Lichožrouti se vracejí

Lichožrouti se vracejí https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46952/mid_lichozrouti-se-vraceji-z5a-46952.png 5 174 27

Lichožrouti série

Druhý díl příběhu ze skrytého života lichožroutů se rozbíhá po dvou liniích, které se postupně proplétají a často i řádně zauzlí. "Pitvorný nárůdek lupičů a žroutů ponožek" / Petr Matoušek v recenzi Lichožroutská groteska - 28. 11. 2008, Hospodářské noviny / se vrací na scénu ve chvíli, kdy končí jistá idyla, a do jejich osudů vstoupí víc nebezpečí, tajemství a zrady. Vysmívaný Hihlík, který v průběhu 1. dílu vyrostl v hrdinu, opouští Město, aby v Africe našel své rodiče. Po četných peripetiích se mu to podaří, ale musí překonat úklady záhadného lichožrouta Bona, který jeho "misionářské" rodiče uvěznil, aby se mohl stát ponožkovým vládcem nad celým černým světadílem. Hihlíkova nápaditost a humor se musí utkat nejen s Bonem, ale i s magií: odhalit tajemství Černé ponožky! Naštěstí nezůstane sám. Do Afriky za ním přijedou jeho věrní přátelé, znalec lichožroutího světa profesor Kadeřábek a bratranec Ramík, který na čas musí opustit "bojiště" Města, kde se opět v Dolní čtvrti ujal vůdcovství divokých lichožroutů Kudla Dederon, považovaný za definitivně odepsaného. Poslední akt grotesky a zároveň dobrodružné ságy se tedy opět odehraje doma.... celý text

Miroslavacte
10.04.2024 5 z 5

Pro mě je to už klasika, k níž se i jako dospělec ráda vracím. Neotřelé nápady.

Ta-vod-vedle
10.03.2024 4 z 5

Pěkná dětská oddychovka

dájavídek
27.11.2023 5 z 5

No tahle knížka byla velice zajímavá! Lichožrouti a v Africe... no prostě velmi napínavé.

sarkafarka1900
21.11.2023 odpad!

Jakou u prvního dílu, byl jsem "nucen" poslouchat, když manželka četla tuto knihu synovi. I zde za mě nesmyslná, nudná, svým způsobem nechutná kniha (včetně ilustrací). Omlouvám se za expresivní vyjádření, je to subjektivní hodnocení, ale nemohu si pomoci.

šárofka
08.10.2023 4 z 5

Kniha má zajímavé pokračování, styl psaní se mi líbí, příběh taky pěkný a další díl vyzkouším. Mínus 1 hvězda, nešlo mi se začíst a někdy mě to i přestávalo bavit.

jopp
28.06.2023 4 z 5

Hezké pokračování.

Anička2011
30.03.2021 5 z 5

Super příběh

wiix
17.03.2019 2 z 5

Mňa tento príbeh veľmi nenadchol. Deti trochu áno, ale veľm mu nerozumeli, pretože bol chaotický a určený skôr pre staršie deti.

FishTailTea6
12.10.2018 5 z 5

Nevím čím to je, ale tento díl se mi líbil snad ještě více než díl první. Možná je to tím, že už jsem brala lichožrouty za staré známé. Kniha pobavila nejen mě, ale i mého syna, kterému jsem ji četla.

Jhonza
02.12.2017 5 z 5

Super knížka:-)

hrosik3
27.06.2017 5 z 5

Moc se nám líbil i druhý díl a těšíme se na třetí

svatas007
30.05.2017 5 z 5

Když k nám přišel o vánocích Ježíšek, přinesl kompletní trilogii. Po přečtení prvního dílu jsem si říkal, jak asi dopadne druhý díl. V druhém díle se totiž začne rozvíjet jedna boční linie prvního dílu - Hihlíkovi rodiče jsou na misi v Africe. A právě tam je zasazen děj podstatné části druhého dílu. Dočtete se o přátelství, charitě a bezbřehém uctívání. Zároveň je realita Afriky podána dětem srozumitelně s důrazem na to, že se zde lidé/lichožrouti vůbec nemusí mít jako my u nás.
I v tomto díle jsou "rodičovské špeky" - miliardář se jmenuje Jameson (viz lichožrout Tullamore v prvním díle) a ponožky slavných od Chaplina po tajemného V.H. s podepsanou ponožkou a srdíčkem.
Do děje se opět dostává moderní doba, takže je tam samozvaný vůdce, fanatické uctívání, blahobytný ústav a závislost. Navíc se setkáte i s černochy (cituji - Ngok byl černý jako díra do tunelu, jestli si pamatuju dobře).
O kvalitě knihy svědčí to, že ji naše dcera na její poměry "zhltla" za asi 3 týdny, když první díl o podobném rozsahu četla dva měsíce. Knihu velmi doporučuji. S prvním dílem nejde moc srovnávat, protože reálie jsou úplně jiné a příběh je také dobrý.

Kacabinek
28.04.2016 5 z 5

Tento díl byl ze všech nejhezčí!!

Junaori
16.02.2016 5 z 5

Tuto knížku prostě miluju a jsem ráda, že to není jako u ostatních knížek, které na sebe moc nenavazují.

Lovelyhorse
24.01.2016

Fajn♥♥♥♣♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Solaris
24.11.2015 5 z 5

Líbilo se mi:
pokračování lichožroutích příběhů, víc cestování, Afrika

Nelíbilo se mi:
trochu moc strašidelné

Budu si pamatovat:
pokračování příběhů ze světa Lichožroutů

Legáček
03.07.2015 5 z 5

Měl jsem dost dobrou přetstavivost a,stouhjle knihou jsem strávil hodně času.

Jusťa
12.02.2015 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

martunka
11.02.2015 5 z 5

Druhý díl se mi také moc líbil, ale musím uznat, že první díl je o něco lepší. Jinak se mi líbil kmen uctívačů - to bylo zajímavé. Hihlík to zase dokázal :-)

Roselunda 1928
28.05.2014

Pokračování nezklamalo, děj v Africe má ode mne další *, ale nemůžu jich dát 6, to by se mělo změnit! :)))

Pavel Šrut
česká, 1940 - 2018
2008  86%Lichožrouti
1998  76%Ezopovy bajky
2010  90%Lichožrouti se vracejí
2005  83%Příšerky a příšeři
2001  92%Pavouček Pája

Kniha Lichožrouti se vracejí je v