Ztracené iluse

Ztracené iluse https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98646/ztracene-iluse-98646.jpg 4 163 24

Dílo označované často jako „nejbalzakovštější“ román, je především příběhem venkovského básníka Luciena de Rubempré v Paříži, který se postupně stává bezcharakterním žurnalistou.

Literatura světová , Romány

Vydáno: , SNKLU - Státní nakladatelství krásné literatury a umění

Illusions perdues , 1839

knihomilka
10.01.2014 5 z 5

Pri čítaní tejto knihy človek skutočne stratí ilúzie, ak ich už nestratil predtým. Výborná pomôcka, ako na to. Na jednej strane veľmi vzácne podrobné informácie o obchodných transakciách tej doby, o súdnických postupoch, práve, podnikaní, zákonoch, ale na druhej strane mi to vadilo, že bolo toho tak veľa, už sa mi ani nezdalo, že čítam beletriu, ale iba akési obchodné spisy, záznamy, vyúčtovania, právne podklady, súdnické postupy, jedna intriga nasledovala druhú v rýchlom slede, už som sa v tom strácala, mala som z toho miš-maš.

Neobee
23.04.2013 4 z 5

Z Lidské komedie mě bavila nejméně - přespříliš podrobných popisů, ale i přes to doporučuji přečíst... zajímavý děj, nečekané zvraty a osudy... Balzac je Balzac.

WEIL
17.08.2011

Lidská komedie uspěla, a autor v sobě našel dost sil, aby napsal i dobré pokračování.

Matej
30.11.-0001 5 z 5

Má nejoblíbenější, kterou si rád přečtu pokaždé znova. Balzac je bravurním vypravěčem příběhu.