlilo, ale nemůžu říct, že by mi to vyloženě vadilo. Na autorčin styl psaní jsem si zvykla celkem rychle a opravdu mě to vtáhlo do děje. Jak jsem se dostávala ke konci, tak jsem jen kulila oči a takové rozuzlení jsem tedy nečekala.

Moc se mi líbila a byla jsem spokojená s PSYCHOLOGICKÝM vývojem postav. Skvělé. Bez chyby.

Amy jsem si oblíbila. V drtivě většině jsem ji chápala a asi bych se chovala hodně podobně, být na jejím místě. Synův pohled mě ale pokaždé bavil víc :-)

Další věc, kterou jsem si opravdu HODNĚ UŽÍVALA (a tleskala za to autorce), byl styl vyprávění z pohledu Amy a Syna. A jak už někdo psal v recenzi, tak v tomto případě to opravdu VYPADALO, že to vypráví 2 OSOBY, nikoliv jedna (jak to bylo třeba u knihy Rekviem od Lauren Oliver, kde se mohly prohodit jména Leny a Hany u kapitol, a nikdo by nepoznal, z pohledu které postavy se děj vypráví). Což ROZHODNĚ NENÍ případ této knihy.

A ačkoliv mám nyní dojem, že se ke knize už opravdu nebudu mít potřebu vracet, jdu se hned vrhnout na pokračování, protože tenhle příběh za to stojí.

Keksík
24.06.2013 3 z 5

Knihu jsem si koupila, kvůli ohromující obálce a také pro její velmi kladné ohlasy. Začátek byl zdlouhavý, nudný a chvílemi mi přišlo, že autorka vlastně neví kudy kam. V polovině už to bylo lepší, příběh se trošku rozhoupal a konečně to někam vedlo. Konec, jak už je tu několikrát řečeno, byl nejlepší. Amy se mi líbila. Rázná, svá, odvážná ale přece jen obyčejná holka, která je zranitelná jako každý jiný. U Syna to bylo horší.. třeba se vyvine.. :D Co mi doopravdy vadilo bylo slovo xakru. Pokaždé když jsem to přečetla, tak jsem myslela že vykvetu. :D Uvidíme.. dám šanci i druhému dílu. :)

Adele02
12.06.2013 5 z 5

Holka, kterou zmrazí a vzbudí se o tři sta let později.
Myslela jsem si, že je to úplná kravina. Ale hodně jsem se spletla.

Amy i Syn si mně úplně dostali. Jejich přístup k životu na Universu je vážně okouzlující. Navíc všechny ty lži a tajemství, která se postupně odhalují...
Obálka taky úžasná a děj hodně chytlavý.
Doporučuju nejen milovníkum vesmíru.

TessDragon
30.05.2013 2 z 5

Popravdě jsem se na knížku těšila, kouzelná obálka, zajímavý příběh a i ohlasy byly veliké. Ale ouha. Knížka byla strašně natahovaná a pro mě i dost v některých částech dost nudná, takže jsem ji odložila. Ale nedalo mi to a po čase jsem se do ní zase pustila, ale dosti s námahou, konečně jsem se propracovala do konce, který už byl mnohem lepší, akčnější, napínavější. Hodně jsem si oblíbila Amy, ale Syna, nikdy bych nevěřila, že nějakého mužského hl.hrdinu budu mít tak doslova proti srsti, zato jsem si dost oblíbila Harleyho. V některých chvílích nebyl špatný ani Otec, jen se snažil dělat to, co před ním ostatní, vytvořit mírumilovné prostředí. Oriona jsem také v některých ohledech chápala, Doktor také nebyl špatný. Kdyby knížka nebyla tak strašně natažená, možná bych dala víc. Ale uvidíme, jak na tom budou další díly.

La Fiera
21.05.2013 4 z 5

Na to, že se v knize zase až tak moc neděje, když nepočítám tak poslední čtvrtinu knihy, tak se velmi dobře čte. A musím přiznat, že mne čtení velmi bavilo.
Snaha autorky myslet na všechno, tak aby to nějak na té lodi po těch pár století všechno fungovalo se mi zamlouvala. Ačkoli já u toho musela přemýšlet, co mi tam sedí a co ne.

A zasunutí romantického příběhu do toho všeho se zdařilo. Myslím, že originální nápad cestování vesmírnou lodí, se autorce vydařil. Jsem zvědavá na pokračování příběhu.

EttelëaDragons
12.05.2013 3 z 5

Nebylo to vůbec špatné, krásně a rychle se to četlo, kapitoly jsou krátké, písmenka velká... Ale... Zaprvé mi zpočátku dělalo problém neustále přepínat mezi pohledem Amy a Syna, protože ty kapitoly jsou opravdu krátké a tak si člověk pořád musí zvykat na změnu mužského a ženského rodu. Pak mi vůbec neseděly některá slova, která se v textu objevovala. Např. "úža", což je šílené slovo, které mi rvalo uši a pak taky "chucpe" - vím, co to znamená, ale nerozumím tomu, proč bylo v téhle knize tak používáno. Rozumím tomu, že se autor snažil nějak odlišit řeč posádky lodi, která se za 300 let naprosté izolace jistě musela změnit, ale nevím, jestli tohle byla zrovna správná volba. Když se nad tím člověk zamyslí trochu do hloubky, tak má příběh i nějaké ty mezery v logice...

Ale příběh mě zaujal a detektivní zápletka byla rozhodně zajímavá, i když jsem to odhalila už někdy v polovině knihy, protože ty narážky byly dost výrazné. Postavy se mi taky líbily, Amy mi docela sedla a nim moc mi na ní nevadilo... Trochu méně už mi seděl Syn, protože jeho chování a postoj se během příběhu až podivně měnily. Ale třeba takový Orion nebo Harley byli zajímaví.

Takže bych řekla, že to byl takový pěkný průměr, kniha ideálné na jedno dvě odpoledne a jsem zvědavá i na pokračování. Celkově bych to zhodnotila pozitivně, kniha mě nezklamala..

Canney
31.03.2013 4 z 5

No páni. To byla moje první reakce po přečtení téhle knížky. Nejen, že prostředí, které se autorce podařilo vytvořit bylo úžasné, ale i lidé na Universu mi přišli uvěřitelní. Jsem strašně ráda, že autorka na konci uzavřela a zodpověděla všechny otázky, které jsem měla. Jediné co mi tak trochu vadilo, bylo to střídání těch pohledů. To je ale jen taková maličkost. Neskutečně se tak těším na další díl, který už mám doma.

Posli
10.03.2013 4 z 5

Líbilo se mi, jak byla kniha psaná z pohledu Syna a Amy. Nejvíc asi oceňuji příběh a originalitu. Na knihu jsem se strašně těšila a vůbec mě nezklamala. Dokonce mi dala ještě víc, než jsem čekala. Začátek byl takový pozvolný a říkala jsem si, co se z toho asi vyklube a postupem knížky jsem mohla jenom kulit oči. Kniha byla napínavá a já se od ní nemohla odtrhnout. Líbilo se mi, jak autorka popisovala společnost, která žije na lodi. Autorka taky svým vymyšleným prostředím dodala knize větší zajímavost. Je to celkově trochu nelogické a je tam několik nesrovnalostí, ale tohle není kniha, kde bychom nad tím museli přemýšlet. Nechybí ani romantika a příběh je pěkně uzavřený.