Listopád

Zeptali jste se někdy sami sebe, jaký by asi byl váš život, kdyby to v listopadu 1989 dopadlo všechno úplně jinak? Jaké by asi byly naše osudy, kdyby komunismus neskončil a my bychom zůstali za železnou oponou oddělující nás od světa i jeden od druhého? Jedna z nejúspěšnějších českých spisovatelek Alena Mornštajnová opět překvapuje; její nový román je dramatickým příběhem obyčejné rodiny, kterou velké dějiny během jedné listopadové noci rozdělí a postaví proti sobě. Sledujeme příběh Marie Hajné, která je kvůli účasti na demonstracích zatčena a odsouzena ke dvaceti letům vězení. Ví, že už nejspíš nikdy neuvidí vyrůstat své děti, a při životě ji udržují jen dopisy. A taky naděje, že se nakonec přece jen shledají... Vedle toho se odvíjí příběh dívenky Magdaleny, která je odebrána rodičům a umístěna do „ozdravovny“, ve které se vychovávají nové komunistické kádry. Jejich osudy se jednoho dne protnou, ale zcela jinak, než si obě představovaly a přály....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463130/big_listopad-Jkk-463130.jpg 4.22238

Kniha Listopád

myelka
dnes

Děsivě realistická dystopie a pro člověka s dětmi místy neúnosná. Během čtení mě opakovaně popadlo až pudové nutkání obejmout dceru...

Adellll
dnes

Listopádu jsem se po vydaní maličko bála. Přece jenom, na rozdíl od ostatních autorčiných knih popisuje alternativní historii, a navíc počáteční ohlasy nebyly zas až tak oslavné. Ale hned po přečtení prvních stránek jsem věděla, že tohle bude opět skvělé. Tedy jestli se dá kniha na toto téma vůbec tak označit. Navíc měl Listopád spád i brilantně vystavěné postavy, takže nemůžu jinak než dát pět hvězdiček.

SmisekIvuska
dnes

Její knížky mám moc ráda. A tento pohled, co by kdyby,.... mráz po zádech mi chodil, když jsem si uvědomila, jak to mohlo dopadnout. Skvěle napsané!

Violliga
včera

Coby kdyby.....zajímavé zamyšlení o tom co by se stalo kdyby se události v roce 89 odehrály jinak. Líbí se mi autorčin smysl pro detail a to jak se dokáže vžít do protichůdných postav a. Až to čtenáře přiměje přemýšlet i o svém životě a osudu. Skvělá kniha,určitě doporučuji.

AninkaHr
včera

Při čtení mi nebylo úplně dobře.. při představě, že by se to tak mělo odehrát.. Silná kniha plná myšlenek. Dlouho po přečtení ještě zůstává v hlavě. Děkuji za ni.

Belanna

Mě knížka zklamala.
V námětu jsem viděla velký potenciál, ale nebyl využit. Vhledem k tomu, že si dobu před rokem 1989 dobře pamatuji, působila na mě knížka chaoticky, něco jako rok 1968 s totalitními prvky a to vše okořeněno děsivými vizemi.

Vlaďkaa4

Nemám slov, opravdu nevím co napsat. Musí se to přečíst.

StarDust85

Všichni už tady vše napsali. Okouzlil mě autorčin styl psaní, který se čte sám. Přečteno jedním dechem a mimochodem, ta obálka je geniální!