Listy, ktoré nikto nečítal

Listy, ktoré nikto nečítal https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418093/bmid_listy-ktore-nikto-necital-FJ4-418093.jpg 5 1549 543

Dve doby, dva príbehy a jeden list, ktorý všetko spája... Píše sa rok 1943 a vo vojnou zmietanom Londýne sa stretávajú dvaja mladí ľudia: nešťastne vydatá Stella a pilot amerického letectva Dan. V časoch, kedy si nikto nie je istý tým, čo bude zajtra, sa do seba bezhlavo zamilujú. Lenže chvíle, keď spolu môžu byť šťastní, trvajú veľmi krátko. Dan odchádza bojovať, ale sľubuje, že sa po Stellu po vojne vráti. O sedemdesiat rokov neskôr Dan vhadzuje do schránky posledný list. Jeden z mnohých, ktorý poslal Stelle a na ktoré mu nikdy neodpovedala. Otvára ho však Jess, mladé dievča, ktoré v opustenom dome hľadá úkryt pred svojím násilníckym priateľom. Keď si prečíta Danove nádherné listy, rozhodne sa, že sa pokúsi jeho stratenú lásku nájsť...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Lindeni

Letters to the Lost , 2015

jirivero
09.12.2022

Krasna

jirina3500
03.11.2022 5 z 5

Velmi krásná kniha,která se četla tak lehce,přesto,že byla velmi smutná.Zanechala ve mně hlubokou stopu.Nesmírná láska,drsná krutost,nevědomost,která napáchá tolik zla.
Knihu vřele doporučuji romantickým duším.

mončičák42
24.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Možný spoiler:
Dojemný smutný příběh o hluboké lásce, který se velmi lehce čte. Dopisy Dana jsou nádherné. Jak moc bych si přála, aby bylo všechno jinak. Doporučuji všem romantickým duším.

petrarka72
13.10.2022 3 z 5

Prudká romantika - ale kromě povinné dávky emocí, přijatelné dávky nepravděpodobnosti, špetky srdceryvnosti a aspoň dvou špetek sentimentu tam člověk najde ironii, která ho s ledačíms smíří. A pro zacházení s časem a generační rozšíření mám docela slabost. Takže při četbě "dejte na sebe pozor. Kvůli mně."

Kuci12
09.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Už dlouho jsem nečetla knihu, kde by láska mezi dvěma lidmi, byla popsána, tak že jim věřím každý pohled, gesto i tu drásavou bolest z nemožnosti být spolu. Nevydržela jsem a nehlédla jsem o pár stránek dál, jak se to bude vyvíjet a pak jsem pasáže, kdy byli spolu šťastni četla o to déle - aby jim to štěstí vydrželo. Krásný příběh, který plyne a vy máte pocit, že vidíte Dana sekat zahradu a Stelu mu nést pivo, cítíte vůni omamných růží a nechcete, aby jim to mohl kdokoliv pokazit.
Konec byl na mě trochu moc překombinovaný hlavně linka s Daisy a stále nechápu, proč se ho nesnažila kontaktovat a dožít s ním svůj sen.....Ano, vážně mě ten příběh zasáhl :-)

Pavla10
08.10.2022 5 z 5

Byla jsem velmi mile překvapena. Po dlouhé době je to kniha, která mě fakt dostala.

Mona7741
29.09.2022 4 z 5

Krásný příběh. Napínavé, romantické, smutné.

pohoda58
19.09.2022 5 z 5

Nádherná kniha, moc mne překvapila a dokonce mi ukápla I slza.

adela.hol
11.09.2022 5 z 5

Knihu jsem přečetla na doporučení kamarádky a zároveň jsem ji mohla zahrnout do čtenářské výzvy. Jedním slovem - pecka!

Je sice pravda, že na začátku, než se Stella s Danem potkali, tak jsem se možná trochu nudila, ale pak už to nešlo zastavit. Během čtení jsem si v hlavě pokládala spoustu otázek, nechápala jsem proč se to něco stalo nebo proč tak postava jednala, ale postupně se všechno odkrývalo a dávalo to smysl.

Stellu a Dana a stejně tak Jess a Willa jsem si zamilovala. Měli podobné osudy, ale zároveň rozdílné a prožívala jsem s nimi každou chvíli štěstí a bolesti.

Na závěr ukáplo i několik slz, nešlo tomu bránit. Knížka je nádherně napsaná a dýchne na vás tolik emocí. Doporučuji všemi deseti!

baty
15.08.2022 5 z 5

Kniha mě úplně pohltila. Líbil se mi nápad prolínání osudů minulosti a přítomnosti. Pěkně napsané, odpočinkové i trochu napínavé čtení. Představivost u mě pracovala na plné obrátky. Doporučuji k přečtení.

karaliene
14.08.2022 4 z 5

Příběh je pěkný, dobře promyšlený, dobře napsaný...ale asi jsem cynik, toho sladkého tam na mě bylo příliš.

nikikostadinova
11.08.2022 4 z 5

Doháním čtenářskou výzvu jak se dá. V místní knihovně jsou Dopisy beznadějně zarezervované tak jsem vyzkoušela audioknihu a jsem moc ráda. Příběh se mi líbil, po delší době mi byl pár sympatický a fandila jsem jim. Ale.....úplně nevím proč (možná chybějícím kontaktem s tištěnou knihou?) tolik zmiňované emoce z konce se u mě nedostavily, určitě ne v takové míře. Ale jinak se mi kniha moc líbila (+ výborně namluvené)

Fiddis
28.07.2022 4 z 5

Bylo to pěkné. Ke konci mi trochu přišlo, že autorce dochází dech - myslím, že by nevadilo, kdyby to bylo trochu kratší, ale i tak, prostě pěkný dojemný příběh :-)

