Lidé, kteří mě znali

Lidé, kteří mě znali https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350294/bmid_lide-kteri-me-znali-WB2-350294.jpg 4 241 95

Čtrnáct let po odchodu z New Yorku bylo vše v pořádku, ale následující den se všechno změnilo... Emily se dostalo štěstí dříve než většině ostatních. Jako velmi mladá se vdala za muže, jehož vášnivě milovala, a budovala si život, jaký vždycky chtěla. Ale nic netrvá věčně. Pár ukvapených rozhodnutí, zamilování do jiného muže, nechtěné těhotenství – a život Emily je vzhůru nohama. Emily se rozhodne manželovi vše říct a odejít za otcem svého dítěte. Avšak její plány vezmou za své 11. září 2001. Strašlivá tragédie je jejím vysvobozením, dává jí možnost beze stopy zmizet z New Yorku a začít nový život. Není to snadné, ale Emily – nyní Connie Prynne –, si v Kalifornii vybuduje nový spokojený život. Ale když jí lékaři oznámí fatální diagnózu, Emily je nucena vše přehodnotit – pro dobro své třináctileté dcery. Strhující debut, v němž je obyčejná žena konfrontována se svou minulostí, aby zajistila budoucnost své dcery, Základní otázka zní: „jak byste se zachovali vy?“ "Osvěžující, napínavý a dojemný příběh. Román o ostré hraně mezi citovým traumatem a velkým zklamání. Je velmi snadné milovat Emily, je jako každý z nás, bojuje a snaží se dělat nejlepší rozhodnutí. Autorka nám připomíná starou pravdu, že minulosti se nelze zbavit a naše rozhodnutí nelze vzít zpět.“ The Wall Street Journal "Čtenáři budou přemýšlet o Emilyině obtížné situaci a možnostech volby. A možná se zamyslí i nad vlastními rozhodnutími.“ Booklist... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

People Who Knew Me , 2016

niknikita
19.12.2022 4 z 5

Zajímavý příběh, který je napsaný trochu jako deník, ale působí poměrně chaoticky, asi jako hrdinka sama.
Na prvotinu dobře čtivé, ovšem není to kniha, ke které se někdy vrátím.

Mufa
27.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Překvapivě se mi to hodně líbilo, jen ten konec je useknutý.
Donutilo mě to zamyslet se, jestli bych byla schopná udělat ten krok, co Emily udělala. Nejde jen o to, že zmizím všem, co mě mají rádi a nechám je v domnění, že jsem mrtvá. Ale taky oni zmizí mně.
Bavilo mě sledovat, jak se hlavní hrdinka, která nemá ze začátku asi sympatie nikoho, postupně mění a nakonec se z ní vyklube docela silný člověk. Dovedu si představit i další díl.

ydnac
30.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Vdala bych se dřív než dokončím školu, když vím, že chci studovat a nemám práci ani peníze? - NE!
Odstrčila bych manžela kvůli tomu, že se musí postarat o svojí nemocnou maminku? - NE!
Hlavní hrdinka Emily to však udělala.
Možná, kdyby měla hezký vztah se svojí maminkou a jednalo by se o pomoc jí, měla by jiný názor.
Sobecká a zbabělá taková byla Emily a vrcholem jejích počinů byl útěk po 11.září...
Ve svém novém životě teprve zažívá CO JE OPRAVDOVÝ PROBLÉM.
Je jí diagnostikována rakovina.
Tady už je vidět velký posun, Emily konečně nemyslí jen na sebe, ale především na svou dceru.
Knihu hodnotím jako velmi dobrou a přesto, že se mi nelíbila rozhodnutí hlavní hrdinky v jejím "prvním životě" v druhé části, kdy už dospěla jsem jí fandila.
Moc dobře se četlo (1 den) a určitě se budu těšit na další autorčiny knihy :-)

katerina6763
23.07.2021 3 z 5

Kniha byla docela čtivá, ale někdy bylo vyprávění trochu zdlouhavé. Chyběl mi závěr, který by dovysvětlil celý příběh. Přišlo mi to trochu "useknuté".

LaPetja
12.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Pochopitelné? Možná ano. Odpustitelné? Nikoliv! Emily se vdává velmi mladá, ale vše s Drewem ustojí. Nicméně jim do života citelně zasáhne Drewova matka, její Parkinson a tím i 24hodinová péče o ni. Tady se dá odpustit, že to Emily nakonec nedala. Ale nadobro zmizet a nechat své blízké vč. manžela věřit, že je mrtvá? Ne! A to vlastně jen proto, že měla paralelní vztah, který nedokázala přiznat.

Škoda, že až vážná věc nutí lidi napravovat to, co v životě pokazili. Hvězda dolů za nedopsaný konec.

denča1000
04.06.2021 5 z 5

Úžasný, velmi dobři čtivý příběh z nádherného prostředí Ameriky.

Bohužel jsem byla velmi zklamaná, když jsem knihu dočetla a příběh zůstal bez konce...

KatyM.
26.04.2021 5 z 5

Velmi krásná kniha, napínavá, ale zároveň dojemná a dramatická. Nemohla jsem ji odložit a na dlouho ve mě zůstanou dojmy z této knihy. Škoda jen useknutého konce, ale třeba bude pokračování knihy.

