Literární procházky německou Olomoucí / Literarische Wanderungen durch das deutsche Olmütz https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148542/bmid_literarni-prochazky-nemeckou-olomouci-148542.jpg 4 1 1

Dvojjazyčná publikace Literární procházky německou Olomoucí/Literarische Wanderungen durch das deutsche Olmütz vznikla jako výsledek projektu Centra pro výzkum německé moravské literatury při Katedře germanistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Jde o populárně vědeckou publikaci s výraznou obrazovou složkou, která je koncipována jako netradiční průvodce městem. Jednotlivé kapitoly jsou vystavěny jako virtuální procházky místy, která inspirovala imaginaci olomouckých německy píšících umělců. Celá kniha je ovšem jednou velkou procházkou: uvede čtenáře do města, představí mu činnost různých kulturních spolků a dá mu skrze literární úryvky nahlédnout do životů osobností, v jejichž díle zanechala Olomouc zásadní stopu.... celý text

Vera Silent
04.02.2013 4 z 5

Kniha bude zajímat určitě všechny, kdo se chtějí dozvědět více o kulturní historii Olomouce. Přece jen to naše město není zas až tak velké, ale to neznamená, že už není co objevovat. Nejvíce mě bavily odkazy na staré pověsti o městě nebo na vzpomínky z per olomouckých autorů. Právě tito dnes absolutně neznámí českoněmečtí autoři mohou být dalším důvodem k nahlédnutí do této knihy (i když například Härtling se zapomnění snad bát nemusí). Někdy je kniha snad až trochu moc soustředěná na historický vývoj a v tu chvíli má trochu sklon nudit. Naopak mnohé dobře začleněné básně jí zase získávají plusové body. V neposlední řadě se můžou zájemci o německý jazyk (oder umgekehrt die Interessenten für die tschechische Sprache) inspirovat a nahlédnout do špičkového překladu textu.

německá literatura dvojjazyčná vydání Olomouc česko-německé vztahy

Kniha Literární procházky německou Olomoucí / Literarische Wanderungen durch das deutsche Olmütz je v