Listy nevěstě a ženě Natalii Nikolajevně

Listy nevěstě a ženě Natalii Nikolajevně https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240631/bmid_listy-neveste-a-zene-natalii-nikola-AKs-240631.png 5 1 1

V Puškinově korespondenci s nevěstou a později ženou Natalií Nikolajevnou se nám objevuje intimní tvář velkého ruského básníka i jeho těžký život v dusných poměrech carského absolutismu. Dopisy jsou také pohledem do básníkovy tvůrčí dílny a klíčem k pochopení mnohého P. díla z té doby. První dopis je datován 31. srpna 1831, poslední 12. května 1836. Soukromý tisk.... celý text

milamarus
19.09.2023 5 z 5

Publikace vydaná u příležitosti 150. výročí Puškinova narození. // Vhodná pro čtvrtou příčku letošní čtenářské výzvy - mapa tu je. Vhodná pro ty, kteří se chtějí s Puškinem seznámit. Odborných znalostí netřeba, kniha je opatřena poznámkovým aparátem, jehož autorem je Fedor Soldan (1903-1979). // Řadím ji proto mezi naučné knihy. // Datumové ohraničení v anotaci shora je nepřesné. První dopis, který je zde otištěn, je datován dnem 31. srpna 1830. Poslední až dnem 18. května 1836. // Líbilo. Dávám maximální počet hvězdiček.
-----------------------
CITÁT:
Čekám od Tebe pořádné dopisy, kde bych slyšel Tebe a Tvůj hlas, a ne hubování, které jsem si vůbec nezasloužil, protože se chovám jak cudná panna.