Lidové tradice

Lidové tradice https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28747/lidove-tradice-28747.jpg 5 16 4

V první části knihy jsou podrobné informace o českých tradicích, které souvisejí s křesťanskými svátky, světci a koloběhem v přírodě. Jsou zde zvyky, zvyklosti, pranostiky, legendy o svatých. Ve druhé části je mnoho lidových říkadel, rozpočitadel a hádanek k daným tématům. V poslední části je přes 240 her pro jednotlivce i skupiny, kterými je možné lidové tradice přiblížit dětem. Díky přehlednému uspořádání je možné snadné vyhledávání a orientace. Kniha je určena rodičům, pedagogům a lidem, kterým je lidová kultura blízká.... celý text

zazvorek
03.04.2021 4 z 5

Výborná zásobárna tradic, pranostik, říkadel, písní, her a činností pro významné dny po celý rok. Ideální pro mateřské a základní školy a podobné dětské kolektivy.

milan.krimsky
07.06.2017 5 z 5

Zajímavá kniha o folkloru pro děti i dospělé a dá se využít i pro zájmové či obecní akce

gwineth
17.03.2016 4 z 5

Zajímavá knížka, užitečná především pro učitele ve školkách a nižších stupních ZŠ ale také pro maminky a tatínky. Autorka nabízí především celou řadu zajímavých her a tvůrčích aktivit tematicky zaměřených na jednotlivé svátky (křesťanské i pohanské) v průběhu celého roku. Každý svátek uvozuje krátkým povídáním o jeho historii a významu. Některá fakta, která uvádí, rozhodně nelze brát úplně vážně a zejména její interpretace jsou mnohdy velmi volné a mohou být poněkud zavádějící. Přesto jsem se v knize nesetkala s žádným do očí bijícím nesmyslem. Velmi mě potěšila autentická lidová říkadla, básničky a písničky, které autorka čerpala od skutečných sběratelů folkloru. Knihu vřele doporučuji.

čohynka
21.04.2013 5 z 5

Super knížka, dobře psaná, spousta pranostik, tradic a zvyků... Navíc říkadla a hry pro děti.. Prostě super.