Líbáš jako Bůh

Líbáš jako Bůh https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21334/libas-jako-buh-21334.jpg 4 247 59

Líbáš jako Bůh série

Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Skutečně nepředvídatelné okamžiky ji však čekají v osobním životě. Rozvětvená rodina k tomu poskytuje dostatek příležitostí. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za dramatických okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž zamilované dvojici komplikují vztah jak partneři, tak další členové rodiny.... celý text

RMarkéta
05.01.2023 5 z 5

Nejdříve jsem samozřejmě viděla film, až pak se ke mně dostala jeho knižní podoba. Hezky rozepsaná aférka mezi paní profesorkou a panem doktorem ze záchranky. Není nad velkou rodinu. Oddechová literatura. Velmi dobře se mi kniha četla, protože jsem si všechno, co se v knize dělo, propojila s filmem.

Terezaazeret
29.04.2021 odpad!

Prosím, ať podobné věci nevznikají.

Knihomolka506
26.04.2021 5 z 5

četla jsem před 5 lety, půjčila si ji omylem znovu a protože já až na knihy, kde si moc nepamatuji děj nečtu znovu tak ji vracím do knihovny.
Ke knize a filmu zároveň: obě dvě formy skvělé, vtipné, plné situaci, které se můžou stát jen v té "normální" rodině :)) Kamila Magálová je skvělá herečka!

ut.la
02.08.2020 2 z 5

Knížku jsem začala číst z nouze, kdy na chalupě nic jiného (krom houbařských příruček) nebylo. No, na léto do lehátka, aby člověk zaměstnal oči, dobré. Čte se fakt snadno - a rychle. Ale příběh jednoduchý, tradiční, předvídatelný. Ta knížka nenabízí vůbec nic nového. Film je lepší, člověk jím ztratí méně času.

monulam
07.02.2020 4 z 5

Pěkné odpočinkové čtení, kniha a film se moc neliší

Taralcielle
06.09.2019 5 z 5

Super oddechovka, zábavný příběh, milé čtení :)
Bohunka je na zabití, hlášky všech členů z rodiny, včetně babičky, jsou k zasmání klidně i po třetím přečtení.

Kebira
08.08.2019 5 z 5

Odpočinkové zábavné čtení. Knihu jsem přečetla 2x za sebou.

lenka31
05.07.2019 5 z 5

Skvělá oddechovka!

Sova15
06.06.2018 5 z 5

K filmu i ke knize se ráda vracím. Co víc říct - díky paní Poledňáková.

evelýny
03.03.2018 5 z 5

Tohle je pro mě kniha, která srší inteligentním humorem, vtipem, nadsázkou.
Co na ní obdivuji já? Optimismus. Vždy, když si ji přečtu, hned je mi na té životní pouti nějak lépe, i když mě každý den na..re někdo jinej.
Tohle je pro mě život.
Miluji knihu i film. Oboje se povedlo.

Scéna s plechovkou nebo dolování květináče v kontejneru je pro mě TOP. Snad i proto, že i já občas musím něco dolovat z kontejneru :-)))

Šánka
24.02.2018 5 z 5

Nedám dopustit na tuto trošku praštěnou rodinku a děkuji paní Poledňákové za ten optimismus, nadhled a vtip, kterým její postavy srší. Film jsem viděla ....no, už ani nepočítám :-), knihu jsem četla poprvé a před očima se mi odvíjel film s těmi skvělými herci i jejich hláškami :

Kristýna sekla s prádlem do umývadla a mámu i mě zpražila opovržlivým pohledem.
,,Víte, co miluju na týhle rodině?" nesla prádlo znovu do ždímačky a ironie z ní sršela, ,,tu rozmanitost. Každej den mě nas..re někdo jinej!"
Asi nás fakt měla dost.

Jedna z mnoha hlášek, která u nás zdomácněla :-)......senzační antidepresátor .

bookcase
03.01.2018 5 z 5

Četla jsem už po druhé, baví mě kniha i film - kniha je samozřejmě lepší, deník Bohuny je k popukání. Pro mě fajn relax, ke knize se určitě vrátím, když si budu chtít odpočinout.

Atanone
07.12.2017

„Že jsi Bele nevěrný… to je od tebe nezodpovědný a hnusný.“ Nechtěla jsem křičet a jen stěží jsem se držela, abych nevylítla. A pak mně hlas přeskočil do fistule. „Ale že si necháš maily v poště, to jsi úplnej debil!“
Tak tomu říkám výchova.

Tahle kniha byla taková „rychlovka“..Hromadná. Přesně i takový dojem ve mně zanechala. Film jsem viděla kdysi a víckrát ho vidět nemusím. S knihou to bude stejné. Chtěla jsem si vylepšit pocit z filmu,ale zázrak se nekonal.Upřímně řečeno mi ta kniha nedala vůbec nic pozitivního a místy jsem se až styděla,že se směju. Nějak mi připomněla to moudré přísloví,že jak se do lesa volá...
Nemůžu hodnotit.Napsané je to skvěle,jede to jak Pendolino..,ale ta rodina mě úplně vyděsila. Už teď jsem neobjektivní

Střelka
01.10.2017 5 z 5

Pohodové čtení. Knížka mě rozhodně nezklamala stejně jako film, který jsem viděla několikrát.

Damato
19.09.2017 5 z 5

Určitě určeno pro relax,také jsem viděla dříve film a některé hlášky z filmu u nás zdomácněly. Přesto jsem se u knihy neskutečně bavila a v noci budila smíchem vedle spícího přítele ( najednou mu můj smích nepřipadal tak zvonivý jako před lety,ale hysterický...co nadělám :-) ). Úžasně jsem se bavila,ale pak mi najednou došlo,že něco podobného jsem zažila a vůbec mi do smíchu nebylo. Jak jsem kdesi,kdysi četla...když chceš rozesmát Pána Boha,řekni mu své plány v životě...

juli2
13.09.2017 4 z 5

Odpočinkové čtení. Vtipné hlášky mě ve filmu pobavily víc, ale možná je to tím, že jsem film viděla dřív.

ladaol
05.06.2017 5 z 5

Líbilo se mi střídání emocí a pocitů, pohled ze dvou různých stran. Doporučuji :)

saez
28.03.2017 5 z 5

A mě se to líbilo :-)

jana277
15.01.2017 5 z 5

Pohodové, oddychové, humorné.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásná knížka, která navíc zachovává a přenáší stejnou pohodu, jako film, což se jen tak nevidí. Klobouk dolů před autorkou.