Lidická vzpomínání

Kniha osobních výpovědí a vzpomínek lidických žen a dětí, které unikly smrti ze spárů nacistů. Autor osobně hovořil s většinou těch, kteří se v této knize představují. Svědectvích těch, kteří již zemřeli, vyhledal v archívech i v dávno zapomenutých novinových článcích. Kniha je unikátním svědectvím nejen o zkáze Lidic a jejich obyvatel, ale i o budování nové obce. Kniha obsahuje 399 fotografií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95500/big_lidicka-vzpominani-7YW-95500.jpg 4.712

Kniha Lidická vzpomínání

konicekbily

Přehledná kniha, sestavená podle vzpomínek přeživších lidických matek a dětí - a částečně i pilotů RAF, a náhodných svědků, či prostudovaných nebo přiložených souvisejících souvisejících dokumentů (včetně fotografií) v časové posloupnosti od vzniku obce, přes průběh její likvidace a její obnovy, až po současnost. Vzpomínky jsou věnovány vždy konkrétní osobě, rodině, domku a události. Při čtení si dávám do souvislosti klíčové momenty v životě každého vypravěče a uvědomuji si, jak to měli v životě těžké a co vše museli překonat, za války i po válce, aby mohli dál hledat smysl života a chuť žít. Autorovi patří obrovský dík!

Noisette73
25.09.2020

(+ SPOILER) Tato kniha byla psychicky náročná, pro mě o kapku více, šílená svědectví děti, které jsou již dávno po smrti, schvátila je nacistická mašinerie a Chelmnno... Pamětníci, kteří vzpomínají na poslední pohled na vzdalující se domov, který o pár hodin později už byl jen prach.

cori
14.11.2011

Kniha vypráví příběh Lidic a jejich obyvatel, který by měl znát každý Čech. Bohatý obrazový materiál představuje nejen podoby lidických mužů, žen a dětí, ale i místa a události, která jsou s nimi spojena.