Noc s Audrey Hepburnovou

Vtipná odlehčená romance ze současnosti. Herečka Libby Lomaxová nemá v profesním ani osobním životě zrovna moc štěstí, a tak se uchyluje do světa starých filmů, kde se svět zdá být dokonalý. I ten nejhorší den, kdy se ztrapnila před celým štábem i hlavní hvězdou, krasavcem Dillonem O’Harou, se dá přežít na jejím starém gauči, když si už po tisící pustí Snídani u Tiffanyho. Jedné noci se ale stane cosi magického a vedle Libby náhle sedí skutečná Audrey Hepburnová (včetně slavných slunečních brýlí a cigaretové špičky) a je ochotná se podělit o pár životních rad. Má Libby šanci pohnout se od štěků k pořádné roli a od loserů k pořádnému muži? S Audrey po boku není nic nemožné!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291069/noc-s-audrey-hepburn-vXN-291069.jpg 3.698

Libby Lomax (1.)

A Night in with Audrey Hepburn (2015)

Vydáno:, Ikar (ČR)

elenai

Byla to Bridget a zároveň nebyla. Nečekala jsem od knihy absolutně nic, jen si tak trochu odpočinout. Některé věci mě ale docela rozčílily - třeba zadek, to je fakt okaté kopírování! A co Olly? A nějaké vysvětlení k Audrey? Hm? Takže suma sumárum, nebyl to promarněný čas, ovšem podruhé už knihu číst nehodlám. :)

Dominika_a

Nemůžu přijít na jediný důvod, proč jsem knihu tak dlouho odkládala. Je naprosto úžasná! Taková romantická oddychovka , u které jsem se nejednou od srdce zasmála. :)

diamanttka
19.11.2017

Oddychová romantická kniha otak trochu ztřeštěné Libby.

Perlivav
02.10.2017

Hodně mi to připomínalo sérii od Meg Cabotové Velikost XL a po přečtení celé knížky a anotací dalších dvou dílů i film S láskou, Rosie.

dqenisa
16.09.2017

Tahle knizka me velmi bavila a byla dost ctiva. Opravdu takovy odlehceny humor a dobre napsane kapitoly. Doporucuji .

_Gretchen_
07.08.2017

Knížka mi trochu připomněla Meg Cabotovou, jejíž tvorbu mám moc ráda a zapojení Audrey bylo milým zpestřením. Asi jsem čekala něco víc, ale na léto ideální čtení :)

deedulka
07.07.2017

Příjemné překvapení. Milá kniha se zapojením Audrey Hepburn do děje. Myslela jsem si, že Audrey bude mít v knize trochu větší roli a více se o ní dozvíme, ale byla tam jen okrajově a dialogy s její postavou příliš nezaujaly. Kniha je ale jinak super a ideální na léto. Svěží styl psaní a vtipné pasáže ze života Libby mne chytly a těžko se šlo spát s nedočtenou knihou. :-)

medlovice
02.07.2017

Mám ráda silné ženy. hrdinky. co mají cíl nebo chtějí něco dokázat. Tahle Libby se jen lituje a fantazíruje. Zajímavý námět a nápad , vtipná obálka i název ale mě nebavila.

Chika
10.05.2017

Pěkné, čtivé, pohodové. Mě se kniha líbila. Tento styl psaní se mi zalíbil. Příběh sice asi klasický. Normální holka - trochu nešika, zamilovaná do pohledného a úspěšného mladíka, který není úplně svatoušek. Budiž. Proč ne? Zase je to něčím ozvláštněné. Příjemné čtení.

Anne Leyyd
31.03.2017

Vzdávám to. Fakt jsem byla nadšená z námětu (Audrey!), krásné obálky a vidiny skvělého humorného příběhu. Dostala jsem se do poloviny a prostě mě to nebaví. Styl psaní autorky je fajn, jenže hrdinové jsou „typičtí“, ničím nepřekvapiví, hlavní hrdinka je milá holka, ale prostě sedne na lep tomu… tomu… AGR! Humor sem tam, ale ničím překvapivý. Jediná postava, která se mi líbila, tak byl Olly. Pak mi to nedalo a přečetla jsem si konec a byla NAŠTVANÁ. Pak jsem si přečetla anotace dalších dílů a to mě utvrdilo v tom, že to skutečně je tak šíleně románově neoriginální, až mě úplně opustila chuť.

