Lízinka nemůže usnout

Lízinka nemůže usnout https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267280/bmid_lizinka-nemuze-usnout-9sg-267280.jpg 5 27 7

Statkářka má, jako každý večer, ještě přečíst všem zvířátkům pohádku na dobrou noc. Ale Lízinka přesto nemůže usnout. Co s tím má dělat? Má se zkusit přitulit k farmářce, nebo ke slepicím? Nikdo z toho ale není nadšený. Lízinka zkouší, co se dá – farmářka ji musela vyhnat a kurník je na kousky poté, co si Lízinka zkusila lehnout ke slepicím. Nakonec jsou všichni na dvoře vzhůru. Hádejte, kdo jediný usnul? Lízinka je chytrá a podnikavá černobílá kravička, která žije na statku spolu s farmářou, prasátky, poníkem, kozou, spoustou slepic a kuřat. Všichni se přátelí s pošťákem, kterému Lízinka pomáhá s roznášením zásilek. Zvířátka mají pestrý život a každou chvíli se u nich něco semele. Kniha je plná dokonalých, výstižných a velmi vtipných ilustrací se spoustou detailů, které vás zabaví na dlouhou dobu.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Bambook

Lieselotte bleibt wach , 2010

TaLu
23.10.2023 5 z 5

Do Lízinky jsem se zamilovala přesně v okamžiku, když jsem rozpoznala v jejím převalování, když nemůže usnou, sebe. Musím tedy přiznat, že Lízinka vypadá, na rozdíl ode mě, roztomile.
Kouzelné ilustrace a i hezký text ( což nebývá pravidlo).
Kravička ve své touze po spánku probudí kde koho.
Jen na farmě asi všichni umřou až na sešlost věkem, protože přece nebudete jíst někoho, komu čtete pohádky před spaním :o)

Už jsem si knihu objednala domů, možná příště budu potřebovat vyzkoušet nějakou radu na usnutí.

Luciluc
12.06.2023 4 z 5

Knížka čtená dceři. Pobavilo počítání oveček, námět celkově povedený, ale nejsem si jistá, jestli je to pro menší děti uchopitelné, ta pointa...Ilustrace opět nezklamaly. Slabší čtyři hvězdičky. Celkově hodnotím sérii jako průměrnou a vracet se k ní nebudeme.

Akvabela
03.05.2023 4 z 5

Lízinka je šikulka. Vyřešila problém skvěle. Opravdu jsme se u knížky bavili. Krásné ilustrace.

muchomurka
13.12.2022 4 z 5

Náhodný objev v knihovně a musím říct, že tentokrát jsme se s Bambulkou trefily a půjčily si vtipnou knížku s úžasnými ilustracemi. Musely jsme číst hned několikrát a zítra si jdeme i pro zbývající dva příběhy.

ladyfromskye
24.08.2021 5 z 5

Tenhle příběh mě nesmírně pobavil. A jako bonus opravdu povedené ilustrace. Doporučuji!

Varjohukka
26.10.2019 5 z 5

Nádherně ilustrovaná, vtipná knížka. Doporučuji opravdu podrobně zkoumat každý obrázek.

bibi.r
11.01.2016 4 z 5

Mno jistě, klasika. Probudit celý dům a pak, když ostatní jsou vzhůru si klidně usnout spánkem spravedlivých :D.

pro děti zvířátka člověk a zvíře krávy

2015  90%Lízinka nemůže usnout
2015  81%Lízinka hledá poklad
2015  89%Lízinka roznáší poštu

Kniha Lízinka nemůže usnout je v