Mája777
11.07.2022 5 z 5

Tenhle příběh ve mně zůstane dlouho. Nádherně popsané postavy, vztahy, povahy. V této knize je velká dávka citů a lásky. Ano, tak jako píšete Vy přede mnou, tak i já jsem si poplakala. To jinak ani nešlo.
Knihu jsem doslova zhltla během čtyřiadvaceti hodin, a kdybych neměla jiné povinnosti, tak by to bylo dříve. Opravdu vřele ji doporučuji všem. Nechte se spoutat příběhem Stely a Dana, Jess a Willa, ponořte se do minulosti i přítomnosti.
(11. 7. 22 - 13 629 - 30)

Joyce24
22.06.2022 5 z 5

Krásný, smutný, dojemný takový je příběh vyprávěný v této knize. Prolínání minulosti s přítomností a konec ; těžko hledám slova, prostě kniha, u které jsem si zase pobrečela jako plačka.
Za mě velikáááánské doporučení k přečtení.

boxas
15.06.2022 5 z 5

Tak tohle bylo moooc pěkné čtení!
Tedy pokud jste romantické duše a čtete rádi příběhy o tak velké lásce, že ji nezastaví ani vzdálenost, ani čas a ani nepřízeň okolí.
Líbilo se mi i prolínání minulosti (především rok 1943) a současnosti (rok 2011). Díky knize jsem bitvu o Anglii, ale i nálety na německá města uviděla trochu jinýma očima.
Všichni čtyři hlavní hrdinové mi byli sympatičtí a všem jsem fandila, aby to pro ně dobře dopadlo. Jess a Wil v současnosti i Stella a Dan v minulosti. Především Dan!
Jak já si přála, aby svoji lásku ještě někdy mohl políbit!
V dnešní době, kdy jsme přímo zavaleni neutuchajícím proudem negativních emocí, je to takové jedno krásné pohlazení na duši.

kamibe
15.06.2022 5 z 5

Vybráno do ČV hlavně proto, že jsem ji v naší knihovně našla jako poslech. Příběh velmi krásně popsaný. Vymyšlený? To nevím. Založený alespoň z části na skutečnosti? To jistě. Dobré spojení minulosti a přítomnosti. Jak si při tom uvědomuji, za co všechno mohu být vděčná!
Bylo to krásné poslouchání, jen musím říci, že hlas Marka Holého byl velmi, velmi příjemný, ale na hlas A. Elsnerové jsem si nedokázala zvyknout. Přesto to byl pro mne nádherný zážitek. Za to čtenářské výzvě děkuji.

Tebby
10.06.2022 5 z 5

(SPOILER) No, tak tohle jsem nečekala! Knihu jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě. Musím ale přiznat, že jsem ji nakonec ze seznamu chtěla oddělat a nahradit ji něčím jiným, zvlášť pro její délku. Ještě, že jsem tak neučinila. Kniha mě naprosto pohltila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a za 2 dny byla přečtená. Konec mi připadal trochu zbytečně natažený, ale nakonec jsem stejně bulela jak želva. 5*
PS: Už několikrát jsem zvažovala, zda čtenářská výzva není jen mrháním času u témat, která mě prostě nezajímají. Tato kniha ale prokázala, že se díky ní dají nalézt opravdové poklady. Díky Dane!

Toledo
29.05.2022 5 z 5

Prekrasna kniha plna lásky a strasti. Začátek jsem jela pomalu, ale tak od půlky do konce už jsem nemohla knihu odložit.
Je tam spousta trápení ale i naděje. Moc se mi líbily oba paralelní příběhy. Jak ten z roku 2011, tak z roku 1942.

haki34
21.05.2022 4 z 5

posloucháno jako audiokniha..asi stárnu a čím dál víc se dostávám k romancím, kde je od začátku ve vzduchu cítit happy end. Jen si říkáte, jak k němu asi dojde ? V příběhu Dana a Stelly,, vzhledem k jejich věku, jde opravdu o minuty...a co příběh Jess a Willa ? Ten už je čistou pohádkou...jak chudá dívka ke štěstí přišla...ten byl pohádkov a sladkobolný až moc ;) tolik náhod...od pomoci hodných lidí, přes zpěvácký talent, Dan Rosinski a jeho dům a komunikace - jak to, že jí věřil ? že není jen nějaká podvodnice ? ale což, dobře udělal...jasné, spousta věcí nedávala logiku - teba ty díry v komunikaci - Will a Jess - jeden furt přemýšlel, co ten druhý, místo aby si na rovinu vyznali city...
A pak Stella a Dan - Stellino sebemrskačství, snaha trpět...proč ho nevyhledala ? jak to, že se nedostala k dopisům u Nancy ? proč tam nikdy do pokoje s fialkami nezašla ? a proč jí nikdo neřekl o Daisy ? vždyť to muselo vědět spousta lidí v jejím okolí...vyznívá to tak, že za její "cizoložství" s Danem s ní přestalo veškeré okolí mluvit....nicméně...příběh byl napsán hezky. Do detailů..včetně mimiky, červenání hlavních hrdinů. Detailního popisu prostředí, že se čtenář ocitl v ruinách kostela se Stellou.. Videl stíny, cítil chlad, bolest, ale i nekonečné štěstí Stelly a Dana v domečku...i když jsem kroutila hlavou nad sebou, co jsem si to za slaďárnu vybrala, i když jsem kroutila hlavou nad pohádkovostí příběhu, užila jsem si knihu na maximum. Ano, aj jsem si zaslzila ;) A i v audio podobě tuto pohádku pro dospělé vřele doporučuji :)