Limonádový Joe

Dnes již klasický humoristický román z Divokého západu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40732/limonadovy-joe-vGY-40732.jpg 4.296
Humor, Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Limonádový Joe

willy9203
22.09.2020

Pokud jste jen viděli film, nenechte si knihu ujít. Je dokonalá. A je tam spousta vtipů, které se do filmu nedostaly. Styl je ovšem shodný, tedy dokonalý trochu černější humor.

draka
28.07.2020

S Limonádovým Joe jsem se poprvé setkal jako s filmovým hrdinou v kině. Doslova přeplněný, narvaný a vydýchaný sál. Diváci měli přidané židle v uličkách a mnoho z nás kluků, včetně mě, stáli opření o zeď. Byl jsem zklamaný, těšil jsem se na klasickou kovbojku, a zatím: „Koňská opera“. Na film jsem brzy zapomněl. Později jsem si to sám pro sebe odůvodnil, neboť v té době jsem chodil do 4.třídy. Cestu k němu jsem našel až o několik let později. Viděl jsem ho již pak mnohokrát a myslím, že ještě rád uvidím. Knihu, s překvapivým konec hrdiny, tak rozdílný oproti filmu, jsem četl také několikrát. Některé pasáže a průpovídky, jsou nezapomenutelné.

Ujko
10.06.2020

Nejprve jsem viděl film, potom jsem objevil knihu. Když jsem ji četl poprvé, trochu mě zmátlo, že se s filmem rozchází. Ale po několikátém návratu jsem se bavil u knihy stejně jako u filmového zpracování.

jaroiva
14.04.2020

Oproti filmu mi to připadá ukecanější. Sice moc pěkný jazyk, ale v ději jsem se víc ztrácela. Možná to bylo i tím, jak mám zažitý děj z filmu, kdežto tady to bylo prostě jinak. I jiná nálada. Nedokázala jsem se od děje této filmové ikony oprostit.
Tentokrát se mi asi víc líbil film, i když je absurdnější.
Konec se mi ale líbí víc knižní. Tak je to nakonec fifty:fifty :)

Knišíl
21.03.2020

Nebylo to vůbec špatné čtení, leč na filmového bratříčka to není. Styl autorův je k pokukání, ale mé bránice se smíchu straní. Vedle banálního děje, skvělý český jazyk se skvěje.

Kuža007
16.03.2020

Skvělá kniha, ale film je rozhodně lepší.

nicolettkaa
03.09.2019

Jako celek se mi Limonádník nečetl moc dobře, přestože mám Divoký západ ráda. Je pravda, že jsem se několikrát ze srdce zasmála, ale kniha mě nějak moc neučarovala alespoň prozatím. Časem zkusím dát Joeovi druhou šanci a uvidíme. Třeba to bude lepší. Hodnocení se prozatím zdržím.

JoeSurikata
03.03.2019

Je zajímavé, jak závratně se tato literární předloha liší od veleslavné filmové adaptace. Ovšem tak, jak je to napsáno, by to fakt asi zfilmovat nešlo. Oceňuje Brdečkovu neskutečnou práci s češtinou, která byla v době vzniku textu obrovskou ctižádostí všech dobrých autorů. Po letech se tento aspekt tvorby jaksi někam vytratil ...