Lidský mozek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha vznikla jako rozšířené vydání monografie Lidský mozek (2000, 2002), protože vědecký vývoj obsah předchozích vydání již z valné části překonal. Nové vydání, poprvé bohatě ilustrované, popisuje funkční systémy lidského mozku obecně, zrakové, sluchové a taktilní poznávání, paměť, jazyk, praxii, lateralitu, emoce, vědomí a pozornost; závěrečnou kapitolou jsou řídicí funkce. Monografie vznikla na základě autorových přednášek o vztahu mozku a chování, které již téměř dvacet let probíhají na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Kniha je adresována především lékařům, psychologům, filozofům zajímajícím se o vývoj kognitivní a afektivní neurovědy, se zájmem ji jistě budou číst i vzdělaní lidé z jiných oborů. Autor v předmluvě upozorňuje, že kniha je náročná, text hutný, četba namáhavá. Určitě se však vyplatí pochopit nejsložitější systém ve vesmíru - lidský mozek. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115315/lidsky-mozek-115315.jpg 4.98
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Lidský mozek

R.E.M.
11. ledna

Perfektní kniha, nejen informačně. Kapitoly jsou přehledné, výborně strukturované, vybrané pojmy jsou zvýrazněné, text obohacený o obrázky a schémata mozku, nechybí rejstřík, poznámky, literatura.

Čtení je náročnější, pokud nemáte medicínské vzdělání. Jeho absence však není překážkou. I kdyby jste nepochopili, nevstřebali a/nebo si nezapamatovali sto procent textu, má smysl to zkusit, má smysl si knihu přečíst.

Je příjemné dozvědět se něco víc o lidském mozku, jeho funkcích i poruchách, o chování lidí. Při čtení mě často provázel pocit úžasu nad systémy mozku, jeho schopnostmi a člověk si říká, jaký je to "zázrak", když mozek funguje tak, jak má.

Kromě získání nových zajímavých informací a zopakování známých dat máte šanci "potrápit" mozek, naučit se nové pojmy a neusnout na čtenářských vavřínech. :)
Využijte příležitost, pokud vás skutečně zajímá lidský mozek a jeho funkční systémy. Doporučuji.

hu_87
06.09.2018

Velice kvalitní knížka. Podrobně seznamuje s nejrůznějšími funkcemi lidského mozku a k tomu nezapomíná na doplnění kvalitními ilustracemi. Kdo hledá dílo, které mu podrobně vysvětlí mozek jako takový, tak by měl být tady spokojen.


Majrek
02.06.2016

Kniha zpracovává nesmírně zajímavé a přitom nelehké téma, je velmi precizně a detailně uspořádaná, klade však na čtenáře mimořádné nároky (i jako lékař jsem se musel na text hodně soustředit) - neboli, řečeno v souladu s knihou - nutí čtenáře neustále zapojovat cingulum, hipokampus, frontální laloky a všeliká jiná pestrá zákoutí našich hemisfér a podkorových oblastí. Ale tak složitý systém, jakým je náš mozek, se zkrátka nedá odbýt jednoduchými výklady. Trochu mi chyběly jen souhrny jednotlivých kapitol, jinak nezbývá než knihu pochválit. Náš mozek se díky ní může naučit, jak vlastně sám funguje....