Sběratel kůží

od:

Sběratel kůží

Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová: kvadruplegický kriminalista se schopností geniální dedukce a začínající policistka. Poprvé se setkali před více než deseti lety při pátrání po Sběrateli kostí a vytvořili legendární tým. Nynější případ je pro ně ale něčím výjimečný – hledají totiž vraha, který se Sběratelem kostí zjevně inspiroval. Jeho plán je vycizelovaný do nejmenších podrobností; jeho vražedná metoda paralyzuje hrůzou celý New York. Své oběti zavleče do podzemní kobky, kde nožem a tetovacím strojkem vytváří na jejich tělech šifrované vzkazy. Místo inkoustu ale používá jed, který obětem přivodí tak kruté bolesti, že smrt vnímají jako vytoužené vysvobození. Rhyme a Sachsová vědí, že je jen otázkou času, kdy Sběratel kůží udeří znovu. Podle jakého klíče své oběti vybírá? Jaké sdělení skrývají vytetované vzkazy? Jakou šílenou misi se pachatel vlastně snaží svým počínáním naplnit? Odpovědi na všechny otázky je třeba najít dřív, než vrah zaměří svou pozornost na další oběť – anebo dokonce na samotného Rhyma a Sachsovou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/210830/lincoln-rhyme-sberatel-kuzi-OBW-210830.jpg 4.4554
Série:

Případy Lincolna Rhyma (11.)

Originální název:

The Skin Collector (2014)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Domino
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (128)

Přidat komentář
Siwan
včera

Četla jsem víc Deaverovek a prostě se mi líbí. Nejvíc asi Sběratel kostí, ale i další. Jsou lehce překombinované, ale k Deaverovi už to tak nějak patří a jemu to navíc všechno fešně vychází a funguje.
Lincoln a Amélie jsou supr čupr dvojice, tohle originální spojení je neotřelé a baví.

beruska
16. září

Kniha je napínavá, přistihla jsem se, že se i při čtení bojím :-) ... Přesto "Sběratel kostí" zůstává jedničkou s Lincolnem Rhymem. I tak doporučuji k přečtení, litovat určitě nebudete...Jen těch stránek mohlo být méně, kvalitě detektivky by to jistě přidalo :-) ... Dávám 4 * ...

postrach
16. září

Přečetla jsem pár povídek a viděla 1 díl v televizi-Sběratele kostí.Tohle je první kniha,kterou se chystám přečíst.Moc stránek.Přečetla jsem skoro 200 za jedno odpoledne a večer,Prvních pár stránek,nic moc,ale pak síla.Tetování jedem a tunel.Opravdu strašidelné!S napětím,čtu dál.Ve čtvrté části,vyjde najevo,oč od záčátku jde.Všechno,je jinak,než se zdálo.Není jednoduché,knihu a autora,hned pochopit.Je třeba,se zamyslet,pozorně číst a chce to,použít představivost.V posledních dvou částech,vyjde pravda najevo.Pachatelů je víc a všechno je jinak.Skvělí závěr,dobré knihy.

Evelinaanileve
11. srpna

Tohle se moc nepovedlo. Jak začnu v knize přeskakovat stránky, je něco špatně. Přišlo mi to příliš vyfabulované a místy se to tak zbytečně vleklo, záhy si to zase hrálo "na thriller", dedukční schopnosti Lincolnovy mi přišly trochu přitažené za vlasy. Čtu tady vcelku dobrá hodnocení, ale já jsem přesto tento příběh autorovi nedokázala uvěřit. Ale zkusím ještě nějakou jinou.

frantisek8863
08. července

Po filmu Sběratel kostí jsem později pokračoval v pokračování příběhu. Pokračoval jsem audio knihou, která byla načtená interpretkou, která mi nesedla.Podání a použití slova kérka a rožek mě dráždilo.Nevím jestli to bylo interpretkou, ale příběh mě nenadchnul. Nebyl špatný, příběh byl plný zvratů, ale proti Sběrateli kostí to bylo nezáživné. Ovšem Billyho postava a neviděná rodina byla pochybná a čekal jsem až se nějak negativně projeví.Autor použil v knize přirovnání a já si ho vypůjčím, že tato kniha na mě působila jako "už jednou použitá žvýkačka". Až Rhymův rozhovor a aktivity okolo Hodináře mě zaujali.

Laf
08. července

Velmi pěkně napsané. Nechybí hodně zvratů a zajímavých konců. Můžu jen doporučit :)

Jitulevrtule
20. června

Kvalitní, napínavé, vřele doporučuji!!

Kerberos
19. června

Klasika napínavé,dějové zvraty,prostě Deaver.

dominika2585
11. června

Z Deaverových knih člověk nemůže být snad nikdy zklamaný. Opět to byla parádní jízda, spousta zvratů a Lincova geniální dedukce v hlavní roli. Trochu mě ale mrzelo, že se nakonec až tak nejednalo o napodobitele Sběratele kostí, nýbrž jen o další Hodinářův pokus přelstít Rhyma. Ale to nic nemění na tom, že se jedná o dokonale promyšlenou detektivku.

veronie
02. června

Po několika předchozích dílech jsem opět nadšená. Téma pro mě zajímavé, čtení mě chytlo od naprostého začátku. Tato kniha opravdu patří k těm nejpovedenějším od autora.

