Lisabon

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vzrušující směsice pulzujícího velkoměstského života a teskné melancholie, oprýskané zdobnosti a architektonické nádhery – to je Lisabon, metropole, jež si zachovala svůj původní šarm… Portugalské hlavní město, které se rozkládá na sedmi pahorcích v široce rozvětvené deltě řeky Tejo, se návštěvníkům představuje na první pohled jako velké hlomozící společenství, a přece je tento starý námořnický přístav plný okouzlujících oáz! MERIAN live! vás zavede na nejkrásnější místa Lisabonu: k nádhernému arabskému paláci Casa do Alentejo, do idylických uliček starého městského jádra Alfama, nahoru k hrdé pevnosti Castelo de Sao Jorge. K nezapomenutelným zážitkům bude též patřit jízda elektrickou drahou linky číslo 28: její trať vede mezi dolním městem a Largo da Graca úzkými uličkami a je plná vlásenkových zatáček – a stoupá do mimořádného svahu! Večer pak můžete naslouchat ve stylové hospůdce nezapomenutelně tklivým portugalským písním a spolu se zpěvákem prožít hořkosladký opar světabolu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132750/lisabon-132750.jpg 4.43
Žánr
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy, Turistický průvodce
Vydáno, Jan Vašut
Orig. název

Lissabon

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Lisabon

1amu
12.05.2019

Výborná knížečka, která naprosto postačila pro týdenní pobyt v hlavním městě Portugalska . Vytýkám ji jedinou věc - neuvádí 5.října jako den státního svátku země. A to byl problém zejména v metru. Tam vědí, že 5.10. proudí metrem davy a v minulosti se jim stávalo, že právě množství lidí doslova zlikvidovalo eskalátory ve větších stanicích . V našem případě šlo o důležitou stanici Baixa (4 poschodí) . Pochodovat tu nekončící dálku je opravdu fuška ! A další problém - v den státního svátku jsou zavřena všechna restaurační zařízení ! Na rozdíl od Prahy je zde jedna výborná věc : metro má stanice u všech hypermarketů. Tam je otevřeno a dá se zde najíst. Jídlo je velmi chutné a dá se vybrat.
Obrovský zážitek je jízda tramvají č.28 obrovsky úzkými uličkami, kde si můžete podávat ruce s obyvateli pozorujícími "cvrkot" z oken. Tramvaj je míjí o pár centimetrů a na této trase jezdí pouze historická vozidla.
Je zde mnoho vyhlídkových teras s kouzelnými hospůdkami, kde mimo jiné nabízejí výtečnou sangriu. Úžasná je Belémská věž v místě odkud věhlasní cestovatelé vyjížděli do světa.
I když má Lisabon cca 500.000 obyvatel, jde o jedno z nejkouzelnějších měst Evropy. Pro základní orientaci vám tato publikace opravdu pomůže.

Štítky

Lisabon

Autor a jeho další knihy

Harald Klöcker
německá, 1952

všech 9 knih autora

Kniha Lisabon je v

Přečtených4x
Knihotéce2x