Loď mezi hvězdami

Loď mezi hvězdami https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129942/bmid_lod-mezi-hvezdami-129942.jpg 4 807 151

Loď mezi hvězdami série

Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby „zmrazený pasažér“ na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel. Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Across the Universe , 2011

Slugterra
16.11.2017 5 z 5

Já tuhle sérii opravdu miluji. Je moje nejoblíbenější, také proto ji začínám číst už podruhé. Má krásný příběh, zajímavé postavy a je dobře čtivá. První díl je krásný vstup do tohoto světa... Tuto knihu i sérii doporučuji úplně všem, kteří mají rádi vesmír a rádi se koukají na hvězdy.

KatulakT
18.10.2017 2 z 5

Všechno nasvědčovalo, že tahle kniha bude skvělá, jelikož námět vypadal velice zajímavě. Doteď mohu tvrdit, že nápad to byl podle mě opravdu dobrý.
Ale to zpracování bylo jedním slovem příšerné! Snahu přizpůsobit jazyk "budoucnosti" bych ocenila, ale ty rádoby novotvary byly neskutečně otravné a kazily mi dojem ze čtení. Hlavní postavy jsem si celkem oblíbila, ale jejich chování bylo místy dost podivné a vztahy mezi nimi ještě divnější. Hlavně mi chyběl nějaký hlubší popis myšlenkových pochodů, které by alespoň trochu zmírňovaly ty nesmysly.
Nejvíce ze všeho mi vadil styl vyprávění (ani ne tak střídání pohledů, to bych ještě překousla). Nedokázala jsem se přenést přes tu nelogickou návaznost, kdy autorka nedodržovala linii vyprávění u jednotlivých postav. Syn se dozvěděl nějakou převratnou informaci a hned o stranu dál se ji dozvěděla jinou cestou Amy. Náhoda? Nemyslím si. Tohle autorka prostě nezvládla.
Nicméně chtěla bych ukončit své hodnocení kladně - hodně se mi líbila zápletka a další dílčí nápady (pozměněné dějiny Staré Země, cesta bez konce, drogy, Období, náhodné rozmrazení, klonování).

Čtivost 40 %
Zápletka 85 %
Humor 30 %
Napětí 20 %
Celkový dojem 50 %

planet129
01.07.2017 3 z 5

Kniha nebyla extra čtivá a měla snadno předvídatelný závěr, ale i tak mě příběh zaujal

Napůlanděl
25.06.2017 5 z 5

Začátek knihy je pomalejší, více se seznamujeme se situací, ale i tak se čte rychle a těch sto stran vám utečte. Zbytek knihy se čte úplně úžasně, je to čtivější a napínavější…Konec je hodně zamotaný a spousty věcí vypluje na povrch…

kuntova.k
04.06.2017 5 z 5

ÚŽA... Napínavé od začátku do konce, pořád se něco dělo. A tak to má být. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl.

Adelschutzova
01.06.2017 2 z 5

Xakru..nebylo to moc úža,občas jsem si myslela že to napsalo úplné chucpe (?) ... Ne už vážně -od knihy jsem čekala moc,po tom co jsem četla samou chválu,ale děj byl předvídatelný a celou polovinu knihy jsem se fakt nudila... A kapitoly se Synem mě taky moc nelakovaly..ale ostatní díly byly o podstatně lepší..ale taky nic moc

Lela16
30.05.2017

I když sci-fi nečtu ani nesleduji filmy tak tahle knížka mě překvapila.

steph.tey
25.05.2017 5 z 5

Kniha i celá série mě moc mile překvapila. Doporučuji i sci-fi nepolíbeným čtenářům, jako jsem byla i já.

Any27
23.05.2017 3 z 5

Ze začátku mě to vážně moc nebavilo...všechno se to táhlo, ale tak od poloviny se to začalo rozjíždět a konečně se začala odhalovat i pravda.
Autorčin styl psaní byl tedy takový...všechno jakoby si malinko překrucovala okolnostem, to jsem si alespoň myslela ze začátku, proto jsem si myslela, že knihu ani nedočtu, avšak nakonec se mi to zalíbilo a věci nabyly svého důvodu!

Elsa14
22.05.2017 5 z 5

Nevím, jestli budu vůbec schopná tuto knihu číst. Četl ji kamarád a některé věci, které mi v knize ukazoval, se mi úplně nelíbí. No... uvidíme.

Nechala jsem se zmýlit. Kniha byla úžasná. Sci-fi žánr moc často nečtu, ale tento příběh byl úžasný. Představa, že by se toto mohlo za několik set let stát, je příšerná a strašidelná. Věci, které se na palubě dějí, jako například Období, jsou opravdu děsivé. Doufám, že mé děti a jejich děti nic takového čekat nebude.