A držím se svého rozhodnutí - pokud mě kniha do poloviny nechytne aspoň trochu, tak s ní končím.

Jsem zklamaná a nehodnotím.

Aracely
20.03.2017

Kniha se mi moc líbila. Audrey byla přesně taková, jakou bych si jí představovala i ve skutečnosti. A Libby byla taková podobná verze Bridget Jones, také samý trapas nebo skandál :-).

Více v mé recenzi!

ajka91
04.02.2017

Odpočinková, místy vtipná kniha. Hlavní postavu si určitě oblíbíte. Jen jsem čekala, že konec bude trochu jiný, ale i tak si zaslouží vysoké hodnocení.

mekkejla
24.01.2017

Možná je to tím,že se mi prostě jen trefila do nálady,ale já jsem nadšená. Je to lehká a vtipná četba,která mě opravdu vtáhla a i po přečtení mi zůstává úsměv na rtu.

amenufus
18.01.2017

Pro mě lehké dovolenkové čtění, splnilo mé očekávání. Souhlasím s ostatními názory, tedy celkem čtivé, oddechovka. Autorka zamýšlí volná pokračování s Marylin a Grace Kelly, možná si je pak na dovolenou od někoho zas zapůjčím, ale na koupení to není.

katicaj
08.01.2017

Docela příjemná, čtivá knížka. Taková oddechovka, nečekejte žádný složitý příběh, pro toho, kdo nechce nad knihou přemýšlet ideální. Pro náročného čtenáře to není, ale čte se to dobře. Styl autorky je jednoduchý a odlehčený. K Bridget Jonesové bych to nepřirovnala, ale vtipné pasáže se tam občas najdou.

sabca1520
08.01.2017

Není to bestseller, ale kniha je čtivá a příjemná. :)

tynkaiscrazy
03.01.2017

Jako velká fanynka jsem zkrátka nijak nebádala po recenzích, Noc s Audrey Hepburn jsem zkrátka potřebovala.

Ze začátlu to vypadalo slibně - taková ta oddychovačka, vtipné, z hereckého prostředí. Chvílemi mě štvala ta šablona typické vtipné oddychovky (tj. pokazí se vše, co se dá), ale pak se to trochu zklidnilo. Vyvstal ale jiný problém - Audrey Hepburn v 21. století je bohužel úplná husička. Myslím, že to je moc velké sousto, vynést z hrobu někoho tak oblíbeného, obdivovaného a ikonického a předpokládat, jak by se choval dnes.
Navíc se celá zápletka stala natolik stěžejní, že se Audrey ani moc v knize nevyskytovala. Knihu nedoporučuji, ani jako oddychové čtivo.

Knihomolkaa
01.01.2017

Když jsem viděla název a obal knihy, řekla jsem si, že tu prostě musím mít. Jako velká milovnice Audrey jsem se těšila, jak se o ní dozvím ještě více a myslela si, že román, ve kterém má Audrey vystupovat musí být přece úžasný. No, zas tak moc nebyl.
Spisovatelka toto téma neproměnila v nic závratného. A to by se ta kniha mohla psát sama. Audrey se objevovala jen velmi málo a to působila jako naprostá naivka. Zápletka nic moc, konec nic moc. Celkově prostě spíše nic, než moc.

claire8889
26.12.2016

Už jenom název vás prostě nutí si to přečíst. Knihy od Lucy H. jsem nečetla a nějak zvlášť nevyhledávala, alee prostě už jenom název knihy se mi líbil a sama mnohdy jsem chtěla mít za svou nejlepší přítelkyni Audrey. Knížka je vtipná. V mnohých částech s Audrey a Liby jsem poznávala sama sebe. Knížka se dá přečíst jedním dechem. Ale co mě rozhodně překvapilo byl konec, neustále jsem očekávala, že někde musí být další strana. Protože pro mě to neskončilo, tak jak má být. Ale i tak jsem nadšená.

