Sběratel kostí

První případ legendárního Lincolna Rhyma

Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně.

Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich...

Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti...

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290029/sberatel-kosti-BY2-290029.jpg 4.62128

Případy Lincolna Rhyma (1.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Domino

The Bone Collector (1997)

Počet stran:408
Jazyk vydání:český
Překlad:Jiří Kobělka
Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:978-80-7498-145-6

Kniha Sběratel kostí

Drahuš

Perfektní, moc jsem si čtení užila, nenudila jsem se ani chvilku. Film jsem neviděla a ještě promyslím, jestli ho chci vůbec vidět. Určitě si přečtu další díly.

georginaa

Knihu jsem četla několikrát a to samé i film jsem viděla mnohokrát, který sice byl pozměněn, ale i tak uchvátil. Herecké obsazení bylo excelentní, škoda že se nenatočily další díly, které byly slibované. U této první knihy jsem opravdu měla strach, strach nasednout do taxi, koukat na každého člověka, zda není ten.... Zanechalo to na mě velký dojem tohoto spisovatele.

mirabl

(audiokniha) Pan Vondráček, který knihu namluvil, má můj obdiv, fakt perfektní výkon. Bohužel to samé už nemohu říci o panu Deaverovi. Bylo to mé první "setkání" s tímto autorem a obávám se, že také poslední. Další zcela zbytečnou a nesmyslnou sadistickou hrůzu opravdu nemám zapotřebí ... a vlkodlaci mě taky neberou :-).

RADOST

Můj návrat k Deaverovi. Bavil mě před patnácti lety, baví mě i dnes. Pokusím se přečíst i dříve nepřečtené díly série. Změnily se technické možnosti kriminalistů i pachatelů, ale postřeh, intuice, dedukce, předvídavost, chytrost i šílenost lidí jsou podobné v každé době.

WowKokinko

Pecka, pecka, pecka neskutečně zajímavě podaný detektivní příběh s velmi sympatickým detektivem a atraktivní policistkou.

Evina74

Napínavá detektivka, solidně namluvená audiokniha Janem Vondráčkem.

Kortez

Kniha staršího data, takže pobavil opis technologií, v té době nejnovějších, jinak napínavá detektivka se zajímavým sériovým vrahem který vraždí podle staré knihy.
I když jsem viděl nejdřív filmové zpracování, rozhodně tuto detektivku doporučuji a určitě sáhnu po dalších s Lincolnem Rhymem a Amélií Sachsovou.

Šungitka

Začala jsem číst, leč nedočetla (i když to nemám ve zvyku). Pro mě je to příliš naturalisticky drastické.