Lidé pod horami

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Baladický příběh ze života na horské samotě. Líčí milostné vzplanutí všech mužů malé horské vísky ke komediantskému sirotku Tereze, poblouznění plné vášně, které vyústí až ke zločinu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94790/big_lide-pod-horami-JkO-94790.jpg 4.25
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Lidé pod horami

Tony86
07. ledna

Bóže, i mě Tereza učarovala. Jáchymovo vyprávění je přirozeně autentické, chlapi lační po tom luzném stvoření; nadto jim přitěžuje ta věc, že ona je den ze dne půvabnější... na zbláznění! V knize je spoustu skvělých míst, líbil se mi třeba pelášící Zedníček a za ním jeho poskakující svědomí. :) Nešlo tušit, jak příběh bude pokračovat, snad ten konec se dal čekat.

Mr.Fox
24.10.2020

Vcelku opomíjený román, který ač má klidné vyprávění bez náhlých dějových zvratů, čte se velmi dobře a se zájmem až k závěru. Živě jsem si dokázal Terezu představit a žít po jejím boku v oné horské vísce, propadl bych vášni stejně jako ostatní muži - ať už mlád či stár. :-)


jana14
11.05.2020

Musím tuto knihu vzpomenout. Viděna očima mládí, měla něco do sebe...

katka134
01.02.2017

Nádherný román z venkovského prostředí s detektivní zápletkou. Je o nešťastné lásce a nenávisti. Velice dobře se čte, řekněme jedním dechem. Bohužel má smutný konec. Knížku čtu přesto často a vždycky bláhově doufám, že možná konec někdo přepsal a bude happy end.