Úvod do jednoho z nejstarších řemesel, historie vývoje tvarů keramiky, typů zdobení i keramických značek dle jednotlivých oblastí - především na Moravě a Slovensku. Kniha je rozdělena na čtyři částí : dějinnou, technickou, badatelskou a část, v níž se dočteme o vlastním dílenském a rodinném životě řemeselníků v doznívajícím cechovním zřízení. Většina obsahu knihy je věnována málo známemu džbankářství a pak věhlasné keramické výrobě habánské, která u nás ve století XVI. a XVII. byla na vrcholu rozkvětu a dala základ k pozdějšímu uměleckému džankářství, které kvete dodnes. Ve výzkumu lidové keramiky šel autor zcela novou cestou, cestou hledání a prokopávaní starých keramických střepnisk, které dokonale osvětlilo novokřtěnskou keramickou výrobu na Moravě a na Slovensku. Kniha je psána srozumitelně prostým slohem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268291/big_lidove-hrncirstvi-a-dzbankarstvi-be-349-268291.jpg 51

Autor knihy

Heřman Landsfeld
česká, 1899 - 1986

Kniha Lidové hrnčířství a džbánkařství - Besedy o řemesle džbánkářském, hrnčířském a kamnářském je v