kazatell
26. května

Jak se píše v mnoha komentářích níže. Skvělé zpracování a příběh. Ze začátku jsem se nemohl vůbec začíst a tak mi trvalo dočtení trochu déle. Přesněji prvních cca 10% jsem četl skoro rok a dalších 90% čtyři dny. Neříkám že jsem dokázal prohlédnout všechno, ale až na tu poslední pasáž to prokouknutelné bylo a to že kód neprohledly už dřív mě dost zarazilo, protože mě to napsalo hned po první indicii. Každopádně i přes to všechno je konec tak dokonalý, že nejde hodnotit jinak než 5ti hvězdami

Klára2216
25. května

Super! Jedna z nejlepších Rhymovek. Četla se přímo úžasně a na konci samozřejmě nechybělo překvapení. Nenudila jsem se, zkrátka bezva! Po předchozí knize (Pokoj smrti), která mě tolik nebavila, jsem se trochu bála ale Deaver tentokrát nezklamal.

roskomar
24. dubna

Napínavý příběh, po celou dobu jsem byla jak na trní.....Konec překvapil a jak:)))

BlackBlade
20. dubna

Když už si myslíš, že máš jasno, tak přijde zvrat :) Ano, jak se tu píše, klasický napínavý detektivní příběh od J. Deavera a mého oblíbeného hrdiny L. Rhyma. 5/5

ivoiro
19. března

Napsal bych jenom krátce - jasná deaverovská jízda. Když vypadá být vše jasné, přichází nečekaná překvapení.

SilvieSisinka
10. března

Protože každá kniha si zaslouží dočíst-dočetla jsem.Kniha měla moc stránek.Mohla mít méně.Začátek knihy mě moc nebavil,ale později mě zaujala.Konec knihy,musím říci povedené.Přečíst se to prostě dalo.

witko
09. března

Dřívější díly mne bavily více. U této knihy mi přišlo až křečovité, jak Lincoln najednou věděl, poskládal s indicií. Chvilkama mne to až iritovalo, už jsem mu to prostě tolik nebaštil.

JezinkaJ
13. února

Možná trošku překombinované, ale to lítání sem a tam pod taktovkou autora mě dost bavilo. A panečku, jak oni jsou všichni neuvěřitelně chytří a prozíraví.. Konec vše svázal dohromady a já už se těším na dvanáctku.
Bylo to relaxační čtení, ono co taky číst po Praku, Kdysi a Smrti a jiných vrcholech mého života... :-)

jahlina
10. února

Ani tento Rhymuv jedenactý případ mě nezklmal. Napínavý až do konce.

artlucie
28. ledna

Prozatím nejhorší, co jsem od Deavera četla. Pořád dobře napsané, napínavě.. ale místy nelogické. Alespoň že konec mě překvapil.

ArwenAragorn
30.12.2016

Nedočetla jsem. Sběratel kostí v podstatně horší formě.

waltraud5114
27.12.2016

Strašná blbosť, logické zvraty, dejové kotrmelce. Keď autor nevedel, ako ďalej, tak sa zrazu Lincoln pozrel do krišťáľovej gule a zistil, že nie toto, ale TOTO je motív vraha. Alebo potreboval autor napísať určitý počet strán?

Skripi
01.12.2016

Tých zvratov tam bolo až priveľa. Strašne prekombinované ale nahovorené sa to dalo v robote vypočuť. Celkom napínavé aj napriek "nedostatkom". :)

martinka_d
30.10.2016

Mně se kniha líbila, bylo to napínavé a čtivé. Dávám 4* jelikož ten konec a celé rozuzlení mně už přišlo trochu moc :-)

Pjater
23.10.2016

Ať si říká kdo chce co chce pro mě je Deaver spisovatel, který dokáže udržet v knize napětí a vy musíte pořád číst a číst a číst, protože chcete vědět co bude dál. Kniha jako vždy nezklamala a já mohu vřele doporučit.

rlupinek
10.10.2016

Bohužel, očekával jsem od této detektivky něco víc. Pod vlivem dojmů z úplně prvního případu Lincolna Rhyma "Sběratele kostí" mi "Sběratel kůží" přišel poměrně nezajímavý. Způsob provádění vražd sice neotřelý byl, ale motiv...? No, čekal jsem něco jiného. Což ale neznamená, že bych se netěšil na "Ocelový polibek".

babsi66
31.08.2016

Měla jsem od Deavera delší pauzu a těší mě, že z přečtení této detektivky mám stejně dobrý zážitek jako když jsem před lety četla jeho starší tituly. Má to spád, nic není tak, jak to vypadá napoprvé, napodruhé a ani napotřetí. Přesto celek nepůsobí přeplácaně. Prostě Deaver v nejlepší formě.

Vicky26
16.08.2016

Stejne jako ostatní knihy deavera, nezklamal ani ted - doporučuji

xindl007
12.08.2016

Co mám dodat- Miluju Lincolna Rhyma, Amelii Sachsovou a další členy vyšetřovacího teamu. Čtu jedním dechem a nadšeně čekám další díly. :)

Aymira
30.07.2016

Jeffery konečně ve své nejlepší formě! Po pár méně záživných knížkách této série přichází konečně to, na co jsme u Deavera zvyklí. Mělo to tempo, opět řadu zvratů, ironických a trefných dialogů... Ukázalo se, že se vyplatí číst celou sérii pěkně popořadě od začátku, protože příběhy na sebe začínají čím dál více navazovat. Setkáváme se se stále více postavami z minulých knih a ani tentokrát nesmí chybět zmínka o Hodináři...