Líbej mě ještě, cizinče!

od:


KoupitKoupit eknihu

Místo anotace slova Louise Aragona : „Když čtu novely Daphne du Maurier, žasnu nad jejich dokonalostí a přestávám mít chuť dál psát, protože to už považuji za naprosto zbytečné. Jsou totiž tak jazykově vytříbené a tak psychologicky či spíše parapsychologicky strhující, že zasahují samotné dno čtenářovy duše. Proč tedy dál nesmyslně usilovat o něco, co se jinému už veskrze dokonale podařilo."...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32051/libej-me-jeste-cizin-32051.jpg 4.223
Žánr:
Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Dialog
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
SteveP1
08.05.2016

Ke knihám autorky nemám už co dodat, vše podstatné jsem napsal v komentářích k jejím knihám jinde a tohle je opět dokonalé, takže čtení je nádherný zážitek. Všechny povídky jsou skvělé, a z mého pohledu obzvlášť výjimečné se mi jeví "Monte Verita" a "Líbej mě,cizinče" to jsou opravdové skvosty. Se slovy Louise Aragona o autorce naprosto souhlasím. Výjimečný talent.

viviann
30.04.2016

Nádherna kniha, rozdelena na sest povidek. Nejvice me zasahla Monte Verita. Bravurne napsano. Miluji tuto spisovatelku a hodlam od ni precist uplne vse.

nightlybird
16.11.2010

Když čtu povídky Daphne, mám tak trochu až mysteriózní pocit - neodbytně se mi do hlavy doslova vnucuje myšlenka, že je autorka jakýmsi křížencem či hybridem Walpola (s jeho anglickým gotickým románem) a Maupassanta (s jeho vypravěčským uměním) a rozhodně to není míněno jako negace, spíš naopak.On ten Aragon nebyl žádný blbec a to co řekl, neříkal rozhodně ze zdvořilosti k dámě.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Autor a jeho další knihy

Daphne Du Maurier

Daphne Du Maurier
britská, 1907 - 1989

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených37x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených1x
v Knihotéce8x
v Chystám se číst17x
v Chci si koupit4x