Smrt zrozená v Praze

Smrt zrozená v Praze https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14672/bmid_smrt-zrozena-v-praze-ChU-14672.jpg 4 291 34

Líheň série

Marika Zaháňská je mladá, sportovně založená žena. Pracuje jako asistentka na vysoké škole a kromě problémů v osobním životě a občas přečerpaného bankovního konta žije relativně spokojeně a všedně – do chvíle, než v uličkách za Knížecí na Praze 5 narazí na ozbrojeného násilníka a mladého muže, který ji pomůže z nesnází. Setkání otáčí její život vzhůru nohama, v průběhu hodin se dostává mezi mlýnská kola americké rozvědky pátrající po kufříkových atomových bombách a rusko-české mafie čelící nepříteli, proti němuž je CIA partou skautů na výletě. A tajemství, smrt nebo život, se ukrývá právě v Praze…... celý text

MonicaMonique
30.07.2017 1 z 5

Přemýšlím, co napsat. Některé části knihy se mi líbily, jiné ne. Nestává se mi často, abych nesnášela hlavní postavu, v tomto případě Mariku. Zhruba v půlce knihy jsem si začala přát, aby teda někdo to její trápení už konečně ukončil. S touto sérií jsem prozatím skončila a uvidím, jestli se k ní ještě někdy vrátím. Každopádně dám šanci i jiným seriím tohoto autora.

Jaruš7
27.05.2017 2 z 5

Ach jo, zvuková četba mi sice zrak ušetřila, ale hodnota pocitu, tak to byla síla.
Nápad za všechny prachy, dát do ruky v románu detektivovi knihu; a on čte tento, ano tento román od první kapitoly, snad aby byl konečně v obraze, toť extraoriginalita, že by humor ?
Stačilo.

NemmamSlov
12.05.2017 3 z 5

Tak ze dalsie Zambochove dielo docitane. Musim povedat, ze som bol trosku sklamany, necitalo sa to zle, ale dej bol podla mna az prilis jednoduchy. Zaujimave to zacalo byt az na konci. Pacilo sa mi ako pan Zamboch do deja dal postavy ceskej literarury. Nic. Uvidime co nam prinesie druhy diel. ;)

Janadvorackova
01.04.2017 4 z 5

Bavilo mě to celé. Hrdinové sympatičtí, akce tak akorát. Vtipné byly některé zmínky o známých autorech české fantastiky. Objevila jsem tam minimálně dvě známé autorky, o panu Rulhánkovi nemluvě :). No a samozřejmě jedno místo, které se tváří jako knihkupectví a kavárna a ono je tam toho víc :). Též jsem tam chodívala.
Knihy jsem nečetla, ale slyšela. V poslední době ujíždím na audiu. Hlavně mi se sluchátky utíká čas v práci, což je důležité, protože co jiného by měl čas v práci jako dělat, že? K tomu se výborně hodí něco takového do ouška. Navíc kolegové vědí, jakou literaturu poslouchám, tak moc neprudí, protože se bojí (lidé se bojí toho, co nechápou - známá pravda) :).

Ivan F
17.03.2017 2 z 5

Plytké, plytké, plytké ... nečakal som veľa, ale dostal som ešte menej. Natiahnutý dej, vykreslenie postáv mizerné, premeny postáv ťažko uveriteľné. S Marikou nešlo sympatizovať, hoc vykreslená ako super cool lepá deva, dúfal som, že už niekto ukončí jej trápenie, no vedel som, že ako hlavná postava to dotiahne až do konca.

Teron
04.01.2017 2 z 5

Nedočteno, odkládám znuděně někde na stránce 200. Rozestavení postav zajímavé (tým dělající babysitting hypergeniálnímu vědci), ale stylem nijak výrazné a hrozně se to táhne. Stejně jako mě začínají lehce unavovat prolínačky emzáků či zombíků a Prahy, začíná mě unavovat šablona náhodného vhodného jedince, který zachrání zvláštního jedince, nebo mu pomůže a dostane se tak do společnosti skryté před běžnou populací.

