Lískový les

Lískový les https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380314/bmid_liskovy-les-rWx-380314.jpg 3 282 88

Lískový les série

Fanoušci Sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti a Dětí krve a kostí se ztrácí v Lískovém lese... Sedmnáctiletá Alice a její máma strávily většinu Alicina života na cestě, s neobyčejnou smůlou vždy v patách. Když však Alicina babička, podivínská spisovatelka temných pohádek, zemře o samotě na svém pozemku—Lískovém lese—tu teprv Alice pozná, jak velkou smůlu může mít. Její máma je unesena bytostí, která tvrdí, že pochází z drsného nadpřirozeného světa babiččiných pohádek. Jediným vodítkem je vzkaz, který máma Alici zanechala: DRŽ SE DÁL OD LÍSKOVÉHO LESA. Aby Alice získala mámu zpět, musí se nejdřív vydat do Lískového lesa, a poté do světa, kde babiččiny pohádky začaly...... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Omega

The Hazel Wood , 2018

DennyYukiko
DennyYukiko
29.04.2020 4 z 5

Hodně zvláštní příběh, byla to pro mě oddechovka. Příběh jako takový byl zajímavý, ale zakončení podle mě odbité.

Kathleen
Kathleen
14.04.2020 2 z 5

Nápad na tuto knihu byl vcelku originální, ale bohužel jeho zpracování bylo pro autorku očividně velkým oříškem.
Z příběhů na konci vyplývá stovky nevyjasněných otázek. To od 400 stránkové knihy nechcete. Na pochopení světa a událostí je za mě potřeba hodně své vlastní fantazie. A ani ta občas nepostačí.
Hlavní postava je strašně naivní. Několikrát ji bylo ublíženo, ale stejně věří všemu, co ji nějaký cizinek navykládá nebo ukáže. Nad jejími pocity mi občas zůstal rozum stát. Když např. je v cizím prostředí, zmatená, hladová a rozhodně žíznivá.... ona se cítí, cituji, "docela příjemně"??
Kniha je prvotinou autorky. Snad nějaká další kniha již bude lépe zpracovaná než byl Lískový les.

kuruteku
kuruteku
21.03.2020 2 z 5

Nějak jsem nepochopil účel, když jiní dokáží napsat totéž a poutavěji, působivěji. Dočetl jsem, ale že bych byl nějak potěšen, to nemohu říci.

Arkagas
Arkagas
12.03.2020 3 z 5

Lískový les se ze začátku tváří jako typická YA fantasy - Alice, které je 17, příběh zasazený do města, místy psaný nespisovně, poznání nového kamaráda, který je ale zároveň učitelem ve škole... Kdo se ale dostane přes prvních 100 stran rychle pochopí, že tady jde ale o víc. Babička Alice totiž napsala knihu a to je to hlavní, co v příběhu sledujeme. V momentě kdy se dostaneme do příběhu naplno se zápletka rozjíždí na plné obrátky a příběh je s každou stranou napínavější a temnější. I přes poměrně velký počet stran se kniha čte sama a mě bavila. Neřadila bych jí sice k nějakým top knihám, ale jako odpočinkové čtení je fajn. :) Hodnocení: 6/10

haaabi
haaabi
11.03.2020 5 z 5

No tak ten příběh z kapitoly 16 (Dveře, které zmizely), ten teda byl masakrrrr, úplně úžasný! A teď mi prosím naservírujte zelenou knihu s ostatními Příběhy.

Adele02
Adele02
29.02.2020 3 z 5

2,5*
Ten konec byl fajn, teď jen kdyby tak byla taková celá kniha...

KaMal
KaMal
10.02.2020 2 z 5

Po několika týdnech jsem knihu nakonec dočetla, abych zjistila, jestli přijde nějaký smysluplný závěr...a ono nic :-D

Ira13
Ira13
09.02.2020 3 z 5

Zkusila jsem toto téma poprvé, ale nezaujala. Koupeno původně pro synovce

Andy0892
Andy0892
08.02.2020 2 z 5

Nemůžu říct, že by se jednalo o úplně špatnou knihu, protože ten příběh má potenciál, ale styl vyprávění mi prostě nesedl, prapodivné chování postav a jejich dialogy také ne. Konec tomu nijak výrazně nepomůže a psaní osum, sedum, místo osm a sedm mi čtení nijak neulehčovalo. Hezká obálka a dobrá anotace udělá své ;)

petra5449
petra5449
03.02.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila napínavá od samého začátku až do konce za dva dny jsem měla knížku prectenou

EressielM
EressielM
23.01.2020 5 z 5

Týjo. Tak tahle knížka mě totálně dostala. Není to takový ten klasický fantasy román, kde dva do sebe zamilovaní hlavní hrdinové čelí zlu, které chce jejich lásku zničit, ale jelikož jejich láska je silnější a spolu zvládnou všechno, nakonec nad zlem zvítězí a jsou spolu šťastní až do smrti. Pokud hledáte něco takového, raději tuto knihu odložte. O tom totiž tento příběh není.
Lískový les je něco, co opravdu nečekáte. Děj vás naprosto strhne a nutí vás číst další a další stránku, protože prostě musíte vědět, co bude dál. A tak čtete a čtete a najednou jste na konci a nemůžete tomu uvěřit. Sedíte s otevřenou pusou a říkáte si ,,Cože? To jako vážně?!". Prostě...WOW!
Knížku rozhodně doporučuji. Přečetla jsem ji jedním dechem a určitě se k ní ještě někdy vrátím.
Strašně moc si přeji a doufám, že někdo tento příběh zfilmuje. Prosíím. ❤️ BOMBA.

