Dvanáctá karta

Středoškolačka Geneva Settleová se stala terčem nelítostného profesionálního zabijáka, který ji má z neznámých důvodů zavraždit. První pokus byl neúspěšný, ale vrah dal jasně najevo, že svůj úkol hodlá splnit: na místě činu zanechal dvanáctou tarotovou kartu, Viselce. Vyšetřování se ujímá věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a usilovně se snaží zjistit, kdo je oním profesionálním zabijákem a kdy hodlá udeřit znovu. Shromážděné indicie dovedou Rhyma k přesvědčení, že klíč k rozluštění záhady skrývá více než sto let starý případ bývalého otroka Charlese Singletona, který v 19. století sehrál významnou roli v hnutí za občanská práva, ale poté byl zatčen za krádež a zostuzen. Jeho pohnutý osud zpracovává Geneva ve své školní práci, mimo jiné i proto, že byl jejím předkem - a podle Rhyma nad ní právě z tohoto důvodu kdosi vyřkl rozsudek smrti. Rhyme se Sachsovou mají pouhé dva dny na to, aby nalezli odpověď na celou řadu otázek, chtějí-li Genevě zachránit život. Jakého zločinu se Charles kdysi opravdu dopustil? Jaké tajemství svým potomkům zanechal? Podařilo se Genevě odhalit něco tak významného, že kvůli tomu má zemřít?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60045/dvanacta-karta-60045.jpg 4.2628

Případy Lincolna Rhyma (6.)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

The Twelfth Card (2005)

Kniha Dvanáctá karta

georginaa

Další díl Rhyma, vždy si představuji herce ze Sběratelé kostí. A to už mi nikdo z hlavy nevymaže, jako bych viděla pokračování filmu, a mám to u všech dílů. Jsou to super příběhy.

jprst

Deaver? Jeho příběhy , byť někdy možná i překombinované, své příznivce otrávit nedokážou.

Eicherik

Knihy z této krimi série jsou zábavné, ale nedá se nic dělat, musím ubrat jeden pentagram za překombinovanost a určitou nepravděpodobnost, kterou se Případy Lincolna Rhyma vyznačují. Nicméně se rád pustím do dalších dílů.

Jana8774

Miluji případy Lincolna Rhyma. Proto všem doporučuji postupně přečíst celou jeho sérii.

Ivushka_If

Jedna naprosta hloupost je hned na zacatku jak pachatele dokazala obelstit mlada holka, to bylo hodne pres caru. Mam rada kdyz na konci vyjde najevo neco necekaneho, ale nebylo toho taky prilis? Jinak jsem zatim cetla od autora z tehle rady dve knihy a hlavni detektivy jsem si oblibila :-)

stafbul

Musím říct, že tohle bylo zklamání, velké zklamání. Poprvé jsem se u knihy tohoto autora nudila. Poprvé jsem ji četla snad měsíc a pořád ji odkládala znechucená nudou. Poprvé jsem si uvědomila monotónnost jeho děl. A to jsem dosud byla nadšena a plánovala si pořídit celou jeho bibliografii. Ne, tahle knížka půjde do světa, pryč z mého bytu, pryč z mé knihovny, pryč z mého života. A další si už od něj nekoupím. Asi jsem se tzv. přeDeavrovala. Všechny knihy na jedno brdo. Jasný rukopis autora, který je ale až tak moc jasný, že po pár titulech začne nudit. Je to tak. Od Kinga jsem přečetla mnohem více knih, než od Deavra, ale nenudí mě. Každá kniha je o něčem jiném, míchá různé žánry apod. Deaver ne, ten jede po kolejích. Musím říct, že mi bylo úplně jedno, jestli tuhle holku sejmou, nebo ne. Celé to rádoby historické drama, jímž chce Deaver zmást čtenáře (a to on se snaží v každém díle až se stane, že si prostě u těch knih začnete říkat...ach jo, už zase, je tak průhledné, že ta podsouvaná podstata příběhu žádnou podstatou nakonec nebude), mě vůbec nezaujalo. Nebylo pro mě zajímavé, nevtáhlo mě. Vrah byl dost nesympatický, ale ne tak, aby ho člověk nenáviděl...prostě jsem si jen řekla, že je to blb. A konec byl dost na vodě. Za mě dvě hvězdy z lítosti a na rozloučenou.

Jenny055

Ako všetky Deavrovky aj táto bola dobrá, iba motív vraždy bol trochu divný. Zavraždiť dievča, ktoré sa zaujíma o život otroka , ktorý žil pred viac ako 100 rokmi ? To by vrah musel sústavne sledovať "potomkov Charlesa", či sa náhodou niekto z nich nezaujíma o niečo z minulosti svojho predka. Zdalo sa mi to veľmi nepravdepodobné.

Schamila

Detektivka fajn, hrdinové bezva, prostředí také fajn, ale už tak moc fajn nebyly nekonečné seznamy a nekonečná historie Ameriky …. tzv. hluchá místa. Ale to mě určitě neodradí od toho, abych si nepřečetla další autorova díla.... třeba bez tolika seznamů....