Listy, ktoré nikto nečítal

Listy, ktoré nikto nečítal https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418093/bmid_listy-ktore-nikto-necital-FJ4-418093.jpg 5 1548 542

Dve doby, dva príbehy a jeden list, ktorý všetko spája... Píše sa rok 1943 a vo vojnou zmietanom Londýne sa stretávajú dvaja mladí ľudia: nešťastne vydatá Stella a pilot amerického letectva Dan. V časoch, kedy si nikto nie je istý tým, čo bude zajtra, sa do seba bezhlavo zamilujú. Lenže chvíle, keď spolu môžu byť šťastní, trvajú veľmi krátko. Dan odchádza bojovať, ale sľubuje, že sa po Stellu po vojne vráti. O sedemdesiat rokov neskôr Dan vhadzuje do schránky posledný list. Jeden z mnohých, ktorý poslal Stelle a na ktoré mu nikdy neodpovedala. Otvára ho však Jess, mladé dievča, ktoré v opustenom dome hľadá úkryt pred svojím násilníckym priateľom. Keď si prečíta Danove nádherné listy, rozhodne sa, že sa pokúsi jeho stratenú lásku nájsť...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Lindeni

Letters to the Lost , 2015

monte
08.04.2024 4 z 5

Krásné čtení, které mě chytlo za srdce

Pengi
13.03.2024 4 z 5

Neskutečné ctive mile čtení. Takové pohlazeni po duši, ac to byl vlastně Norsko sladký příběh.

Etincelle
17.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Knihu jsem si koupila v roce 2017, začala číst a pak jsem jí na delší dobu odložila. Loni jsem se k ní vrátila a přečetla. Ano, jsou to romantické paralelní příběhy. Souhlasím s komentáři, že ten milostný příběh z druhé světové války (Dany a Stelly) byl pro mně zajímavější než ten ze současnosti. Chvílemi jsem tu romantiku prožíval s nimi a byla jsem dojatá. Mohla bych spisovatelce vytknout to, že se Dan a Stella znovu potkali až po tak dlouhé době, že Stella se mohla rozhodnout jinak, že se nemusela vzdávat svého domu atd. Ale ten příběh je vystavěný tímto způsobem a autorka k tomu mohla mít své důvody. Knihu jsem si přečetla ráda, ale v některých situacích jsem jsem měla pocit, že nejsou úplně "uvěřitelné". Nicméně knihu doporučuji nejenom pro ten romantický příběh (příběhy) ale i pro detaily z 2.světové války a popisy rigidních společenských pravidel...

kikikrat
14.02.2024 4 z 5

Kniha byla čtivá a jestli je něco co musím vyzdvihnout tak to, že autorka si dala opravdu záležet aby na sebe vše navazovalo a člověk se tak nemohl ztratit v ději. Měla jsem vysoké očekávání, které se skoro naplnilo ale přeci jenom mi tam něco chybělo a přesně nedokážu popsat co. Knihu ale moc doporučuju hlavně nám romantickým duším.

13.02.2024 3 z 5

Romantická oddychovka zasazená do prostředí druhé světové války v Anglii A zároveň příběh druhé dvojce který se odehrává v současnosti. Žádnou větší hodnotu to nemá, ale docela hezky se to četlo. Hlavně teda linka minulosti, kdy se postupně v dopisech čtenář dovídá, co se vlastně stalo.

Pavlnka
05.01.2024 4 z 5

Moc se mi kniha líbila. Je neskutečné, jak to měly ženy kdysi složité. Příběh opravdu zajímavý a stojí za přečtení.

Terka1975
08.12.2023 4 z 5

Krásný romantický příběh dvou lidí, kteří se mají rádi, ale žili ve špatné době, kdy je obklopovala válka a náročné společenské konvence. Druhý příběh je ze současnosti a není tak propracovaný. Nejhezčí je, když se oba příběhy propojí. Příjemné oddechové čtení.

snimcibdim
04.11.2023 odpad!

Sentimentální utahaný kýč jak bič. Zjevně nejsem cílovka.
Zkusila jsem, zda jako audio nebude tento typ literatury semo tamo použitelný jako podkres k práci (aneb kategorie "žehlils někdy?"), namísto thrillerů a detektivek - ale nee! Jestli knihy s tagem "pro ženy" vypadají takhle, je to pro mě nesnesitelné.

