Listy, ktoré nikto nečítal

Listy, ktoré nikto nečítal https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418093/bmid_listy-ktore-nikto-necital-FJ4-418093.jpg 5 1548 542

Dve doby, dva príbehy a jeden list, ktorý všetko spája... Píše sa rok 1943 a vo vojnou zmietanom Londýne sa stretávajú dvaja mladí ľudia: nešťastne vydatá Stella a pilot amerického letectva Dan. V časoch, kedy si nikto nie je istý tým, čo bude zajtra, sa do seba bezhlavo zamilujú. Lenže chvíle, keď spolu môžu byť šťastní, trvajú veľmi krátko. Dan odchádza bojovať, ale sľubuje, že sa po Stellu po vojne vráti. O sedemdesiat rokov neskôr Dan vhadzuje do schránky posledný list. Jeden z mnohých, ktorý poslal Stelle a na ktoré mu nikdy neodpovedala. Otvára ho však Jess, mladé dievča, ktoré v opustenom dome hľadá úkryt pred svojím násilníckym priateľom. Keď si prečíta Danove nádherné listy, rozhodne sa, že sa pokúsi jeho stratenú lásku nájsť...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Lindeni

Letters to the Lost , 2015

uzivatel6305
30.05.2023 4 z 5

Moc pěkný příběh, dvě linie vyprávění, obě originální, hezky popsaná doba, láska, nenávist, strach, statečnost, podlost, povýšenost, no prostě takové ty lidské vlastnůstky. Líbilo se mi to, ale trochu tomu něco chybělo. Nebyla jsem schopna se úplně vnořit do příběhu, přišel mi tak nějak povrchní, nechápu trpělivé trpitele a lezou mi na nervy. Celkově pěkný příběh. Posuďte sami.

Simona317
29.04.2023 5 z 5

Krásná kniha, kterou jsem přečetla na doporučení kamarádky a hodila se mi i do výzvy.
Až do půlky knihy jsem si ale říkala, co je na ní tak okouzlujicí a do čtení se nutila. Pak jsem ale poznala. Více mě bavila historická část, Dan se Stellou.
Kniha mě ale tolik nevtáhla a nezaujala jako jiné.

Tina.orl
21.04.2023 5 z 5

Nádherná kniha! Zprvu jsem měla strach, že jsem se pustila do nějaké extrémní romantiky, není to totiž nic pro mě. Toto sice romantické bylo, ale tak nějak roztomile. Zároveň obsah knihy vyzařoval neskutečnou lásku, že jsem měla až hřejivé pocity a prostě musela číst dál.

Hltala jsem každé slovo, od začátku až do konce. Autorka vás udržuje v neustálém napětí, což u mě vyvolalo mód "ještě jednu kapitolu". Kapitoly jsou členěny na roky války a rok 2011. Přechody mezi nimi jsou velice hladké a vhodně na sebe navazují.

Obdivovala jsem sílu a odhodlání hlavních postav. Pocity se ve mně mísily jako blázen a celou dobu jsem doufala, že to dopadne tak, jak si přeji...

salexice
17.04.2023 4 z 5

Mám ráda knihy, kde se střídají historická a současná linka a v určitém místě se spojí. Většinou mám jednu mírně oblíbenější, zde se jen těžko rozhodnout - na jednu stranu milý smolař a Jess v současnosti, na druhou stranu Dan a Stella z dob minulých (2. světová válka). Příběh možná ne originální, ale rozhodně poctivě zpracovaný, napínavý a místy s překvapivými zvraty. Romantické i napínavé čtení v tom nejlepším slova smyslu.

Arwen329
10.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Krásný příběh, krásná kniha. Hezky se čte a děj plyne velmi rychle. Více mě ale bavilo vyprávění z pohledu Stelly a Dana. Jen mě zamrzelo že se po všem našli až tak pozdě :-(
Zasloužili si být spolu trochu déle.

Sabča817
22.03.2023 5 z 5

Krásný, silný a velice smutný příběh...

Alma-Nacida
19.03.2023 3 z 5

Audiokniha. Tak jo, přiznávám, je to romantická kniha, a to většinou není můj šálek čaje. Ale tahle je z těch lepších, které mají zajímavý příběh. Navíc vše probíhá ve dvou časových rovinách a úplný happy end se nekoná, takže celkově hodnotím třemi a půl hvězdami, kterých se ode mě asi většina romantiky nedočká. ;)

sabinaK
15.03.2023 5 z 5

Krásná, ale zároveň tak smutná kniha. Nic jiného než 5* nemůžu dát.

AndreaP.
03.03.2023 5 z 5

Bouře emocí, přesně toto je tato kniha. Kniha, která mě nutila číst dál a dál. Kniha, u které jsem přestávala dýchat, vnímat, jíst. Kniha, u které jsem polykala slzy a nakonec kniha, kterou, když jsem dočetla a zavřela, tak nastalo tíživé tiché prázdno. Smutek. Naděje. Bezmoc. Zoufalství. Nekonečná láska. Tato kniha se řadí do naprostého topu knih, které jsem za svůj život přečetla a nikdy na ní nezapomenu.

Neluš
01.03.2023 5 z 5

Kniha přečtena po několika letech znovu a stále zůstává má nejoblíbenější. Během čtení ve mě vyvolala tolik emocí. Teď se budu zase delší dobu vzpamatovávat z příběhu, a další kniha co mě čeká to nebude mít se mnou jednoduché.
Pro mě kniha na míru.

