List od Nimrala a jiné příběhy

List od Nimrala a jiné příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7881/bmid_list-od-nimrala-a-jine-pribehy-qTi-7881.jpg 4 403 49

Tolkien zasvětil svůj život vytváření Středozemě; kromě Hobita, Pána prstenů a Silmarillionu se k ní váže i řada jiných příběhů. Mezi ně patří i Příhody Toma Bombadila, cyklus básní a písní o této tajemné bytosti. Součástí svazku je ale i několik povídek, které vznikaly vedle středozemského cyklu - Sedlák Jiljí z Oujezda, Kovář z Velké Lesné, List od Nimrala a Tulák Rover.... celý text

Literatura světová , Povídky , Fantasy

Vydáno: , Argo

Tales from the Perilous Realm , 2008

matesatan
15.05.2014 4 z 5

jo líbilo se mi to zajímavý to sem necekal že to bude takový těžko si to člověk představí když cetl pána prstenu

vehement
12.02.2014 5 z 5

Naprosto úchvatná sbírka. Jedna pohádka lepší než druhá. Ačkoliv se nejedná o příběhy ze Středozemě, tak nejsou o nic méně fantastické. Atˇ už se jedná o sedláka, kováře nebo bláznivého psíka Rovera. Prostě jedna pohádka krásnější než
druhá.
Pan Tolkien je prostě PAN SPISOVATEL. Kam se hrabe červená
karkula a jiné.
Co se týče Bombadila - tak ten se ostatním vymyká svým obsahem i stylem psaní. Pro mě, jedna z nejlepších básní, je vtipný Kamený obr - úžasný počin.

Prostě pohádky, které baví číst i dospělé. Nádhera.

kiwik
28.08.2013 5 z 5

Ano Tulák Rover by měl být stejný, ale možná knihu překládal jiný překladatel, to ale nevím přesně já mám doma jenom vydání od Arga. Souhlasím s Jah :D ale všechny povídky jsou skvělé, pobaví a pohladí po duši, a hlavně dokáží člověka dostat z jakékoliv deprese :D

Jah
18.06.2013 5 z 5

Kamenný obr je ta nejvtipnější balada, co jsem kdy četl :-)

enya-s
07.06.2013 5 z 5

Taky to znám jako audioknihu a také Sedláka Jilího z Oujezda :-) Má to hluboký smysl a můžete to poslouchat nebo číst pořád dokola...

EttelëaDragons
12.05.2013 5 z 5

Tahle knížka pro mě má takový zvláštní význam a mám ji opravdu moc ráda. Oblíbila jsem si ji nejdříve ve formě audioknihy, kdy pohádky vypráví Ivan Trojan, kterého mám moc ráda a tak mám tyhle příběhy spojené s jeho hlasem. Jsou zvláštní, citlivé a magické i dojemné. Nejraději mám Kováře z Velké Lesné a List od Nimrala - ty dvě snad umím i nazpaměť .)

Jereelee
18.04.2013

Fantastická kniha. Jen jsem moc nepochopila List od Nimrala, ale to určitě není autorova chyba, spíš moje. Povídka o Kováři z Velké Lesné je svým způsobem zvláštně dojemná a jemně napsaná. A Tulák Rover? Nejvtipnější příběh, co jsem kdy četla :)

Atuin
29.10.2012 5 z 5

Ano, k takovým dílům není potřeba snad ani komentář, chceteli Toliena" poznat", přečtěte si jeho povídky ve výše uvedené knize a budete mu nejen rozumět.

miawallacova
27.08.2012 5 z 5