Marti1212
03.11.2023 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, s odstupem pár let postavu Stelly už více chápu, ale dodnes mě její nízké sebevědomí a neschopnost postavit se sama za sebe frustruje. Rozumím ale tomu, že vzhledem k jejímu nešťastnému dětství se není čemu divit.

Librorumistka
17.10.2023 4 z 5

Tato kniha je žánrově obtížně zařaditelná. Máme zde dvě dějové linky, jedna se odehrává v období druhé světové války, ta druhá se odehrává v současnosti. Za mě byla rozhodně zajímavější linka z minulosti, protože mi postavy z ní více přirostly k srdci a zároveň mi přišla napínavější. Musím ocenit propojení obou linek i originální námět, navíc i konec je zároveň dojemný i realistický. Vytkla bych však, že některé pasáže se více táhnou a umím si představit, že by knize trocha proškrtání neublížilo. Zároveň jsem od knihy čekala trochu více romantiky, která by si trošku více prostoru rozhodně zasloužila. Nicméně celkově je to zajímavá kniha, která čtenáře chytne za srdce.

Tom.Majka
08.10.2023 5 z 5

Právě dočteno a musím říct, že to bylo něco nádherného,tak krásný příběh jsem už dlouho nečetla.Na konci i slza ukápla, prostě nádhera.

Leído
28.09.2023 5 z 5

U této knihy jsem se nechala nalákat vysokým hodnocením od velkého počtu čtenářů. A udělala jsem dobře. Kniha je opravdu krásná. I přesto, že máte pocit, že v anotaci je prozrazeno prakticky všechno, kniha je plná překvapení a velmi čtivá. Obě časové roviny mě bavili stejně, což se mi u těchto typů knih stává jen výjimečně.

Do první poloviny bych knihu hodnotila jako příjemnou četbu, obě hlavní hrdinky byly citlivé a křehké, což je příjemná změna oproti všem emancipovaným knižním hrdinkám nebo dokonce dark romancím, které čtu poslední dobou častěji. V druhé polovině mě už ale zasáhla emocionální smršť. Kniha mě donutila se vcítit do příběhu tak silně, že se mi vracel neustále do mysli a dokonce i do snů. Ani nevím, jestli se mi to někdy s knihou stalo.

Kniha nemá žádná hluchá místa a i když je smutná, udělala mi dobře na duši. Určitě doporučuji.

lenkabose
11.09.2023 5 z 5

Krásná kniha, krásný i když smutný příběh.

Airelle
28.08.2023 5 z 5

Před šesti lety jsem knihu zahlédla v knihkupectví a zaujala mě svou obálkou, od té doby jsem na ní všude narážela. Stále jsem ale otálela, až se mi jednoho dne dostala do rukou jako ekniha a já si řekla, že nastal čas si knihu přečíst.

Začátek byl velmi pozvolný a prvních 100 stran jsem si říkala, jestli se kniha vůbec rozjede. Druhý den jsem se ke knize vracela trochu z obavami a během chvíle jsem byla skoro na konci, jak moc mě příběh chytl.

Možná se budu ve svých recenzích opakovat, ale tahle kniha mi opravdu roztrhala srdce na kousky. Příběh je vyprávěn ze dvou paralel, prolíná se přítomnost s minulostí, a to nejen prostřednictvím dopisů.

Postavy jsou napsané velmi věrohodně a i já sama jsem se zamilovala do Dana a jeho kouzelných dopisů. Litovala jsem jeho i Stelly, neměli to lehké a osud jim házel ne klacky, ale klády pod nohy.

Ani příběh z přítomnosti nezůstává pozadu, Jess, která otevře dopis od Dana, neměla taky na růžích ustláno a možná i její život se s otevřením dopisu změní.

EvcaMat
26.08.2023 4 z 5

Moc hezky psaná oddechovka. Po knihách s tématikou koncentračních táborů, mě pohladila po duši.

HankaL.
12.08.2023 5 z 5

Nádhený a smutný příběh. Moc hezky se četla i slza na konci ukápla.

petrulkaa
19.06.2023 4 z 5

Příjemný, dojemný a odpočinkový příběh.

Danisa
07.06.2023 5 z 5

Nádherný a velmi silný příběh.