KatyM.
15.02.2023 5 z 5

Příběh, který chytne za srdce. Psán ve dvou linkách, které se navzájem prolínají. Určitě stojí za přečtení.

B.Wilde
11.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Z téhle knihy mám docela smíšené pocity... musím říct, že čtení mi nešlo tak lehce, jak jsem čekala, první čtvrtina vyprávění pro mě byla dost nezáživná a ke čtení jsem se horko těžko dokopávala, prostě mi chyběl takový ten vtahující moment... jenže i tak jsem to nechtěla nechat nedočtené (hlavně jsem chtěla vědět, proč to má tak velmi vysoké hodnocení, když ten začátek byl takový nemastný neslaný) takže jsem nakonec přešla na audio knihu a tu jsem dala komplet za dva dny, zajímavé jak to najednou šlo rychle... od chvíle, kdy se zjevil Dan, to pro mě začalo být konečně zajímavé a jeho postavu jsem si velmi oblíbila a to až do samotného konce. Jejich lásku se Stellou jsem jim naplno věřila, ale i tak děj poté nabídl dost nepěkné momenty, které jen tento hořko-sladký příběh dokreslovaly (a bohužel byly dost realistické). I když jsem z jisté strany chápala, proč tam kdo udělal, co udělal, proč se kdo rozhodl jak se rozhodl... tak jsem to na druhou stranu vlastně i nedokázala úplně přijmout... prostě jsem tam i přes to všechno viděla takový zmar a promarněnou příležitost, jen proto, že Stella byla nakonec takový sebemrskač, že si řekla, že si za své činy nezaslouží být šťastná a tak vzala tu možnost i Danovi. Jasně, měl rodinu a prostě se i tak posunul dál, nechci úplně tvrdit, že by celý život za ní truchlil... ale svým způsobem i ano... když jí celé roky psal a celé roky doufal. Byla jsem za něj ráda, že nakonec mohl odejít v klidu, že to mohl tak nějak uzavřít, že mohl aspoň poslední hodiny strávit s ní... ale i tak pro mě bylo prvních pár minut po doposlouchání takových... vyčerpávajících... neměla jsem ten pocit zadostiučinění a že to dopadlo tak, jak mělo nebo jak mohlo. Vlastně se to dalo čekat, bylo to jasné od samého začátku... bylo jasné, že spolu zažili jen krátkou chvíli štěstí, že to bude smutné... ale... prostě je to jak koukat na Titanic a doufat, že tentokrát se na ty dveře vlezou oba... myslím, že už si knihu nikdy nepřečtu, neposlechnu, ale jsem ráda, že jsem to nakonec dotáhla do zdárného konce, který rozhodně v člověku něco zanechá.

vivalamuff
16.01.2023 5 z 5

Smutný, ale zároveň krásný příběh. Přítomnost mě moc nebavila, ale vynahradila jsem si to při čtení minulosti. Dan je mužem snů. Trochu to trvalo, než se děj rozjel, ale pak už jen hltáte jednu stránku za druhou.

ddkk
15.01.2023 5 z 5

I já jsem poslouchala audioknihu a moc se mi to líbilo. Dopisy mi zpestřily domácí práce i vycházky se psy, usínala jsem s nimi a poslouchala je v autě...Je to moc hezký příběh se zajímavou zápletkou a dojemným koncem. Romantických knih zas tolik nepřečtu, ani je zvlášť nevyhledávám, ale tohle mě docela bavilo.

KnihoSny
10.01.2023 5 z 5

Krásný romantický příběh, je tam láska které osud ne přál , je to z války hlavní postavy byly strašně skvělí:) Pak taky musím říct že i součastnost bylo fajn s postavami přišlo mi jako by se historie opakovala:* knihu moc doporučuju ona je skvělá :*

kob
09.01.2023 5 z 5

Pokud máte náladu na krásný romantický příběh, mohu jen doporučit.

lapagerie
30.12.2022 3 z 5

Válečná romantika, rozdělené osudy, nenaplněná láska. Od zacatku víme, co se stalo a napětí z te trochy neznáma nestačí. Naopak nektere linky zbytečně přebývaji a s klidem bych je vypustila.
Námět trochu připomíná Mandolínu kapitána Corelliho, ale to je příběh na úplně jiné úrovni.

avokado4
27.12.2022 1 z 5

Poslouchala jsem audioknihu, kde nahrávka je udělaná opravdu velmi kvalitně, ale tuto kvalitu by si zasloužila lepší knížka. Nevadil by mně romantický námět, ale toto je čirá červená knihovna, nevalné kvality s často až nesmyslnými a nelogickými místy, zvláště v posledních kapitolách. Knihu jsem si vybrala podle skvělého hodnocení, ale byla pro mě velkým zklamáním.

Petras_ka
14.12.2022 5 z 5

Toto bol tak pekný a dobre napísaný príbeh, až mi je smutno, že to skončilo. Počúvala som audoknihu. Páčilo sa mi striedanie interpretov a tie zvukové prechody, ktoré naznačovali, v ktorej časovej linke sa bude dej odohrávať. Vždy som sa na počúvanie tešila, najmä kvôli postavám Stelle a Danovi. Postavy zo súčasnej linky sa mi tak trošku nepozdávali. Napríklad od Jess by som vzhľadom na to, z akého prostredia pochádzala, očakávala trochu iné správanie. Zdala sa mi až príliš slušná a kultivovaná. Ale to je iba malý detail, inak to bolo veľmi príjemné počúvanie.

jirivero
09.12.2022