Zrození zla

Zrození zla https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204454/mid_liga-spravedlnosti-liga-spravedlnos-8EB-204454.jpg 4 62 9

Liga spravedlnosti série

Liga spravedlnosti je největší silou bojující za dobro, jakou kdy svět poznal. Ne každý je ale takto vnímá. Jejich nekonečné bitvy se zlem si vybírají oběti i mimo řady nadlidských bojovníků v kostýmech. Navzdory sebevětší snaze chránit nevinné nemůže Liga zachránit každého. Aniž by to šampioni Země tušili, jejich triumf může obsahovat také zárodek jejich největší porážky. Hrdinové totiž nejsou jediní lidé, kteří čelí tragédii a mohou se znovuzrodit větší, než byli předtím. Ničemové mohou podstoupit stejnou cestu. A když jednou po této temné stezce vykročí, může je dovést až přímo k zničení Ligy spravedlnosti…... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , BB art

Justice League, Volume 2: The Villain's Journey , 2013

ariannpHm
16.12.2023 3 z 5

Neurazí, ale ani nenatchne. Poměrně povedené. 6/10

georginaa
09.12.2021 5 z 5

Dcera mi půjčila tento komiks a dost mě nadchl, takže si určitě od ní půjčím další pokračování. Vlastně jsem se vrátila hodně v čase, když jsme četli rychlé šípy. Já vím :-) nedá se to srovnat, ale obrázkové knihy byly v té době poskrovnu.

ladyKristyn
27.07.2019 5 z 5

Na druhý díl jsem se těšila a nezklamal, opět úžasné.

Lenka.Vílka
10.02.2019 5 z 5

("I don't know what I expected, Was our time even real, Your callous heart never seemed affected, Does a liar even know how to feel." ... Betrayer - Trivium)

Opět si povzhdechnu, že čtu až teď. Protože tady se s tím nemažou a hutně budujou dopředu. Do další série. A spousta věcí mi začala dávat smysl! No, co, popojedeme. Byla jsem dost zmatená z děje. Tady se lítá z jedné scény do druhé, takže mi to nesedělo slepené v celku. Ale to nemění nic na tom, že jsem se bavila (a nebyl to proto dostačující důvod ke snížení hodnocení). Děj od poloviny začne dávat větší smysl, takže se to vážně zlepší. A další problém je, že se děj odehrává v dlouhé časové době a ještě k tomu dlouho po prvním dílu. Takže to působí skoro jako epizody, které tvoří něco jako celek. Co mi nevadí je Trevor na takovém prostoru (což v tomhle dílu dává smysl). Mám pro něj slabost. A že tady chudák hodně dostane. A tím nemyslím dárky k narozeninám.

Jenom to nebylo zase až tak moc napínavé a nebyla jsem vtažená do děje. Ale užila jsem si údolí duší. Na 386%. Druhý díl nejsou barevné orgie jako první a já vážně nevím, zda jsem za to ráda nebo ne. Že bych se rozhodla ve trojce? Hmm. Kresbou jsme stále v mainstreamu, který prostě prodává. A jo, já se nechala koupit bez keců.

("Jednoho chlápka, co nic neumí, už máme. Jestli si Batman zvrtne kotník, tak ti zavoláme...Jenom kecám. Nezavoláme mu." ... "Díky.")

dexterman
14.04.2018 4 z 5

O něco málo slabší než první díl . I přes to si to udržuje svou kvalitu . Tato Série mě hodně baví . Jsem zvědav na nadcházející příběhy . Kresba je dost povedená . Jen příběh je takový trošku předvídatelný . Jsem zvědav jak se bude vyvíjet romance Supermana a Wonder Woman

hroubek
11.01.2018 4 z 5

Osobně jsem čekal, že Zrození zla bude navazovat na předchozí díl, a ono ne. Geoff Johns z toho krásně vykličkoval, když posunul děj o pět let dopředu. Díky tomu rozhodnutí funguje, daný konflikt, záporák a hlavně zvraty, které přišly. Hodně mě sedl tón v jakým je příběh vyprávěn a jak moc se to odráží na postavách. Johns některé věci urychluje a zjednodušuje a je to škoda, protože by si zasloužily větší prostor(flashbacky, Amanda Wallerová, Martian Manhunter). Ze všeho nejvíce, mě ale těší, že členové Ligy nejsou dokonalí a dělají spoustu chyb. Liga Spravedlnosti: Zrození zla je dobrý komiks s fajn nápady a já se těším na další díl.