kikies
19.12.2016

Odlehčené, místy vážně vtipné a docela vydařené dílko. Přirovnání k Bridget Jones není opravdu daleko od pravdy, jedná se o podobnou tragédku s podobným štěstím na katastrofy. Tyto jsou ovšem často způsobeny značnou nedospělostí a nevyspělostí hrdinky, která již - ruku na srdce - nepatří mezi nezkušená mláďata, kterým bychom měli ještě vše odpustit. Uznávám, že do hloubky se zde nejde, žádných závratných závěrů ani zjištění se zde nedočkáme, konec musel být za každou cenu otevřený, aby se mohlo pokračovat. A to je možná na škodu, protože lehké uzavření by na škodu nebylo. Ale je to fakt milé, příjemné a na odreagování a zasmání je to to pravé.

terkavelcova
18.12.2016

Vadí mi jakou blbku spisovatelka z Audrey udělala . A ten konec ? To má být sranda ?

miuk
18.12.2016

Neuvěřitelná nuda.

warca
03.12.2016

Docela mě překvapilo hodnocení některých lidí. Kniha mi totiž přišla vážně super!
Sice nejsem celkově až tak uchvácená, ale originalita tomu rozhodně nechyběla.
Začetla jsem se snad už na první straně. Příběh měl spád a dokázal mě i pobavit. Je pravda, že je tam dost i takových kýčovitých scén, ale to k takové knize prostě patří.
Konec mi šel trochu proti srsti, ale aspoň bude o to zajímavější pokračování.

mariva
21.11.2016

Kniha mě docela zklamala, čekala jsem něco víc. Chvílemi to sice byla legrace, ale nic mimořádného.

alzbeta4340
10.11.2016

Celé je to napsané lehkým a svěžím stylem. Motiv zjevování Audrey je ale bláznivý snad až přes míru. Jenomže Audrey je nutná, protože bez ní bych nenašla ani ždibíček originality. Čili chce to být čtenářsky trochu nad věcí. Tahle knížka je prostě nejvíc vhodná pro okamžik, kdy má ženská za sebou špatný a únavný den.

janyska13
27.10.2016

Hezká oddechová kniha, která mě dost bavila. Jsem zvědavá na další díl, i když se dá docela předpokládat jak to nakonec skončí... Ale nevadí mi to.

oregano
09.10.2016odpad!

Mozno keby som mala 16 a vonku by bolo cez 35 stupnov..nie myslim, ze ani vtedy nie!!!!!ja byt vydavatelom a predlozia mi takyto text, tak si s nim pripalim cigaru

Charmedka
02.10.2016

Malinko jsem se obávala, aby kniha nebyla jedna velká pohroma. Přece jen Audrey Hepburn je ikona a bála jsem se, aby kniha nepůsobila vyloženě hloupě. Kniha je ale napsána moc hezky, je to příjemná oddechovka, kterou jsem slupla během jednoho dne. Samozřejmě neočekávejte nic inteligentního, je to spíše klasické čtení k vodě.

Noc s Audrey Hepburnovou ocení podle mě především milovníci filmů. Odkazů je staré, klasické filmy je v knize opravdu dost. Jelikož filmy miluji stejně tak jako knihy, bavilo mě to a čtení jsem si užila.

blazkoma
30.09.2016

Příjemná odpočinková kniha s řadou zábavných scén. Je ideální, když chcete na chvíli vypnout a nechat se vtáhnout do odlehčené atmosféry protkané řadou nešťastných příhod směřující ke šťastnému konci. A navíc se zde objevuje (i když bez jasného vysvětlení) okouzlující Audrey Hepburnová. Ovšem nezlákala mě, abych si přečetla i pokračování. Nenadchne ani neurazí.

bookcase
12.09.2016

Moc milá letní osvěžující romance. Připomínala mi knížky Sophie Kinsella. Těším se na další pokračování.

Lucy Holliday

Lucy Holliday