Lišák Pseudolus

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pán odešel a ty tu stojíš sám. A co teď budeš dělat, Pseudole, když synu pánovu jsi nahnal laskominy? Vždyť nemáš za mák představy, co teď; a prachy taky nemáš. To je krásné. Kde zachytil bys útek osnovy - jak ji však potom soukat dál? Nu, vezmu jako básník destičku, je pěkně hlaďoučká, a začnu vymýšlet. Co nikde není, nikdy nebylo - a bude! Vdechnu výmyslu tak život skutečný, nu, jako básník! A těch dvacet min tu do večera bude, i když nejsou! (Syn pánův na ně čeká, a pán sám - tak trochu jsem si na něho už políčil, i když se zdá, že starý něco tuší, co tetelí se právě ve vzduchu.) Teď ztichni, Pseudole, a přestřihni si řeč! Simo, tvůj pán, a soused Kallifo, jak z udělání vycházejí z domu! Že nevyhrabu z toho rachoty těch našich dvacet min a nedám synovi? Tak, kousek za roh, a teď napnout uši!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/141333/lisak-pseudolus-OjG-141333.jpg 425
Orig. název:

Pseudolus (-192)

Žánr:
Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno:, Dilia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Lišák Pseudolus

Přidat komentář
pepa4081
27.10.2018

Překlad a úprava knihy mi přišly až příliš moderní. Jinak jsem se však u téhle tenoučké knížky královsky bavil. Nedoporučuji pouze zapšklým škarohlídům.
Nanejvýš uspokojivé.

scareface
24.06.2013

Vtipná klasická antická komédia o sluhovi, ktorý dopomohol ku šťastiu svojmu pánovi. Existuje aj rozhlasová úprava z roku 1970.

Štítky

Řím divadlo římská literatura

Autor a jeho další knihy

Titus Maccius Plautus

Titus Maccius Plautus
italská, -254 - -184

Kniha Lišák Pseudolus je:

v Přečtených31x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce14x
v Chystám se číst9x
v Chci si koupit3x