Listy, ktoré nikto nečítal

Listy, ktoré nikto nečítal https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418093/bmid_listy-ktore-nikto-necital-FJ4-418093.jpg 5 1548 542

Dve doby, dva príbehy a jeden list, ktorý všetko spája... Píše sa rok 1943 a vo vojnou zmietanom Londýne sa stretávajú dvaja mladí ľudia: nešťastne vydatá Stella a pilot amerického letectva Dan. V časoch, kedy si nikto nie je istý tým, čo bude zajtra, sa do seba bezhlavo zamilujú. Lenže chvíle, keď spolu môžu byť šťastní, trvajú veľmi krátko. Dan odchádza bojovať, ale sľubuje, že sa po Stellu po vojne vráti. O sedemdesiat rokov neskôr Dan vhadzuje do schránky posledný list. Jeden z mnohých, ktorý poslal Stelle a na ktoré mu nikdy neodpovedala. Otvára ho však Jess, mladé dievča, ktoré v opustenom dome hľadá úkryt pred svojím násilníckym priateľom. Keď si prečíta Danove nádherné listy, rozhodne sa, že sa pokúsi jeho stratenú lásku nájsť...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Lindeni

Letters to the Lost , 2015

Anavi8912
18.04.2022 5 z 5

Úžasná kniha. Krásný a dojemný příběh Stelly a Dana, plný lásky,romantiky, touhy, vášně. Vřele doporučuji. Přečteno jedním dechem se slzičkami na závěr.

vladka16
16.04.2022 5 z 5

Klidně i za 10 bodů. Hořko sladko bolný skvost. Nevím , co víc bych měla dodat.

juliesze
13.04.2022 4 z 5

Trochu mi to připomínalo Moyesovou Poslední dopis od mé lásky, který mě teda chytil za srdce více. Příběh současné lásky mi přišel trochu přibarvený (hlavně zamilování se při volání záchranky). Takže některé scény mi přišly trochu přitažené za vlasy. Historická část knihy byla perfektní. Moc se mi líbilo závěrečné přirovnání ohledně pojištění při létání za současnosti a za války, kdy nikdo pojištěn nebyl.

TessieB
06.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Romány pro ženy nečtu, nejsem přece "cíťa", co by se chtěla dojímat nad knížkou, to se radši bojím u nějakýho hororu. Po knížce jsem sáhla z důvodu čtenářské výzvy, řekla jsem si, že teda když už výzva, tak pořádně a půjčila jsem si v knihovně tuhle romanťárnu. Skepticky jsem jí otevřela, lhostejně přečetla prvních pár stránek a pak se to tak nějak stalo. Druhou polovinu jsem slupla skoro na jeden zátah a prořvala jí jak malý dítě. Na konci jsem byla tak emocionálně vyždímaná, že to nechápu. Postavy se mi dostaly neskutečně pod kůži. Příběh Stelly a Dana, ale i Jess a Willa byl prostě nádhernej. Jsem překvapená, že se mi knížka líbila a na druhou stranu se zas tak moc nedivim. Skvěle, citlivě, uvěřitelně napsáno. Ale abych vyvážila vesmír, dám si teď nějakou krvavou/hororovou oddychovku, u který nebudu bulet. p.s. Doufám, že se Charles smaží v pekle z obou stran :)

JaneH
03.04.2022 5 z 5

Knihu jsem si půjčila tak trošku omylem z knihovny. V té době jsem ani netušila, jak krásný omyl tohle bude.
Kniha vás dokonale vtáhne do děje. Bavily mne snad všechny postavy. Podle mne tam bylo snad všechno - romantika, napětí i doufání v to, že všechno dobře dopadne.
Doporučuji.

cmelda26
25.03.2022 5 z 5

Touhle knihou mě autorka dojala, krásně napsáno.

martina2540
13.03.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, doporučuji ji k přečtení, jsem ráda, že jsem ji četla, i když to není můj obvyklý žánr.

EvikU.
22.02.2022 5 z 5

To bylo taaák krásný!! Posloucháno a čteno jako audiokniha. Nádherný přednes, děj, prostě vše. Dokonce to po částech v autě se mnou poslouchal i manžel, který téměř nečte a líbilo se mu to, ptal se mě, jak se to jmenuje a musela jsem vyprávět části mezi tím a asi si ji ode mě půjčí.

Už dlouho se mi kniha nedostala až takhle pod kůži, doporučuji absolutně všem!!!

sweeney
21.02.2022 5 z 5

Krásný a zároveň velmi smutný příběh. Příběh o lásce, která ač byla vzájemná, nemohla být nikdy plně prožitá. Příběh o tom, že ačkoli ani dlouhý čas nezahojí všechny rány, stejně tak ale zároveň neuhasí ani hluboké city. Velmi dojemné čtení :)

saruse
19.02.2022 5 z 5

Krásný příběh. Nejdřív jsem ho vybrala do výzvy do kategorie "název bez písmena a" nebo do "kniha s více než 333 stranami". Ale po přečtení bez váhání přesunuji do knih o nešťastné lásce. Ráda jsem se zas jednou zasnila u takové romantiky. :-)

mazlak
18.02.2022 5 z 5

Tak to byla opravdu krása. Iž dlouho mě kniha tak netahala do svého děje jako tato. Dva milostné příběhy ve dvou samostatných liniích ale přeci do sebe propletených.Všem můžu jen doporučit.

