Listy z cesty kolem světa

Listy z cesty kolem světa https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188016/bmid_listy-z-cesty-kolem-sveta-188016.jpg 5 2 2

Cestopisný dokument českého umělce. Během své cesty navštívil především USA, Japonsko a Orient. Kniha je ilustrována jeho skicami z těchto cest.

Tomul
17.06.2017 4 z 5

Na knížce je vidět, že ji psal někdo, kdo vidí svět přes barvy. Vůně, jídlo, architektura i lidé, vše vyjádřeno paletou nadaného malíře a významného grafika.

Muflonius
10.01.2014 5 z 5

Tato kniha se mi do rukou dostala náhodou, ale jsem za tu náhodu rád. Cestopis českého grafika vznikl na základě jeho úvah a dopisu, které napsal při výpravě do USA, pokračuje přes Japonsko, Čínu a zpět k domovině.
Je to sbírka pohledů člověka, který má rád kulturu a umění. Už v polovině dvacátých let popisuje Amerikanismus jako čisté materiálně zaměřenou společnost zaměřenou na efektivitu. Předválečné japonsko ho uchvacuje svou starobylou kulturou a je jí doslova učarován. Čína té doby je na prahu bolševického převratu a nastavuje prohlédnutí do reality z Japonského snění. A mohl bych pokračovat. Je to popis světa, který už je dnes tak jiný, ale hlavně z pohledu vzdělaného českého muže té doby.

Japonsko cestování USA (Spojené státy americké) malíři

Tavík František Šimon
česká, 1877 - 1942
1928  90%Listy z cesty kolem světa
1921  100%Příručka umělce-grafika

Kniha Listy z cesty kolem světa je v