Věční hrdinové

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V PLAMENECH ZLA BUDOU UKOVÁNI NOVÍ HRDINOVÉ... Ultraman. Owlman. Superwoman. Tito bezohlední nájezdníci ze zpustošeného alternativního vesmíru dovedli tajný spolek našich pozemských superpadouchů k naprosté světové nadvládě. Každý z nich je pokrouceným obrazem jednoho z hrdinů uvržených do vězení, ze kterého není úniku. A každý z nich má vlastní skryté plány. V tom spočívá jediná naděje Ligy spravedlnosti. Zatímco tito brutální dobyvatelé válčí s démony vlastní minulosti, Vic Stone – až příliš lidský hrdina, jehož tělo se propojilo s dechberoucí technologií, což mu umožnilo stát se členem Ligy spravedlnosti známým jako Cyborg – musí konat. Protože je jediným členem Ligy, kterému se podařilo uniknout před Syndikátem, má jenom jeden pokus na poražení Sítě, počítačového viru s vlastním vědomím, jenž ukradl Vicovo robotické tělo a převzal kontrolu nad celosvětovou počítačovou sítí. Cyborg musí vyhledat ty nejméně pravděpodobné hrdiny: Kovové lidi, vrtošivou skupinu androidů, nad kterými je díky jejich osobnostem – a naprosto off-line operačním systémům – doslova nemožné převzít kontrolu. Jenomže to, co Zločinecký syndikát nedokáže kontrolovat, jednoduše zničí... Kniha Liga spravedlnosti: Věční hrdinové navazuje na události příběhu Věčné zlo a znovu spojuje hvězdného scenáristu Geoffa Johnse (VĚČNÉ ZLO) se dvěma z jeho nejlepších kreslířských spolupracovníků, Ivanem Reisem (AQUAMAN) a Dougem Mahnkem (GREEN LANTERN). Obsahuje sešity Liga spravedlnosti č. 24–29....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435523/vecni-hrdinove-poj-435523.jpg 4.311
Série

Liga spravedlnosti 5.

Žánr
Literatura světová, Komiksy
Vydáno, BB art
Orig. název

Forever Heroes, 2014

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Věční hrdinové

Přidat komentář
3DD!3
30.07.2020

Kostrbaté knihy předcházející příchodu zlých verzí superhrdinů jsou zapomenuty. Pokřivené původy zlého světa a rubanice kovových lidí v závěru za to stála. Dialogy jsou sice chatrné, ale nosný dej a Reisova kresba tentokrát stačí. Otevřený konec, ale natahuje sérii téměř do nekonečna. Johns nemá cit pro dramaturgii.

Lenka.Vílka
02.07.2020

"Awake - Tantric"

Počkat na tuhle knihu se vyplatilo. Protože nemůžu říct, že se na první pohled neděje to, co už jsme viděli v jiných variacích od jiných autorů. Ale tohle napsal Geoff Johns. Možná proto je tahle série i nadále stejně dobrá. Že nepředal pochodeň.

Takže...syndikát. A hezky od začátku. Bylo fajn pozorovat vznik alternativní ligy. A co je dovedlo právě na tohle místo. Kde jsme je poznali. My čtenáři. A fakt to bylo skvělý! Jako, nikam se nepoposuneme, to souhlas s kolegou fvalkem, ale...občas jsou ty dobré věci právě o tomhle. Když vás baví to šlapání na místě. A nebo jsem schovívavá, protože mám za sebou dnes už jeden lehce neuspokojivý komiks. Ale když jsem knihu zavřela, zavřela jsem jí s dobrým pocitem.

("Buď nejsilnějším že všech, Kal-Ele...nebo nebuď vůbec"..."Je to všechno tvoje vina, Jor-Ele."..."Sklapni a chcípni.")

Trochu jiný odchod z Krypronu než ho známe, že? Jak člověk...teda emzák...na svět přijde, tak tady tvoří dějiny? Úvod s Ultramanem byl úžasný. Hlavně ta epická bitka. (Ani jeho příchod není zničen vazbou tak moc, krásná dvojstránka!)

("Jsem Thomas Wayne Junior. Nejbohatší kluk v Gothamu.")

Zrod Owlmana za to stál. Co se stalo v té uličce? A jak se to stalo? Zajímavé...včetně Dicka Graysona. Největší slabiny každého, ať už toho dobrého nebo zlého Wayna. Protože tady se začne péct hodně zajímavý dort, když se dozvíme, o co Owlmanovi jde ve skutečnosti. (Proto si vybrali zrovna Nightwinga a minule mu udělali, co udělali? Aby Owlman mohl ten dort péct právě s ním? Dobrý nápad, spíš pouze domněnka, tak uvidíme, jak to dál bude.) Ale aby to vyšlo, že? Většinou vyjde ten úplně nejjednodušší plán, ne tak komplikované konspirace...

("Klidně zničím celý tenhle svět. Pokud mi to umožní něco cítit. Proto jsem souhlasil, že se připojím k těm, kteří ho chtějí ovládnout.")

Grid a jeho myšlenky mě mrazily. A co bylo dál. To bylo taky dobrý.

Johnny Quick a Atomica, to vyměnění rolí bylo vážně vtipné...že vybrali zrovna tuhle dvojku mojich oblíbených padouchů :O

(Teď další členové. Zde je to už kratší vyprávění na pár stránek. Takže jenom kratší postřehy...)

Power Ring - Abin Sur je pořádná sketa :D

Jinak mě bavilo hezky zakomponované (a kdyby kniha měla sloužit jenom k odhalení, je mi to jedno, jsem zvědavá, zda se to na konci knihy dozvím, držte mi palce) držení Adusareka. To je indiánsky. Ten, jenž sedí na židli a nikdo nezná jeho identitu.

Závěrečná bitva byla moc dobrá a jsem ráda, že tam dali celý příběh Victorových "křehkých pomocníčků".

A kdo se dostal na konec knihy, ví, jestli jsme se identitu Adusareka dozvěděli nebo ne. (Což jsem tak předpokládala.) Ale jestli se opět bude vydavatel takhle flákat s vydáním dalšího dílu, tak mu nakopu kvůli konci: "Ááaaaaaaááá!"


fvalek
27.06.2020

Jediná nevýhoda tohoto dílu je, že oproti Věčnému zlu, které vyšlo před ním, nepojednává vlastně absolutně o ničem novém. No... alespoň neobsahuje shodné sešity, jako když se ve Válce velké trojky objevilo několik sešitů, které byly už v JL: Síť a JLA a četl jsem tak třikrát totožný příběh.

Celkově se mi líbí v rámci možností jednotná kresba New 52, protože je všeříkající a přesná, žádná abstrakce na úkor akce, což je příjemné a díly na sebe hezky navazují a doplňují se. Čekal bych ale maličko víc, protože závěr známe a teď už si skutečně jen střípky doplňujeme pozadí, což je ale na takový tenký komiks dost na nic a příběh se neposouvá, a co si budeme povídat, po přečtení si říkám, jestli za to ta cena stála, když se pořád točíme v kruhu.

Co se mi ale líbilo moc byly "originy" Zločineckého syndikátu, protože šťourat se v universu je moje radost, to už ani nemusím psát. Ultraman mě docela překvapil a vzhledem k Zemi-3 se to sice dalo čekat, ale bylo to vážně vtipné a zajímavé, vidět příběhy z jiného úhlu. Finální část s Cyborgem ale za mě nic moc. Dva sešítky o tom, jak se nějak vzepřít... ano, je to důležité pro děj, ale potřebuje to vlastní knihu? Toť otázkou.