Lidská duše za socialismu

Lidská duše za socialismu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49797/lidska-duse-za-socialismu-49797.jpg 4 11 1

Esej o tom, že jen ten je člověkem, kdo pevně stojí na svých nohou a jen tak je schopen pochopit jiné, o umění a o socialismu jako předchozí fázi individualismu.

Literatura světová Fejetony, eseje
Vydáno: , Zvláštní vydání

The Soul of Man Under Socialism , 1891

Sitting-Bull
22.06.2022 1 z 5

No, tak jsem si to přečetla podruhé, ríkala jsem si, že mi něco uniká, zejména s ohledem na zde vysoké hodnocení. Ani po druhém přečtení nemohu říci, že by mě kniha oslovila. Asi nejsem ta správná cílová skupina pro řeči typu: "Postarejte se o mě a nakrmte mě, nechci pracovat, tak mě k tomu nesmíte nutit... Ale postarat se o mě MUSÍTE, to je vaše povinnost."
Abych knize nekřivdila, zaznělo v ní i pár zajímavých a podnětných myšlenek, které však ztrácely svou hodnotu tím, jak s nimi bylo zacházeno a jak byly ohýbány. Celkově času nelituji, takovéhle knihy mě nutí k vnitřní diskuzi a polemizaci s myšlankami, resp. myšlenkovými konstrukty v nich obsažených. Nicméně jak říkám, cílovka nejsem a tleskat tomuto zcestnému myšlení prostě nemohu.

Kniha Lidská duše za socialismu je v