sidonka
13.02.2022 5 z 5

Měla jsem jí v knihovně nějakou chvíli a stále se objevovaly komentáře, jak krásná je to kniha, tak už se na ní dostalo a musím potvrdit, opravdu je i slzička mi ukápla a přiznám se, že jsem jí četla v tom správném čase, kdy sama řeším, že potřebuju v životě něco změnit a tady mi to zase potvrdilo, že když uděláš v životě změnu, může ti to přinést nevídané věci, knihu zařazuju mezi své oblíbené

Raislin
10.02.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Příběh mě naprosto pohltil. Slzy tekly proudem. Všichni hrdinové byli báječní, ale Dan byl zcela výjimečný! Nelze se do něj nezamilovat! Určitě se ke knize zase někdy vrátím! Za mě jedna z nejlepších knih a jednoznačně stojí za přečtení!

JankaV80
07.02.2022 5 z 5

V životě potkáte hromadu lidí a nic se nestane. Pak potkáte toho jediného, pravého, osudového člověka a setkání s ním vám změní celý život. A přesně o tom je tato knížka. Dva páry - Stella a Dan, kteří se potkali ve velmi těžkém roce 1943 a Jess a Will ze současnosti. Díky Jess se současnost začne prolínat s minulostí a příběh Stelly a Dana jako by ožil. Danovy dopisy z minulosti a jeden velmi naléhavý ze současnosti přinutí Jess, aby pátrala po tom, co se se Stellou stalo. Podaří se jí to zjistit dřív, než bude pozdě? A bude Will ochotný jí s pátráním pomoc?
Mně se knížka líbila, v žánru knih "pro ženy" patří mezi povedenější.

katka134
03.02.2022 5 z 5

Dojemný a romantický příběh.
Doporučuji audioknihu.
Překrásné Danovy dopisy jsou načteny úžasně.

fruitbueno
01.02.2022 3 z 5

I když kniha ničím nepřekvapí a dostanete přesně to, co slibuje anotace, přesto jí nelze upřít poutavost, laskavost i jistá dojemnost. Ta bohužel často klouzá ke kýči, takže budete mít pocit, že čtěte již několikrát čtené. To v součtu zanechá jen průměrný dojem.

Caa
26.01.2022 3 z 5

Sakra... zase jsem si pořádně nepřečetla anotaci a přehlédla žánrovou kategorii "Pro ženy", které se snažím vyhýbat. Ale nebylo to až tak zlé, pominu-li jistou naivitu, tak mě vlastně štvala jen nedostatečná psychologie postav a to, jak všichni dokonale vypadali. Příběhově to bylo celkem povedené, i když místy trochu překombinované.

Burák
25.01.2022 4 z 5

Tohle bylo jedno z nejmilejších knižních překvapení. Romantické knihy moc často nečtu, párkrát do roka ale dělávám výjimku a výsledný dojem je v lepším případě neutrální, v horším případě je mi líto času, který jsme s knihou strávila.
V tomto případě jde sice o pořádnou nálož romantiky, ale musím sama uznat, že napsanou velmi vkusně, citlivě a čtivě.
Dějová linka ze současnosti byla sice o dost slabší a poměrně prvoplánová a lehce předvídatelná, ale ta druhá, historická, to velmi snadno vyvážila.

Opravdu velmi povedená kniha - v rámci žánru románů pro ženy určitě, ale myslím, že zklamaní nebudou ani ti, co obvykle tento typ knih nečtou.

Aureli
24.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Do Dana jsem bezmězně zamilovaná, to je jasný... Kde tihle opravdoví, inteligentní a šarmantní muži jsou? Možná ve světě chybí ušlechtilé a elegantní ženy jako Stella, pro které by stálo za to být šlechetný? Myslím, že půlka úspěchu románu jsou dvě dokonalé hlavní postavy, vzory. Každá z nás by chtěla být krásná a šlechetná jako Stella, a každá by po boku chtěla Dana.

Jinak na mě moc nereálných náhod. Od způsobu a místa nalezení hodinek po oblek v čistírně, automat na čaj, zpěvačku v zácpě, lavičku, kamarádku u lavičky apod. Také trochu to, že Dan přežil své mise.

Za celou tragédií stojí v podstatě jeden "rozhovor". Kdyby nebyla Stella tak hodná a upřímná a neměla stále snahu svému manželovi pomoci, mohlo být všechno jinak. Ale přesně takto to mohlo být, to se mi líbí.

Pro mě strhující příběh. Dokážu si představit, že jednání a uvažování Stelly by odpovídalo realitě. U Dana si myslím, že jeho povaze by odpovídalo spíše to, že by ji vyhledal dříve a byl by jí nablízku jinak... To, jak situaci řešil celou dobu po válce, mi nesedí k jeho jednání za války (iniciativa, schopnost a snaha těžké situace řešit).
Tedy já, abych přežila tíhu jejich osudu, jsem si román v hlavě předělala, a tedy Dan žil v blízkosti Stelly a pomáhal jí stále. Věděl o ní, ona o něm. A vídali se :). Jinak to přece nemohlo být :).

(Knihu jsem z časových důvodů konzumovala v audio podání - moc pěkně, zajímavě a příjemně namluveno, dokonalý zážitek).

Boko22
21.01.2022 5 z 5

Moc hezký příběh z válečné doby, čtivá, líbilo se mi zpracování prolínání minulosti se současností.