Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuse

Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuse https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309343/lidi-aneb-duch-naroda-je-nejlepe-ci-YT1-309343.jpg 4 110 24

Lidi série

Kapitoly: Chcete lidi poznat opravdu zblízka? Cestujte s nimi. Ženy, paninky, lvice, slepice, baby, dámy, pereny, pinduly, přesličky a plavuně. Všechny národy milují svoje děti, rozdíl je jenom v tom, jak jim to dávají najevo. Dva póly pohostinnosti: otevřené náruče? ? hůl do ruky? Místa která nelžou, aneb o hygieně. 2. vydání... celý text

Alena_S
10.07.2022 5 z 5

Originálně pojatý cestopis - ne "tady jsem byl", ale "tady to dělají takhle, tady zase takhle." Čili i rozdělená není kniha na navštívené země, ale na témata, na která se autorka ptá. Odpovědi představuje s otevřenou myslí a humorem. Těším se na další dva díly této rozkošné série v kapesním formátu. :3

Andi
26.06.2021 5 z 5

Pěkná knížka, kterou přelouskáte za jedno odpoledne. Vydáno v roce 1997, je pěkné si přečíst o tom, jak se během mého dětství žilo jinde. Zážitky jsou velmi vtipné, občas taky smutné, některé k zamyšlení. Upozornění - jde jen o země, které autorka navštívila.

Metroušek
03.04.2021 5 z 5

Knížečka, kterou je skutečně radost číst. Pravdivá, upřímná, objevná, zábavná a chytrá. Je to takový živočichopis domorodců. První a třetí díl jsou vynikající, často jsem se smál nahlas.

palka452
12.12.2020 5 z 5

Skvělá kniha nyní na rádiu dvojka

Fanda74
23.11.2020 5 z 5

Pěkné, vtipné postřehy z cestování - jiný kraj, jiný mrav. Třeba "dóze na sýry" se směju ještě teď :-)

maja2712
04.10.2020 5 z 5

Hezky si s Milenou Holcovou pocestujete a dozvíte se jak to mají různé národy třeba s kultem krásy, s výchovou děti, s pohostinností nebo s hygienou. A zase se vám rozšíří obzory. Otázkou je,jak dlouho ty informace v hlavě zůstanou. Hezky sepsané.

knihyKeMne
29.02.2020 5 z 5

Tak tohle bylo vyprávění přesně podle mého gusta! Vtipné historky, jak se Evropan potýká s rozdílností kultur okolního světa, a navíc tématicky sjednocené! A nepochybuju, že toto jsou i velmi praktické informace, kdybych se přece jen v podobné situaci jednou ocitla.

tami1
16.01.2020 5 z 5

Vtipná knížečka plná netradičních poznatků z cest.
Cestování, ženy, děti, pohostinnost a hygiena jsou témata, která bývají řešena u každého národa určitým specifickým způsoben. Na skok zaskočíme do Turecka, Albánie, Mexika i Brazílie, Mongolska a na Ukrajinu a všude tam se prostřednictvím humorných postřehů dozvíme zajímavosti ze života obyčejných lidí.

"V Evropě přežívá nedůvěra v němčinu, Asiat je ve střehu vůči japonštině a ruštině, Latinská Amerika je naopak ostražitá vůči angličtině. Na závěr jedno povzbudivé upozornění. Čeština nevadí nikomu."

milan3144
16.01.2020 5 z 5

Napsáno s lehkostí a humorem, kdy autorka vtipně srovnává rozdíly a stejnosti lidí různých národů. Kniha o tom, jak jsme různí i jak jsme podobní.

fénix56
21.12.2019 5 z 5

Cestopisy od Mileny Holcové mám velmi ráda, sedí mi její styl psaní i to, že všechny země, které procestovala, popisuje netradičně. Spíš než popis památek jde o zážitky a setkávání s místními lidmi. A tím, že se dostane až do domácností "domorodců", dozvídáme se informace, které se jinde nemáme šance dozvědět:-) (viz název knihy)

JIVaJaH
01.08.2019 5 z 5

Poučné, vtipné, vážně moc prima. Některé kapitoly jsem četla dvakrát...byly tak dobré, že po tom, co jsem si je přečetla, jsem je ještě předčítala v autě manželovi a synkovi!Doporučuji.

Ivanka83
10.02.2019 5 z 5

Moc pěkné a i poučné. Lehce se čte. Chvílemi jsem se zasmála i nahlas :-) Určitě si přečtu i další díl.

Marika Vanova
06.04.2018 4 z 5

V této útlé knížečce, přesto velmi obsáhlé, mimo jiné autorka cestovatelka pátrá ve světě po věcech, na které by se mnohý z nás styděl zeptat i svých přátel. Zábavné, poučné čtení.

bosorka78
16.12.2017 5 z 5

Velmi příjemná humorná kniha,která odhaluje spoustu zajímavostí, určitě si přečtu ještě další knihy od spisovatelky

oladnb
24.09.2017 5 z 5

Za me 6 hvezd :-)

Arocrynn
31.07.2016 5 z 5

Další kniha od Mileny Holcové, která mne utvrdila v tom, že "toto je skutečně můj šálek kávy!"
Já ta její vyprávění opravdu zbožňuji. Milé, nenásilné, inteligentní, upřímné "drobné" postřehy a zážitky z cest, které často mají přídech společenského faux pas. Kniha je čtivá, poučná a hodně zábavná a ocení ji především cestovatelé, kteří zrovna nepatří do kategorie "all inclusive".
U knihy jsem se nasmála i zavzpomínala, našla jsem v ní hodně zážitků z vlastních cest a upřímně si oddechla u některých, kterým jsem se "vyhnula". Nové poznatky navozují myšlenky k dalšímu cestování. Jak na konci knihy píše sama autorka, motivovat k cestování zrovna nechtěla, ale já děkuji!

pajaroh
02.04.2016 5 z 5

Velice povedený díl trilogie cestopisných/lidopopisných postřehů od Holcové. Vtipné, výstižné, zábavné a oproti jejim knihám s "ženskou" tematikou nikterak sentimentální. Formát je ideální na cesty. Doporučuji nejen ženám a nejen cestovatelům.

Agynek
18.11.2015 5 z 5

Skvělá oddychovka - vřele doporučuji, čtu si ji snad každým rokem znova :o))

ALKA51
19.08.2014

Zajímavé postřehy z cest, psané humornou formou. Čtenář je vtažen nenucenou formou do zážitků a zajímavostí během cestování jak po Mongolsku, Číně tak i po státech amerických. Určitě si přečtu další díly.

hlina
17.07.2014 3 z 5

Svěží, čtivé, nehraje si na žádnou velkou literaturu.

humor cestopisné příběhy fejetony cestování

Kniha Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuse je v