Lidé ze souhvězdí Lva

Lidé ze souhvězdí Lva https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30160/bmid_lide-ze-souhvezdi-lva-EQ7-30160.png 4 46 8

Tento soubor vědeckofantas­tických příběhů volně navazuje na tematicky příbuzný titul Železo přichází z hvězd a po svém doplňuje a rozvíjí představu o bohatosti a pestrosti nápadů a námětů, v nichž svérazně interpretují vědeckotechnickou problematiku čeští autoři. Knihu poutavé a inspirující četby uzavírá doslov Ondřeje Neffa, informující o dějinách sci-fi v Čechách, a slovník autorů tohoto žánru.... celý text

Leona333
21.01.2024 3 z 5

,,Dvě molekuly erbia! Nic víc nechci, po ničem jiném netoužím. Dvě malinké molekuly erbia, to je všechno. A pak uvidí. Zatím ještě nemyslím, necítím, nejednám. Zatím jsem jenom věc, taková, jakou mě chtějí mít oni. Obyčejný neškodný roztok, na kterém si mohou nadělat peníze, protože dokáže vyčistit skoro všechny skvrny. Říkají mi Tetraco. Kupujte Tetraco! Tetraco čistí lépe, protože čistí biologicky! Tetraco do každé domácnosti - kupujte TETRACO!!!"

Třeba zrovna takhle začíná povídka od Miroslava Kostky, A proč ne třeba Tix?!
Některé věci se mi v knížce líbí více a některé zase méně. Nakonec je to antalogie... Jako celek si vedla docela dobře, takže ji za sebe dávám tři hvězdy zcela oprávněně.
Jiří Svoboda, občasné obrázky v povídkách, ilustroval opravdu nápaditě...

PastorMal13
10.07.2023 3 z 5

Musím přiznat, že jsem lehce zklamán. V minulosti jsem totiž četl ze žluté Edice 13 Těžkou planetu a nějak jsem si usmyslil, že žlutá obálka se rovná kvalitní čtivo. Zapomněl jsem totiž, že Lidé ze souhvězdí Lva je česká nikoliv západní antologie ke všemu napsaná v době, kdy si česká sci-fi stále cucala prst... Každopádně i v této mírně podprůměrné sbírce je pár zdařilých povídek (Kurupiru, Proč se nemůžu smát a Svět úžasný jako kapka jedu).

knihyKeMne
26.01.2021 3 z 5

Kniha věnovaná české povídkové sci-fi tvorbě. No byla to bída. Jak již bylo řečeno, povídky jsou různé kvality a zaujalo jen pár. Víc mě zaujal tedy doslov shrnující historický vývoj české sci-fi.

kurcatovium
14.11.2019 4 z 5

Společně se "sesterskou" knihou Železo přichází z hvězd považuji sbírku za zdařilou. Samozřejmostí je stejně jako v případě jiných antologií značná nesourodost a různost v kvalitě i námětech, ale jako celek to vůbec není špatné. Tentokrát mne sice příliš nenadchl jindy zpravidla skvělý Neff, ale zachránili to jiní - Volný, Chrastina nebo Kajdoš.

Vidlička
08.11.2017 3 z 5

Jako odpočinkové čtení do busu se četla knížka příjemně. I když Neff opět perlil!

eraserhead
14.09.2017 3 z 5

Já mám tyhle staré československé sci-fi antologie hodně rád, ale tahle mi přišla hodně kvalitativně rozkolísaná. Kvalitativně asi není to správné slovo, prostě mě jich dost vůbec nezaujalo, některé trochu více, pořádně snad jen dvě-tři. Co mě zaujalo už pořádně, je krátké shrnutí na závěr o české sci-fi. 2.5*

mulderka
13.09.2017 2 z 5

V roce 1983 jsme si i takových povídek vážili, protože nic jiného prostě nebylo k mání. Po 30 letech a načtených tunách SF všeho druhu a provenience se divím, jak 80 procent obsahu této sbírky mohlo projít nějakými kritérii kladenými na žánr. Při opětovném čtení jsem se na střídačku neuvěřitelně nudila a kroutila hlavou nad tou děsnou naivitou. Jen asi 2-3 kousky se dají dneska číst. Jojo, svět se hnul...

Pista
01.10.2011 3 z 5

Celkem obyčejné, nijak zvlášť nevynikající SF povídky. Zaujala mě pouze Kurupiru, jinak nic moc.