Slugterra
06.05.2017 5 z 5

Skvělá knížka, dobře se čte a je zajímavě napsaná. A příběh je teda něco :-D

WallopX
21.04.2017 5 z 5

Rychle přečtená kniha. Velmi mě upoutal i děj a hned se vrhnu na druhý díl :D

JupiterFire
21.04.2017 2 z 5

Tuto knihu jsem vzala do rukou po přečtení docela dobrých recenzí, avšak musím říct že po prvních pár kapitol jsem se do čtení nutila. Rozhodné je to zajímavé téma, ale zpracování je velmi začátečnické. Další díly zatím číst nehodlám, ale možná se k této sérii někdy vrátím.

notsohappyanny
20.03.2017 4 z 5

Pěkně napsaná kniha, rychle se četla. Postavy většinou sympatické, hned jsem se vrhla na Milion sluncí a doufám, že kniha bude stejně super jako první díl. :)
btw - v knize bylo opravdu hodně překlepů! :D

Lokina
05.03.2017 4 z 5

Strašně hezky napsaná kniha. Já vesmírnou tematiku mám ráda a tahle scifi pohodovka se špetkou romantiky, mě chytla a už nepustila. Do konce jsem netušila jak to dopadne a byla jsem překvapená. Teď čtu Milion sluncí a zatím mě to baví ;-)

elisnovotna
16.02.2017 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Je celkem nepředvídatelná a člověk u ní musí přemýšlet. Nečte se úplně sama, ale zase nejak namáhavé to není. Určitě doporučuji

Veve721
09.02.2017 5 z 5

Autorka se snažila vcítit do po pocitů svých postav, což pozvedlo celou knížku. Hlavní hrdinka se chová přesně jako náctiletá vystrašená holka, která se probudila ve světě plném nepřátel. Je chvílemi sobecká, chvílemi panovačná, ale má smysl pro spravedlnost a snaží se bojovat proti Otcově tyranii. Syn se taky chová přesně jako zvědavý hormonami nabuzený puberťák, ale zároveň se snaží být objektivní. Oba mají hodně společných vlastností a to je zřejmě důvod, proč si spolu rozumí, ale i proč se hádají. Myslím si, že z této stránky popisování charakteru, je Loď mezi hvězdami jednou z nejlepších knížek mezi YA. Navíc mě knížka dokázala navnadit na další díl, takže jsem okamžitě po dočtení sáhla do knihovničky pro Milion sluncí.

fatimka
01.02.2017 4 z 5

Celkem pěkně napsaná kniha s překvapivým koncem (i když neúplným).Bylo tam několik zajímavých nápadů a zvratů.Jediné co bych vytkla je že se tam opakuje jedno slovo...chucpe ,což vůbec nevím co znamená. Tuto knihu bych nedoporučovala lidem kteří od toho očekávají něco "SCI-FI" protože až na to že se cely příběh odehrává ve vesmíru a že to je někdy za 250 let od našeho roku tak se tam popisují spíše lidé a jejich problémy.Na knize se mi taky líbilo celé prostředí lodi nebo spíše nápad toho jak se na ni lidé chovají.Těším se na další díly !

Suou
22.01.2017 5 z 5

Kniha bola dosť dobre spracovaná... myslím to tak, že to bolo spracované, ako by sa to podľa mňa naozaj stalo.
Samotná loď, bola dobre navrhnutá, rovnaký ľudia, proste detaily... a to hromadné "párenie" :D no oka ... to sa dalo prežiť. Hlavná postava bola podľa mňa dobrá ale niekedy dosť hlúpa.
Záver bol fakt prekvapivý, naozaj som nečakal toľko zvratov a naozaj sa teším na pokračovanie. Aj keď ja som si myslel, že to bol koniec... neskôr som zistil, že to má pokračovanie. Som zvedavý ako sa vyvinie ich vzťah.
Hodnotenie: 5z5

marketa3200
10.01.2017 4 z 5

Za mě čtyři hvězdičky, ubírám za toho Syna. Ale jinak se mi to velmi líbilo, ideologie alá Orwell a velký bratr vše vidí, trochu fanatický otec, příběh Amy a Syna nespadl do žádné přeslazené romanťárny a za ty výrazy a chování lidí na lodi, jak někteří píší, že je štvali, tak mě naopak. Bylo to sice pokroucené a dost divoké, ale tak nečekala jsem od lodi plující vesmírem několik stovek let, kde obyvatelé neznají nic jiného než kovové stěny, něco méně. Právě naopak, po všech těch fantasy, co jsem poslední dobou četla, pro mě takovýto příběh znamenal novou vzpruhu do čtení. :)