Tamten
20.02.2016 4 z 5

Jedná se o jeden souvislý příběh rozdělený do dvou svazků, má tedy smysl hodnotit jako celek. Ze začátku poměrně čtivé, zábavné a navozující spoustu očekávání. V druhé půlce sice pokračuje spád, ale situace se tak trochu opakují. Spousta z naznačených otázek odejde do vytracena a jako i u jiných knížek závěrečné souboje díky přehnaným vlastnostem se sice hemží zbraněmi, ale vytrácí se z nich přehlednost na napínavost.

tlllk
26.10.2014 4 z 5

Hodnotím audioknihu v podaní Lucie Fiona Šternerovej. Výborný reset mozgu, kniha ma spád, správne hlášky jednoducho ma bavila. Ten koniec vyšiel fakt trochu zvláštne, ale verím že to je len preto že I. končil v polovici príbehu, veľa bude záležať ako na to nadviaže druhá časť.

Eigis
26.12.2013 4 z 5

Knihu srovnávám jednak s tvorbou J. Kulhánka a pak s ostatními Žambochvými knihami. V obou srovnáních si nevede špatně, ale úplně na ně rozhodně nemá. Narozdíl od Kulhánka je děj prezentován očima více hrdinů, kteří se chovájí více racionálně. Oba faktory bohužel způsobují, že děj nemá takový spád. Také zde chybí Kulhánkův osobitý smysl pro humor. Porovnání s ostatní autorovou tvorbou co znám (Bakly, Koniáš, Seržant a Poslední bere vše) je těžší, protože je to většinou fantasy, ale i tak je vidět že autor to umí lépe než zde předevedl. Tolik ke srovnání.

Co se týče samotné knihy je vidět, že si autor dal práci a promyslel ji, případně se informoval na věděcké záležitosti. Děj má solidní spád a neprozrazuje se v něm vše najednou. Postavy jsou vcelku dobře vymyšlené a nenudí. Trochu mi, ale vadí narážky na Kulhánka a sérii Líheň.

Fuksinka
04.08.2013 3 z 5

Tak nevím, co si o Líhni vlastně mám myslet. Je akční sci-fi? Totální brak plný klišé? Parodie na Kulhánka?
Marika a ostatní mi k srdci nepřirostli nějak moc. Koniáš a Bakly, to je úplně jiná liga. Místo ochutnávky vína nám autor dělá chutě na Krušovický ležák. Sem tam nějaký povedený levný vtípek (dostala jsem to...) Fyzika byla pro mě úplná španělská vesnice - zdlouhavé a nesrozumitelné (Míro, každý nemá jaderku...) Odprásknutá manželka byl vyloženě trapas a konec působil skoro jako groteska.
Jsem zvědavá na pointu. Každopádně se to výborně čte a je to superzábavné. Takže doufám, že mě další díl nezklame a vysvětlí ty bláznivé věci, co se staly na konci.

X3ON
27.06.2013 5 z 5

naprosta pecicka, akcni, chytlave no proste vyborne ctivo. hlavne odkazy na Kulhose :D jsou epicka zalezitost. nechapu proc a z jakeho duvodu ma Lihen tak spatne ohlasy .... vyborne se to cte a uz se chystam na druhy dil. a to ze jsou hlavni postavy like a superhero ? :D a co ma byt me se to libi.

Diky Mirku jses nej ;)

vysypanel
12.06.2013 3 z 5

Příliš extravagantní - ale když je to sci-fi tak nakonec proč ne? Přece chceme aby hrdinové byli nezranitelní apod.

mutace
06.05.2011 2 z 5

Tento první díl mi přišel poněkud nudný, jsem zvědavý, jestli druhý díl napraví pošramocenou reputaci tohoto díla.

Senza Jenka
25.03.2011 5 z 5

Zajímalo by mě, co má pan Žamboch proti panu Kulhánkovi :o)
Netvrdím, že jsem všechno pochopila (holt nejsem génius jako Alex), ale má to odpich a má to říz. Umřelo pár klaďáků, pár kladných záporáků a spousta hnusáků.
Akorát by mě zajímalo, jak mohla Marika skočit do patra Krakatitu z tramvaje - to mi fakt vrtá hlavou :o)