Lískový les

Lískový les https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380314/bmid_liskovy-les-rWx-380314.jpg 3 284 88

Lískový les série

Fanoušci Sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti a Dětí krve a kostí se ztrácí v Lískovém lese... Sedmnáctiletá Alice a její máma strávily většinu Alicina života na cestě, s neobyčejnou smůlou vždy v patách. Když však Alicina babička, podivínská spisovatelka temných pohádek, zemře o samotě na svém pozemku—Lískovém lese—tu teprv Alice pozná, jak velkou smůlu může mít. Její máma je unesena bytostí, která tvrdí, že pochází z drsného nadpřirozeného světa babiččiných pohádek. Jediným vodítkem je vzkaz, který máma Alici zanechala: DRŽ SE DÁL OD LÍSKOVÉHO LESA. Aby Alice získala mámu zpět, musí se nejdřív vydat do Lískového lesa, a poté do světa, kde babiččiny pohádky začaly...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Omega

The Hazel Wood , 2018

luca125
09.03.2021 odpad!

Upřímně jsem od knihy čekala víc. Četla se mi příšerně. Musela jsem se dokopat k tomu ji dočíst. Do poloviny byla kniha nezáživná a pak se to celkem dalo ale zas taková sláva to nebyla.

WowKokinko
22.01.2021 2 z 5

Já asi čekala něco daleko víc :( příběh zajimavý, ale tak jaksi prapodivně napsaný, místy jsem se ztrácela. A hlavní hrdinka si mne teda vůbec nezískala a byla mi protivná

kercah
09.01.2021 3 z 5

Na knize jde poznat, ze autorka není vypsaná i korektura je slabší. Příběh sám o sobě je čtivý, jen je tak nahuštěn do jedné knihy, ze působí občas trochu chaoticky. Byly pasáže, ze jsem si říkala super, ale hned následovaly ty zmatené, kdy jsme si říkala, proč? Mám z toho smíšené pocity. Kniha by se v podstatě dala vzít a napsat znova do více dílu, kdy by se dali detailněji popsat určité momenty a tím by zmizela chaotičnost. :)

Padla Hvezda
30.12.2020 3 z 5

Horrorové prvky jsou ucházející a kniha má rozhodně potenciál, jinak je to ovšem překombinovaná prvotina, bez nějakého zásadnějšího redakčního zásahu. Svou kvalitou připomíná díla z Wattpadu.

I tak kniha ubíhá celkem svižně, jakmile se člověk prokouše prvníma dvěma sty stranami. Doporučuji koupit na bazaru a nic moc neočekávat.

3 hvězdy, kdybych to četla někdy ve čtrnácti, byla bych z toho nadšená víc.

EDIT:
Teď jsem zjistila, že existují další tři knihy ze série - z toho jedna je novela o Ellerym, druhá jsou samotné pohádkové příběhy (které by možná stály za to) a třetí přímo navazuje na Lískový les. No nevím, co dalšího tam autorka chce ještě vymýšlet.

LH3
13.12.2020 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem od knihy prvotně nic moc nečekala. O to víc jsem byla překvapená, když jsem se začetla a zjistila, že je to „docela dobré”. Přečteno jsem měla za tři dny a nemohla jsem uvěřit, že už je konec. Bylo to neskutečně poutavé a já osobně si hlavní hrdinku zamilovala.
Z konce jsem měla podivný pocit, ale celkově se mi kniha velmi líbila.
Takže pokud nemáte co číst, líbí se Vám obálka nebo Vás zaujmul popis knihy, tak směle do toho. A pokud zjistíte, že to není nic pro Vás, vždycky to můžete někomu darovat.

lucky4ever
24.11.2020 2 z 5

Miluji příběhy, ve kterých se "realita" prolíná s pohádkami a příběhy. Druhá část knihy byla pro mne téměř dokonalá, první byla za mne dost slabá a dlouhá. Ale je to jen věc názoru.
Také oceňuji ne úplně dokonalý stav, ve kterém opouštíme hlavní hrdinku.
Co mi ovšem hodně vadilo, tak byl způsob vyjadřování hlavních postav. Především sloveso "být" v jejich podání sem, si... místo jsem, jsi atd.

hellena1523
13.10.2020 3 z 5

Jsem trochu na rozpacích, jaké hodnocení knize dát.
Četla se sama, postavy byly dobře zvládnuté, příběh měl originalitu, ALE bavila mě spíš první polovina knihy, v jednu chvíli mi vyprávění přišlo zmatené, trochu jsem se ztrácela v tom, kolik je hlavním postavám, protože mi to občas přišlo jako vyprávění o 12lete dívce,tak jsem si musela v duchu připomínat, že už ji je 17.
Tak já nevím... Ta pozitiva asi převládají, nicméně bych knihu znovu nečetla. Takže lepší průměr...asi.

Mary_71
01.09.2020 3 z 5

Kniha byla ze začátku moc hezky čtivá a příběh se i fantasticky vyvíjel, ale čím kniha postupovala dále, tak se pro mě příběh stával méně zajímavým a ke konci už mi to přišlo hodně natahované.. Škoda

bárbra13
14.08.2020 4 z 5

Začátek mě vtáhl do děje. Kniha se velmi dobře četla. Radost mi udělala "romantická" linka, která se nevyvinula tak, jak jsem čekala, za to palec nahoru. Když se Alice začala propojovat s Vnitrozemím, příběh začal být lehce zmatený. V některých částech jsem měla problém porozumět tomu, kam autorka směřuje. "Odvykačka" pro stvoření a lidi z Vnitrozemí na konci mě pobavila.

