Limonádový Joe

Limonádový Joe https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40732/bmid_limonadovy-joe-vGY-40732.jpg 4 123 29

Hun
Hun
09.10.2015 5 z 5

Film jsem nikdy neviděl, zato knihu mám přečtenou mockrát. Brdečkův jazykový humor je geniální.
„Ze zavazadla vylovil chutnou svačinku, aby utišil fanfáry hladových útrob.“
„Jeho tělo, které obsahovalo přirozenou dávku železa, obohatil o méně přirozenou dávku olova.“

toecutter
toecutter
19.09.2015 5 z 5

výborná kniha,která ale s filmem moc společného nemá-včetně názvu ůstředního výrobku...:-)

woodward
woodward
23.06.2015 4 z 5

Knihu jsem dostal do ruky až velmi dlouho po shlédnutí filmu. Zpočátku mě totální odlišnost od příběhu, jak jsem ho znal, trochu rušila, ale brzy jsem se s tím srovnal a tenhle Joe s vymakanou pistolí strýčka Buda, jemuž neskouzla kulka z revolveru po pleši, je mi stejně blízký jako mladý Kolalok Karla Fialy. Chápu Brdečkovo zaujetí pro reálie Divokého západu a s potěšením z jeho knížky čerpám historické informace o slavných pistolnících, kterými je vyprávění o limonádovém hrdinovi prošpikované - kupodivu se komické přehánění s historickými fakty na jedné stránce a někdy i v jedné větě docela dobře snáší. Dokonalé to není, ale čtyři hvězdy dávám s jistotou.

Blue
Blue
07.01.2015 5 z 5

Nahlédnutím do svého seznamu přečtených knih jsem zjistil, že jsem Joea právě přečetl počtvrté. Pokud mne nějaká kniha neustále nutí, abych ji znovu otevíral a celou přečetl, je zbytečné, abych tu psal, že se mi líbí. Místo toho mohu poukázat na to, co se mi nelíbí. V místech, kde autor neodolal, aby se pochlubil se svými znalostmi historie Divokého západu, to trochu skřípe. Myslím, že tu nemuseli postupně defilovat všichni tehdy známí pistolníci a nepotřebovali jsme ani jejich životopisy. Tudy vnikají do příběhu trochu falešné tóny. Ale to jsou jen pihy na kráse. Všiml jsem si naopak, že díky své velké stylizovanosti vůbec nezestárl jazyk knihy. Takže Joe tu s námi může být ještě opravdu dlouho.

jarmik
jarmik
02.01.2015 4 z 5

Kniha má bezpochyby své kouzlo, ale s významem filmu je nesrovnatelná. Ale i u ní jsem se na jednom místě musel hlasitě smát.

p.stranska
p.stranska
08.11.2012 3 z 5

nemůžu si pomoci, ale líp se mi nato kouká v televizi, než čte. i když je to tel. zpracování trošku jiné...asi bych to musela dříve číst než vidět, abych mohla dát víc než 3*...

Francoa
Francoa
02.11.2012 5 z 5

Poprvé jsem četl starší vydání a pak jsem si knihu koupil v 71 roce,protože mi moc bavila.Vtipná a dobrá parodie na kovbojky od autora ,který měl k tomuhle žánru kladný vztah a je to na knize znát.Stojí určitě za přečtení.

aychend
aychend
02.11.2012 5 z 5

Moc příjemná a vtipná kniha, ze které jsem si musela i vypisovat hlášky: Ztuhl jsem jako zmrzlé prádlo; Přesto mu rozbiju bank, případně i hubu; Neračte zastřeliti pianistu, dělá, co může; Rozšlápnu vám všechny vaše koule, které máte, nejen tu skleněnou; (při hledání Joa) prohledala dům od útrob šatníků až po košík na papír.Myslím, že zmrzlé prádlo začnu hodně rychle používat! :-DDD

Alix
Alix
30.11.-0001 5 z 5

Krásná a velice zábavná knížka. Je zajímavá nejen skvělým humorem, ale celá je psaná spisovnou a nádhernou češtinou. Další zajímavost je, že je tam spousta historických postav a jejich osudy jsou podány podle skutečnosti. Ale humor, ten vede!