Sběratel kůží

Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová: kvadruplegický kriminalista se schopností geniální dedukce a začínající policistka. Poprvé se setkali před více než deseti lety při pátrání po Sběrateli kostí a vytvořili legendární tým. Nynější případ je pro ně ale něčím výjimečný – hledají totiž vraha, který se Sběratelem kostí zjevně inspiroval. Jeho plán je vycizelovaný do nejmenších podrobností; jeho vražedná metoda paralyzuje hrůzou celý New York. Své oběti zavleče do podzemní kobky, kde nožem a tetovacím strojkem vytváří na jejich tělech šifrované vzkazy. Místo inkoustu ale používá jed, který obětem přivodí tak kruté bolesti, že smrt vnímají jako vytoužené vysvobození. Rhyme a Sachsová vědí, že je jen otázkou času, kdy Sběratel kůží udeří znovu. Podle jakého klíče své oběti vybírá? Jaké sdělení skrývají vytetované vzkazy? Jakou šílenou misi se pachatel vlastně snaží svým počínáním naplnit? Odpovědi na všechny otázky je třeba najít dřív, než vrah zaměří svou pozornost na další oběť – anebo dokonce na samotného Rhyma a Sachsovou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/210830/lincoln-rhyme-sberatel-kuzi-OBW-210830.jpg 4.4690

Případy Lincolna Rhyma (11.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Domino

The Skin Collector (2014)

Kniha Sběratel kůží

zpevSusannah
včera

Tak tohle byla parádní jízda! Po dočtení poslední stránky mi hlavou lítaly stále dvě stejné otázky - Co to bylo? Co se to právě stalo?
Deaver nám zde ukazuje, že nic není nikdy takové, jak se na první pohled zdá (nooo, možná ani na druhý a třetí pohled :-))... A i když už si slavnostně blahopřejeme, že jsme se dohrabali do očividně jasného finále, zjistíme, že opět jsme vedle jak ta jedle.
Vychytralý padouch + neomylný mozek Rhyma = jednoduše DOKONALÁ záležitost!

Layyen
předevčírem

další z autorů od kterého se mi líbí zatím vše, Sběratel kůží je do poslední chvíle napínavý, čtivý, jedna z nejlepších detektivek.

Hanaa

Jeffery Deaver se vždycky dobře čte. Pátrání je podobné, jako v jiných dílech, ale to nevadí. Odpočinkové a napínavé čtení

Katerina1986

Pro mě překvapivý konec, ctiva a napinava

evismaior

80% - Dlouho jsem si při čtení myslela, že se z toho stane můj nejoblíbenější díl s Rhymem a Sachsovou, ale nakonec to řadím "jen" mezi ty povedené. Téma tetování na kůži v téhle sérii ještě nebylo a ráda jsem se dozvěděla i něco z teorie díky vyprávění vedlejších postav - tatérů (a přesvědčila se, že já ty správné pohnutky nechat se tetovat prostě nemám:-)). Amélie a Lincoln zde nebyli tak otravně předvídaví, takže celkem logicky bylo i hodně obětí. A opět se objevila i postava jejich skoro adoptované dcery Pam. A třebaže se také dalo předvídat, že jedna z nových postav bude do příběhu zapletená více, než bychom čekali, tak to zas až tak nevadilo. Dobře zpracovaná mi přišla i provázanost na úmysl jedné typické americké sekty způsobit mnohem větší škodu a více obětí, než jen ty tetované. Ovšem závěrečné překlopení do promyšleného činu jisté nejmenované postavy, která Rhymovi pořád nedá spát, mi přišlo nesmírně překombinované, to to prostě nemohlo zůstat jen u té sekty? Fakt by nemohli být sami tak chytří, aby tohle vymysleli? Tyhle závěrečné překombinované zvraty v ději už jsou vážně dost únavné (hlavně tedy tím, že už je čtenář prostě čeká, takže ani není překvapený, spíš naopak otrávený), bylo by moc fajn, kdyby se Deaver od nich pro jednou dokázal oprostit...

Fazolecek

Po předchozím dílu (Pokoj smrti), které mě moc nebavilo, mě Deaver opět potěšil a musím říct, že knihu hodnotím jako jednu z lepších o Lincolnu a Amélii. Pokud se někdo teprve chystáte číst, doporučuji číst sérii postupně. Přece jen, ač je každý případ jiný, se v knize prolíná vztahová a dějová linka. Jsem ráda, že opět můžu dát svému oblíbenému autorovi všechny hvězdy =)

Sudin

Takový typický Jeffery. Knihy mi už přijdou až moc překombinované, ale číst se to pořád dá. Každopádně šablona je pokaždé stejná, což je škoda.

Alex_Jura
22.12.2018

Náhodný úlovek z knihoboudy. Pár dní po dočtení jsem se bála jít sama do sklepa :))) Čte se to samo, ale je to taková jednohubka. Podruhé už se k tomu člověk nevrátí.

Jeffery Deaver

Jeffery Deaver