Loď mezi hvězdami

Loď mezi hvězdami https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129942/bmid_lod-mezi-hvezdami-129942.jpg 4 807 151

Loď mezi hvězdami série

Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby „zmrazený pasažér“ na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel. Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Across the Universe , 2011

KaterinaVolhejn
22.12.2016 5 z 5

Neskutečně čtivé, úžasný příběh :)

ajla5
30.11.2016 3 z 5

Příběh byl napínavý. Stále se tam něco dělo. Tahle představa budoucnosti je pěkně děsivá a asi i reálná. Konec se mi moc líbil, I když kabely v Synově kapse mě naplňují mírně nepříjemným pocitem...

Adriana21
04.11.2016 4 z 5

Musím uznat, že ze začátku jsem knize moc nadějí nedávala, ale nakonec mě chytla a až do konce nepustila. Jediné, co mi vadilo byly slova jako Xakru s X na začátku, Úža a Chucpe, co to jako je za slovo to Chucpe? Mohly tam být nějaké jiné, ale to je jen můj názor. Kniha jinak super a už se těším na další díl :)

klaudmia
02.11.2016 5 z 5

Autorka měla velmi zajímavý nápad. Zmrazení lidí no prostě wow. Já sama mám v oblibě dystopie, fantasty, prostě knihy kde je potřeba zapojit fantazii. Knihu doporučuji všem, kteří chtějí navštívit jiný svět.

TerraNova
23.10.2016 5 z 5

Skvělá knížka. Moc se mi líbila. Prostředí je moc pěkné (jak jen to jde, bez nebe a hvězd) a postavy mi byly sympatické od začátku. Jak hlavní hrdinové, tak i ty vedlejší viz. Harley. :) Knížka byla už tak plná zvratů a jsem zvědavá, jak bude pokračovat dál.
Co bych ale vytkla je slovo xakru, které je tam pořád dokola. A slovo chucpe, které dosud nevím, co znamená. :D

Určitě si jí přečtěte, když potřebujete něco víc, než jen obyčejný svět. Když chcete aspoň na chvilku do jiného světa. Když se chcete odreagovat. :)

TerKaW
05.10.2016 2 z 5

Popravdě... knihu jsem nedočetla. Nijak mě nezaujala a moc mě nebavila. Také časté opakování slov mi opravdu vadilo.

kyticka152
30.09.2016 5 z 5

Wow!!! Tahle knížka se mi ohromně líbila. Dlouho jsem nevěděla jestli si ji chci opravdu přečíst, ale pak jsem byla šťastná, že jsem se rozhodla pro ANO. Děj byl poutavý a zajímavý. Ten konec jsem absolutně nečekala a spisovatelka to měla skvěle vymyšlené. Ráda si přečtu další díl a vám DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!

kikush
12.09.2016 4 z 5

Prostě paráda. Jen tři slova mi fakt lezly na nervy a nechápu, proč to tímhle autorka (ale spíše překladatel) kazil. Chucpe, xakru a úža

vodopad152
11.08.2016 4 z 5

Kniha byla úžasná!!!! Hlavně se mi líbí, že se v obsahu skoro nic neprozradí. Zápletka byla super, ale občas to bylo málo lidské z ohledu Syna. Jinak super!!!

Jacinda
08.08.2016 2 z 5

Tak tahle slabota pro mě byla neuvěřitelným zklamáním. Tak jak se děj výborně rozjel a první kapitola mě zcela pohltila, prakticky druhou kapitolou ubrala o 70%. Fajn to by se ještě dalo, stejně jako přetrpět šílené obraty xakru (ani to neumím napsat), chucpe nebo úža. Ale celou knihu prosakuje humanismus jako močka čerstvě pohnojenými poli. Výsledkem je, že v mých očích je Amy naivní kráva, Syn dementní blbeček a Otec jediná osoba, které do poslední chvíle fandím. Ale co čekat. Autorka evidentně nedokázala oduvažovat přirozené lidské chování. Paní by měla zkouknout sérii Stargate universe, tam se lidi aspon jakžtakž chovali normálně. A jak to dopadlo? Inteligentní člověk ví, že jediná úspěšná forma vlády je osvícenský absolutismus. Nic ostatního lidskou demenci nezkrotí. Obzvlášť, když na tom visí úspěch kolonizace jiné planety. Ohromný potenciál pohřbený v humanistických sračkách. Ach jo