Myslím, že by bylo zajímavé, kdyby kniha obsahovala i ostatní příběhy z knihy "Příběhy z dalekého Vnitrozemí".

Lucul16
13.08.2020 5 z 5

Po dlouhé době něco co se četlo úplně samo :) a s chutí si ji za čas zase přečtu znovu :)

Janetg
13.08.2020 2 z 5

Uf, tak tohle byla teda šlamastika. Děj, myšlenka i zápletka jsou vlastně dost originální a zajímavé. Ale příběh je hloupě a nesrozumitelně vymyšlený. Nevím jestli nemám vkus nebo autorka neumí tak psát, ale tohle bylo pro mě něco jako Harry Potter, Pán prstenů, Hra o trůny, Star Wars atd., atd. dohromady. Zlákal mě krásný přebal knížky, a to je asi tak všechno.

Kačka655
10.08.2020

Kniha se mi moc líbila a fakt je že ten konec jsem nečekala.. Bylo by zajímavé kdyby i finch dostal svou knihu ten by mě asi zajímal více :-)

andrejci
08.08.2020 5 z 5

Krásná odpočinková kniha. Moc se mi líbil nápad i děj. Autorka píše dobře. Otevřela jsem si knížku a najednou jsem byla na konci. Konec byl překvapivý a moc se mi líbil. Na to, že jsem to nechtěla číst a už jsem ji jednou měla rozečtenou se mi teď líbila mnohem víc. Byla to taková dobře střeštěná kniha.

katynais
15.07.2020 3 z 5

Libilo se mi, ze nebyla jako ostatní u kterých hned na začátku víte jak to skončí, ale celou knížku to nebudete ani tušit. Bohužel se to nemuže rovnat Sirotčinci slečny Peregrinové a už vůbec ne Harrymu Potterovi. Protože vás to nepohltí, neodtrhne od reality.. buhužel to autorka nedokázala:(

Wasylka79
27.06.2020 odpad!

Jediná kniha kterou jsem nedočetla ani přes sílu,vůbec mě nebavila.

janca6129
21.06.2020 1 z 5

Tuhle knihu jsem dočetla jen z donucení - hlavně proto, že seznam nedočtených knih se mi nějak rozrůstá, což se mi nelíbí. :D

Příběh má dobrý základ - zajímavou a originální myšlenku. Tam to ale končí. Nevím, zda autorka píše tak hrozně nebo za to může odfláknutý překlad, ale... takhle bl*ě napsanou knihu jsem dlouho nečetla. Někdy až nesmyslné dialogy, nicneříkající postavy, celkově dějová linka byla taková... divná... No za mě strašný. Dlouho jsem u čtení tak netrpěla!

Hvězdičku dávám jen za to "něco", co tam na mě kdesi hluboko dýchalo, že by to mohlo být dobrý, kdyby to bylo napsaný jinak (a to hodně). A za obálku. Zase jsem se nechala nachytat krásným vzhledem.

Jinak ne-e.

Bara_Pavlaskova
23.05.2020 5 z 5

Moc zajímavá, napínavá a pěkná kniha s nečekaným koncem.

JointlieKat94
20.05.2020 5 z 5

Hele, mně se to líbilo a moc. Nápad byl dobrej, udělat "knihu v knize", to mám ráda. Tady to bylo i s napětím, bavilo mě to a při čtení nepustilo. Až na pár nezodpovězených otázek, nemám co vytknout. :)

Alice od mala s mamkou cestuje, neustále se stěhují a neustále se jim plete smůla pod kola auta ale i do života. Jednou jim přijde zpráva o smrti babičky Althey, a tím se všechno spustí. Alicina matka je unesena, poslední zprávu zanechala Alici s tím, že se nemá vydávat do Lískového lesa. A tak se tam vydá. :) jde přeci zachránit matku! Na tuto výpravu s sebou vezme svého kamaráda Finche, který je fanoušek Altheiných knih, které byly Alici od mala zakazovány. A to se pak začnou dít věci!

Kniha mi byla sympatická, nápaditá, napínající a příjemná, dobře se mi četla a líbila se mi. Ještě ke všemu prvotina? Dobrá! :)

Dokonce se mi díky knize stalo to, co v životě zatím jen jednou. V noci jsem se probrala a všude okolo sebe jsem viděla les. Věděla jsem, že jsem ve své posteli, ale všude byl tmavý les, skály a jeskyně. Byl to fakt mazec, schovala jsem hlavu do polštáře a během chvilky usnula. Na to nezapomenu.

Verys58
20.05.2020 1 z 5

Krásná obálka knihy se zajímavým námětem. Těšila jsem se na přečtení, nakonec jsem byla ráda, že jsem ji měla pouze z knihovny, neboť utracených peněz by mi bylo líto. Dočetla jsem z jakéhosi "donucení", nebavilo mě to.

Charloteen
10.05.2020 3 z 5

No po přečtení jsem byla smutná a naštvaná zároveň, protože myslím, že nápad měla autorka dobrý, ale uskutečnění se jí vůbec nepovedlo. První polovina knihy tak nějak šla, ale v druhé se to totálně zvrtlo do nenapínavého nečtivého zmateného příběhu se stále se opakujícími pocity. Knihu jsem přečetla rychle, ale to jen proto, abych tu hrůzu už měla rychle za sebou. Uf. Snad další knihy od autorky už budou lepší.

nadpřirozené bytosti zmizení lidí fantasy

2018  62%Lískový les
2021  66%Noční kraj