Listy Nikodemovy

Listy Nikodemovy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37596/listy-nikodemovy.jpg 5 22 6

Román odehrávající se v době Ježíšově vypráví o konverzi farizeje Nikodéma, jež přijme Ježíšovo učení, změní celý dosavadní život a vydá se do světa hlásat evangelium. Autor se důsledně drží evangelního textu a plasticky líčí charaktery mnoha postav z Nového zákona. V listech, jež Nikodém píše svému příteli, autor věrohodně a velmi bezprostředně zobrazuje události v Palestině od Ježíšova křtu až po jeho nanebevstoupení. ... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Vyšehrad

Listy Nikodema , 1959

honyczek
honyczek
07.03.2020 4 z 5

Kniha je v podstatě něco jako evangelium podle Nikodéma. Beletricky podaný příběh Ježíše Nazaretského z pohledu "dokonalého" učitele a farizea. Líbí se mi, že je ten příběh takový lidský.

Atanone
Atanone
18.04.2018 5 z 5

Nikodém,ač zástupce těch,kdo vykládali zákon a stali se tak mnohdy zaslepenými,je člověk s otevřenou myslí. Klade otázky a přemýšlí o odpovědích. To je vždy potřeba.

Mr.JaroCZ
Mr.JaroCZ
14.08.2017 5 z 5

Díky této knize jsem porozuměl mentalitě lidí z Nového zákona.
Občas se k ní vracím.

alweryon
alweryon
07.12.2016 5 z 5

Nikodém je svým ostychem nesmírně sympatická postava.
A popis narození Krista - přenádherné

JLČ
JLČ
12.11.2016 5 z 5

Vynikající beletristické zpracování působení Ježíše Krista očima Žida Nikodéma, v době socialismu pro katolíka byla tato četba ohromným povzbuzením.

Jirka73
Jirka73
19.07.2011 4 z 5

Literární zpracování křesťanského Nového zákona mi připadalo jako hodně odvážný pokus, který se nakonec vydařil. Kniha je čtivá a dokonce bych si dovolil ji doporučit komukoliv, koho zajímá osobnost Ježíše Krista a nemá odvahu vzít do rukou Bibli.

Jan Dobraczyński
polská, 1910 - 1994