Lidé Mezopotámie

od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha českého orientalisty pojednává populárním způsobem o vývoji starověké Mezopotámie a jejích obyvatelích.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28263/lide-mezopotamie-28263.jpg 4.79
Žánr:
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Orbis
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Denny45
06. dubna

Po prečítaní Zamarovského knihy o Sumeroch som aj to málo, čo v tej knihe bolo, zabudol. Po prečítaní Helmuta Uhliga a jeho knihy, som sa dozvedel mnoho vecí ale stále mi niečo chýbalo.
A po prečítaní Klímovej knihy som zistil, že to je presne to čo som hľadal. Autor sa snažil popísať všetky aspekty starovékeho života a dovolím si povedať, išlo mu to briliantne. Najviac sa autor sústredil na právo, však podľa dostupných biografických informácii to bola aj jeho parketa. A ako už napísal martin, síce nie dobrodružné ale stále sa vynikajúco číta

martin č.
04.12.2017

Jedna z těch vícero knih o starověku, vyšlých v 70tých a 80tých letech minulého století, které dnes spolehlivě najdete v poličkách antikvariátů a knihoven, které ale tehdy prošly přísnějším sítem než většina barvami zářících knih dneška.
A mj. protože J. Klíma byl naším předním asyriologem, jedná se o velmi zajímavé čtení. Ne snad tak čtivé a dobrodružné jako od Vojtěcha Zamarovského, ale zase podrobnější, odbornější a nepřibarvené. Zajímavé jsou mimo klasických popisů historie a archeologů např. kapitoly o právu a zákonech, o vzdělanosti (lékařství), literatuře. Rád jsem si knihu přečetl a nepřišla mi vůbec zastaralá.

Štítky

Mezopotámie

Autor a jeho další knihy

Josef Klíma

Josef Klíma
česká, 1909 - 1989

Uživatelé mají knihu

v Přečtených13x
v Doporučených1x
v Knihotéce17x
v Chci si koupit1x