Se slony se nemluví!

Se slony se nemluví! https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273671/mid_lili-vetroplaska-1-se-slony-se-neml-4EC-273671.jpg 4 39 9

Lili Větroplaška série

Lili má tajemství – umí mluvit se zvířaty. Všechna ji nesmírně milují. Zato s dětmi je to horší. Lili se jich radši straní. Bojí se, že ji spolužáci budou považovat za blázna, a tak své tajemství velice dobře střeží. Ale pak se seznámí s tím nejbáječnějším a nejvtipnějším klukem z celé školy, po němž šílí úplně všechny holky, a ukáže se, že i on něco tají! Lukáš je totiž nadprůměrně inteligentní, ale předstírá, že je úplně obyčejný, průměrný žák, aby ho ostatní nepovažovali za šprta. Stanou se z nich opravdoví přátelé. Když se při návštěvě zoologické zahrady dozvědí, že slonici Martu, která bůhvíproč propadá záchvatům zuřivosti, chtějí navždy uspat, Lukáš Lili vysvětlí, že slonici může pomoct jen a jen ona.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Liliane Susewind: Mit Elefanten spricht man nicht! , 2010

TaLu
14.02.2024 4 z 5

Pro malé čtenáře krásná kniha. Příběh dívky, která mluví se zvířaty a rostliny vedle ní ožívají. Se svými schopnostmi má tolik starostí, že se její rodina několikrát stěhovala. Nová škola, šikana, nesmělá přátelství, to z tohoto příběhu vytváří spolu s ilustracemi hezký celek, který pobaví i poučí.

Lovehorses365
02.04.2023 5 z 5

Krása!!!

Astridka
06.06.2022 3 z 5

Lili Větroplachová je dívka, která umí mluvit se zvířaty.

Nádherná kniha k zamyšlení, ale i pobaví. Začala jsem číst díky Lili Větroplašce a od tý doby mě čtení neuvěřitelně baví. :D :) :D

broskev28
14.06.2021 4 z 5

Pro malé čtenářky určitě výborný nápad. Lili a její rodina, ale hlavně její zvláštní schopnosti! Kamarád Lukáš, nesměle se přidávající Pavla a časem určitě přibydou další děti z nové školy. Chudák slonice Marta, tu jsem litovala, zato Šlechtična a Bonsaj, ti mě pobavili!
Příjemné ilustrace, jednoduchý text. Ale právě tady se vloudila chybička - těžko říct, zda byla už v originálu, nebo vznikla až překladem, ale rozhovor Terky a Pavly na s.122 v této podobě nedává smysl; jedno jméno musí být chybné. A aby toho nebylo málo, rozpaky vzbuzuje i Lukášova odpověď ve vědomostní soutěži. Pokud při překladu otázky nedošlo k nějaké změně, pak existuje více správných odpovědí. Když beru na vědomí, že jde o překlad z němčiny, tak se mi jako první nabízí úplně jiný stát, který s autorčinou rodnou zemí dokonce sousedí . . .
Ale tohle jsou drobnosti, které řeším já jako dospělák. Jsem si jistá, že děti tyhle problémy mít nebudou a že především malé čtenářky budou z Lili nadšené.
P.S. Vulgární výrok Lili (komentář ikul) jsem nepostřehla, nebylo to spíš Terčino výrazivo?

onyx84
13.03.2021 5 z 5

Čteme s dcerou před spaním a ta je úplně nadšená...

Barabora
02.02.2021 4 z 5

Prvně jsem tento díl, považovala, za 5. Ale, 9n je to díl 1! Byla jsem z toho trochu vyvedená z míry...
Můžu jen doporučit.

VanessaP13
18.11.2020 5 z 5

Lili je pěkná knížka, doporučuju. :-)

4xbabča
10.11.2017 5 z 5

Moc pěkná knížka, která se i hezky čte a určitě se bude líbit všem.

ikul
10.04.2016 4 z 5

Protože už máme s dětmi klasické pohádky přečtené, pustili jsme se do objevování moderních příběhů. Tento příběh určitě zaujme všechny s bujnou představivostí a přenese je do světa, kde by se určitě někteří chtěli nacházet. Vždyť rozumět zvířatům by bylo tak báječné. Kolikrát si pejskaři či kočičkáři povzdychli: " kdybys tak uměl (nebo uměla) mluvit."
Jen mi dojem narušil vulgární výrok Lili, který se mi k ní opravdu nehodil a trošičku to pošramotilo jinak pěkný příběh.

sloni

Tanya Stewner
německá, 1974
2016  88%Volání z hlubin
2016  89%Barevné vody
2020  89%Poselství deště
2017  89%Tajemství oceánů
2018  92%Síla přílivu

Kniha Se slony se nemluví! je v