Lidé pod horami

Baladický příběh ze života na horské samotě. Líčí milostné vzplanutí všech mužů malé horské vísky ke komediantskému sirotku Tereze, poblouznění plné vášně, které vyústí až ke zločinu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94790/big_lide-pod-horami-JkO-94790.jpg 4.25

Kniha Lidé pod horami

Tony86

Bóže, i mě Tereza učarovala. Jáchymovo vyprávění je přirozeně autentické, chlapi lační po tom luzném stvoření; nadto jim přitěžuje ta věc, že ona je den ze dne půvabnější... na zbláznění! V knize je spoustu skvělých míst, líbil se mi třeba pelášící Zedníček a za ním jeho poskakující svědomí. :) Nešlo tušit, jak příběh bude pokračovat, snad ten konec se dal čekat.

Mr.Fox
24.10.2020

Vcelku opomíjený román, který ač má klidné vyprávění bez náhlých dějových zvratů, čte se velmi dobře a se zájmem až k závěru. Živě jsem si dokázal Terezu představit a žít po jejím boku v oné horské vísce, propadl bych vášni stejně jako ostatní muži - ať už mlád či stár. :-)

jana14
11.05.2020

Musím tuto knihu vzpomenout. Viděna očima mládí, měla něco do sebe...

katka134
01.02.2017

Nádherný román z venkovského prostředí s detektivní zápletkou. Je o nešťastné lásce a nenávisti. Velice dobře se čte, řekněme jedním dechem. Bohužel má smutný konec. Knížku čtu přesto často a vždycky bláhově doufám, že možná konec někdo přepsal a bude happy end.