Pazďa
25.06.2016 3 z 5

Po delší chvilce jsem se vrhnul zase k nějakému kousku od DC a nutno podotknout že tento book není vůbec špatný. Ovšem není ani nijak dobrý a zde jsou důvody proč. První dva sešity které kniha obsahuje se jen pramálo dotýkají příběhu "Zrození zla". Jedná se prolog (na čemž není naprosto nic špatného, v prologu se dějí různé věci), ale první komiks pojednává o tom, jak se Green Arrow snaží vecpat do Justice League. Když jsem si tuto část četl byl jsem do velké míry nadšený protože mě zajímalo, jaký bude mít tento storyline dopad celkově. Sešit skončí a vy zjišťujete že pro příběh knihy sešit který jste právě přečetli neměl absolutně žádný význam a tento příběh zůstává do pravděpodobně úplně jiné komiksové série. Hlavní příběh se primárně zabývá vztahem Wonder Woman a jejího bývalého přítele Stevea, k čemuž jim hraje druhé housle poměrně nenápadný záporák Graves který má moc od nějakých duchů z hor nebo co to je. Ne ve všech ohledech je kresba bezchybná ale styla Jima Leeho se mi strašně líbí a v mnoha ohledech pro mě knihu zachraňuje, ovšem pokud nemáte rádi kresby Jima Leeho nebo ne až tak podstatné kapitoly Justice LEague zaměřující se primárně na milostné vztahy tak je pro vás Zrození Zla ztráta peněz. Pokud na druhou stranu chcete nenáročnou zábavu na jeden, dva večery.

martinstefko
13.11.2015 2 z 5

Jsem kritický, ale nemohu si pomoct. Tohle by měla být jedna z vlakových lodí nakladatelství DC, pokud ne vlastně ta hlavní, protože tady je opravdu ta největší síla superhrdinů. Jenže pod rukama Geoffa Johnse se z toho stává sladkobolné melodrama, nebo možná rovnou telenovela, která je sem tam prodchnuta nějakou tou efektní akcí anebo alespoň dobrou hláškou. Proč znovu sledovat, jak si sedm nejmocnějších lidí nemůže poradit s něčím, co se vzalo odnikud, i když je zde samozřejmě daná minulost, aby pak najednou, v jedné rychlé akci, která má ještě morální poselství, mohlo být všechno vyřešeno, a šlo se dál, k podobnému záporákovi? Ano, jsou zde nějaké následky, jsou zde nějaké prvky, které mohou mít i vliv na další dění, ale jak říkám, tohle má být vlajková loď, to má být skvělé, ale ne, aby to jen celkem skvěle vypadalo. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/10/761-liga-spravedlnosti-2-zrozeni-zla-40.html

3DD!3
30.03.2015 3 z 5

Zrození zla funguje konceptuálně mnohem lépe než předchozí díl. Máme jasně definovaného padoucha a výchozí trauma, které ho žene kupředu už bylo představeno. Liga funguje lépe jako tým - podle všeho uplynulo pět let i když jsou její členové stále často velmi povrchními primadonami. Jedno obrázkové flashbacky jsou dostačující, i když by jich neškodilo více a hrdiny profilují mnohem jasněji. Zajímá mě ale ten druhý tým spravedlnosti a jedna dvojstrana s Marťanským lovcem lidí je po čertech málo.