Andreanis
Andreanis
04.01.2020 2 z 5

Kniha mě upoutala příslibem zajímavého příběhu. Čekala jsem napětí, promyšlený příběh, nečekané zápletky a sympatické hrdiny.
Tak a teď realita:
1. Příběh dobrý a zajímavý, ale předvídatelný.
2. Hrdinové opravdu otřesní.
3. Alice mě vytáčela jako zatím nikdo.
Kniha byla dobrá prvních cca 150 stran. Jakmile Alice vyrazila s Ellerym na výpravu, stala se pro mě kniha naprostým utrpením. Ty permanentní výbuchy vzteku kvůli ničemu, střídání nesnáším ho a miluji ho, naprostá předvídatelnost. I když se dělo něco akčního a napínavého, vyloženě jsem se nudila a vůbec mě netrápílo, když jsem knihu odložila.

Určitě se najdou čtenáři, kterým tato kniha sedne a bude je bavit. Velmi mě mrzí, že do této skupiny nepatřím.

Shaxx
Shaxx
01.11.2019 3 z 5

Tak tohle je škoda. Anotace slibovala zajímavý, temný příběh, který se bude líbit fanouškům Sirotčince. I přesto, že kniha má přes čtyři sta stran, čtenář nemá šanci sžít se s postavami. Děj je tlačen násilně kupředu. Děje se tu hromada věcí, mnohdy nesouvislých a celkově vyvstává hlavně zmatek. Nevím, kolik tomu napomohl překlad, ale občas je užití nějakých slov zvláštní. Nejhorší je, že tuším, že tam někde je DOBRÝ příběh, ale je tak zaplácaný a vyprávění jakoby.. klouže po povrchu a nejde do hloubky a i přesto je to natažené na tolik stránek. Ale pořád tam cítím potenciál a je to škoda. Taky mám ráda "příběhy v příběhu" a těch tu pár je. Jsem tak nějak na rozpacích, protože námět se mi líbil, ale zpracování pokulhává. Škoda. Proto jen tři hvězdičky.

Atekram
Atekram
27.10.2019 1 z 5

Kniha mě docela zklamala. Zaujal mě námět, podobné příběhy mám moc ráda (i když už mi není náct :)), ale čekala jsem daleko víc. Je to škoda, protože kniha má potenciál a místy i atmosféru, ale působí na mě příliš povrchně a hlavně ke konci je dost zmatená a překombinovaná. Myslím, že by se mohla líbit spíš mladším čtenářům, ale podle mě existuje spousta podobně laděných, ale mnohem lepších knih.

Yuuki24
Yuuki24
16.10.2019 5 z 5

Úžasný, napínavý, zajímavý příběh z dílny fantasy. Měla jsem přečteno na jeden zátah akorát malinko mě zklamal ten konec, ale jinak za mě super tajemný příběh.

Garous110
Garous110
05.10.2019 3 z 5

První část knihy byla opravdu děsivá a zábavná , ale ta druhá byl pro mě pravý opak... Byla až moc zvláštní , nedokázala jsem se ani moc začíst a mnoho otázek nebylo zodpovězeno

elfinkaa97
elfinkaa97
24.09.2019 2 z 5

Překvapuje mě, že kniha má tak dobré ohlasy. Nejvíc se mi líbily kapitoly, kde byly vyprávěny příběhy z knihy Vnitrozemí a ten konec, jinak nic. Kniha měla zbytečně dlouhý začátek, nedokázala jsem se do ní začíst. Autorka měla skvělý nápad na knihu, ale nedokázala ho uskutečnit k obrazu mému. První polovina knihy by se bohatě vlezla do dvou kapitol, pak to začalo být trochu zajímavé, ale aby to kritici přirovnávali k Harrymu Potterovi? To vážně? Jinak tedy obálka je překrásná, alespoň to se musí nechat.

Lu_books
Lu_books
01.09.2019 2 z 5

Dokonalá obálka a skvělý, originální námět. A tady všechna pozitiva končí. Najdete tu velmi zmatené pasáže, které někdy ani nedávají smysl. Nelogické skoky ve vyprávění. Příběh má spoustu nejasností, které nejsou vysvětleny nebo dotaženy do konce. Postavy se chovají tak nějak strojeně. I z hlediska jazykového jde o silný podprůměr (je to jen překladem?). Vlastně jsem ji dočetla jen proto, že nerada odkládám knihu nedočtenou...

evickakyticka
evickakyticka
15.08.2019 1 z 5

První myšlenka po dočtení byla: větší blbost jsem snad nečetla! Do půlky, kdy jsme ještě v reálném světě, se to ještě dalo. Postavy se sice chovaly divně, děj byl celkem o ničem, ale pořád čekáme na tu super pecku á la Alenka v říši divů nebo Harry Potter. Jakmile jsme se dostali do vytouženého lesa, všechno se zhroutilo a začalo se plácat. Jediné, co se mi líbilo, je pouze obálka. Škoda.

Damonka12
Damonka12
10.08.2019 3 z 5

Příběh byl čtivý, ale ne tak zajímavý. Za mě průměrná kniha, dobré si ji přečíst, ale nečekejte nic velkého.

nadpřirozené bytosti zmizení lidí fantasy

2018  62%Lískový les
2021  66%Noční kraj