Jolilinka
01.08.2016 1 z 5

Podle mě teda naprostá hovadina. Syn i Amy mi od začátku byli hrozně nesympatičtí, děj naprosto o ničem, milostná zápletka mě spíš prudila než nadchla. Celá kniha je průhlednější než vzduch (alespoň dle mého názoru), v průběhu knihy se téměř nic nestalo až na pár akčních scének, které vyprchaly rychleji než pára nad hrncem a tak moc napínavé stejně nebyly a ani konec knihy vůbec nic nezměnil, až na to, že se objasnilo pár věcí, které už jsem stejně od začátku tušila. Dále co se týče naprosto odporných výrazů, které už zmínila spousta lidí přede mnou, nic horšího autorku nemohlo napadnout - měla jsem chuť tu knihu mrštit proti stěně, až budou lítat stránky. A jak to tak vypadá, tak pravý děj příběhu nám teprve začíná - takže chraň mě ruka páně.
Já tedy rozhodně nejsem nadšená jako většina ostatních slečen, tohle celé bylo jedno velké zklamání, každopádně raději si knihu přečtěte sami a udělejte si vlastní názor. Dám ale šanci dalším dílům - snad mě přece jenom něčím překvapí. Koneckonců, horší než tento první díl už to v žádném případě být nemůže, takže není co ztratit.

milunka21
30.06.2016 5 z 5

Nádherná kniha která mi připomínala silo

Žužu_knihomol
23.06.2016 5 z 5

V životě bych neřekla, že budu někdy číst sci-fi knihy. Avšak tato mě přímo uchvátila! Přečetla jsem jí za necelé 3 dny! Je skvělá!

i.love.books@
01.06.2016 5 z 5

Tato kniha se mi libila.

lenus52
22.05.2016 4 z 5

Kniha byla pekna ikdyz jsem uz pri 49 strane mela velke tuseni kdo to bude a to se mi nakonec potvrdilo :D trochu jsem se v tom ztracela hlavne v tom kdo co vedel a kdo co nevedel, ale to se dalo zhryznout :)

Barbra06
13.05.2016 3 z 5

Tak...dlouho jsem dumala, jak hodnotit, ale nakonec jsem zvolila zlatou střední cestu. Příběh byl určitě zajímavý a hlavně originální. Mně tam chybělo "něco", co by mě strhlo. Navíc konec mě nijak nenutí číst další díl, škoda. Takhle to bylo jen dobré čtení, ale i to neurazí.

Minde123
11.05.2016 4 z 5

Nakonec se z toho vyklubala úžasná knížka! Jsem zvědavá jak si autorka poradila s dalšími díly. :) Velkým plusem pro mě byla vesmírná tématika, to jak autorka pojala společnost a musím říct, že některé věci, co na konci vypluly na povrch, jsem opravdu nečekala. Taky mě hodně potěšilo, že vztah Amy a Syna nebyl tak vyhrocený jak jsem čekala. :)
Jedím mínusem a důvod proč nechávám při hodnocení rezervu dalším dílům je, že se uprostřed knihy asi 100 stran nic moc nedělo. Ale na druhou stranu musím uznat, že kdyby ano asi bych si tolik neužila ten konec.

VWDarkness
27.04.2016 5 z 5

Kniha by SUPER!!! Super příběh, super zápletka a celkem překvapující konec. Nemůžu se dočkat až si přečtu pokračování.

elisnovotna
17.04.2016 4 z 5

ÚŽASNÉ.... NENÍ CO DODAT

Markouš
14.04.2016 4 z 5

Knížka byla super. Četla se sama a byla propracovaná do těch nejmenších detailů. A nedivila bych se, kdyby se v budoucnu dělo něco podobného. 4*