Baja333
25.04.2021 3 z 5

Nenudila, ale ani nenadchla. Samotný příběh zajimavý, ale styl psaní občas zbytečné obsáhlý.

marara
08.04.2021 4 z 5

Čekala jsem jaksi víc. Někdy mně nevadí číst o hrdinech, kteří jsou vlastně antihrdinové, ale Emily mi vadila. Byla tak sobecká! I když je jasné, že ocitnout se takhle mladá v situaci, kdy má své mládí obětovat bezbřehé péči o beznadějně nemocnou tchyni s Parkinsonem, to vydrží málokdo. Ale vyřešit to tím, že zmizí a nechá své blízké žít s tím, že zemřela, to je sobecké a vrcholně zbabělé. A ještě zbabělejší bylo nevrátit se. Ta kniha mě zklamala hlavně proto, že jsem v ní necítila morální dilema, deklarované na obálce: A co byste udělali vy? No tak tohle určitě ne!

Knihobolka
16.02.2021 4 z 5

Překvapila!
Trochu jsem se obávala toho tématu 11. září, ale nakonec mě to tedy překvapilo.
Trochu mi přišlo líto, že k prozření musí hlavní hrdinka přijít až s nemocí.
Nu, ale bylo to pěkné počtení.
Doporučuji jako oddychovku.

splaty
08.11.2020 5 z 5

Zaujala mě již před dvěmi lety, ale teprve letos jsem ji přečetla. Na tři zátahy. To mám ráda. Přesně splnila moje očekávání. Po dočtení ve mě rezonovala myšlenka, jak by její život asi vypadal, kdyby 11. září nezmizela. Jak by vypadal společný život s manželem? Zůstali by spolu? A pokud ano - jak dlouho? Podařilo by se jim dojít tam, kde došli každý za sebe?

Madelisi
05.11.2020 3 z 5

Velmi čtivé, silně mi připomínalo Ztracené světlo. Musím dát autorce body k dobru, v jednu chvíli mě zmátla s tím, kdo je otec.
Emily tu má podle mě všechno, ale nechová se k lidem fér, není k nim upřímná. Drewovi i Gabovi na ní záleží, zasloužili by si vědět, jak si stojí. Jenom Emily neví, co chce. Má pravdu, když o sobě tvrdí, že je zbabělá.

Líbilo se mi prostředí New Yorku a práce ve Světovém obchodním centru.
Zklamal mě konec - celou dobu vše směřovalo k shledání po letech, byla jsem zvědavá, co Emily lidé, kteří ji znali, řeknou. Ale vše je ukončeno vstupem do dveří.

Jittka
16.08.2020 5 z 5

Dojemný, krásný příběh. I slzička ukápla.

jankasvanka
12.08.2020 5 z 5

První kniha od této spisovatelky,a hodně mě bavila. Příběh ze života, napínavý , romantický a zároveň smutný. Těším se že si přečtu další knihu od této spisovatelky

Martina410
29.07.2020 5 z 5

Casto jsem kroutila hlavou nad komentari u knizek, kde lide psali, jak precetli knihu za den nebo dokonce za par hodin. A mne se to stalo prave u teto knizky. Nemohla jsem se odtrhnout a musela ji proste docist. Opravdu ctive napsana s celkem realnym pribehem.

LilianaFalcon
22.07.2020 4 z 5

Život je prostě těžký, každý se s ním pereme jak umíme. A každý jsme jiný. Hlavní hrdinka mi ne vždy byla sympatická, ale příběhu to vůbec neubralo spíš naopak.

Jajusenka
21.07.2020 5 z 5

Tahle kniha mě chytla, jako žádná už dlouho ne. Stránky ubíhaly až moc rychle. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila a hodně jsem přemýšlela nad její nelehkou situací.

evismaior
06.07.2020 3 z 5

50% - nebylo to napsané úplně zle, ale ten nápad s ženou, která využije zmatků po 11. září a zmizí tak, aby si její nejbližší mysleli, že zemřela při pádu dvojčat, mi přišel trochu laciný. Tedy ještě by se to dalo pochopit, kdyby se jednalo o manželku nějakého násilníka, která opravdu potřebuje zmizet z povrchu zemského, ale Emily nic nehrozilo - manžel v podstatě světec, který se "provinil" jen starostlivou péčí o svoji nemocnou matku, a Emily nebyla ani žádná chudinka bez peněz, neboť to byla ona, kdo v rodině vydělával. Mohla tedy odejít z jejich vztahu "na rovinu" a ne se takhle vypařit a dramaticky se skrývat a ani dceři nic neříct, i když i ona i manžel by si pravdu vědět rozhodně zasloužili a co se mě týče, na tohle Emily prostě neměla právo. S tímhle přístupem jsem s ní její následné životní strasti nedokázala příliš prožívat. Její šikovná dcera naopak byla postava napsaná velmi povedeně a dospěle.

Aterianna
03.07.2020 4 z 5

Čtivé dílo, které ničím nepřehání, nepřekoření a ani nepřeslazuje. Motivy rodina, vztahy, 11.září a spolu poměrně dobře hrají. Příběhu dvě paralelní vyprávění lichotila, dokázala knihu dotáhnout do konce poutavě a s vyhnutím se přílišným klišé. Pro mne je konec ukazatelem, jaké proměny osobnosti hlavní hrdinky a následky jejího jednání jsme za celou dobu vyprávění mohli být svědky a vcítit se do její pozice.
Kdybychom byli lidé, kteří ji znali, odpustili bychom?

Jordyz
07.06.2020 4 z 5

Skvělý příběh. O tom jak z malinké chybky v určitě fázi života se může stát chyba, za kterou se stydíte. O tom, že život není vždy takový jak si ho plánujete. Prostě o životě, nepředvídatelném, plném zvratů.

11. září 2001 životní problémy osudy žen rakovina prsu tajná identita

Autorovy knížky

Kim Hooper
americká
2017  84%Lidé, kteří mě znali

Kniha Lidé, kteří mě znali je v