Líbali jsme se

David Levithan napsal příběh založený na skutečné události – Harry a Craig, dva sedmnáctiletí kluci, se zúčastnili líbacího maratonu, aby překonali Guinnessův rekord a zároveň upozornili na předsudky panující ve společnosti. Dehydratovaní a nevyspalí se snaží překonat rekord a jejich úsilí se stává ohniskem, kolem kterého se točí příběh dalších dospívajících kluků, již hledají svoji vlastní identitu, lásku, řeší rodinné problémy – a hlavně touží objevit své místo v tomto světě. Levithan umně splétá nitky jejich příběhu do jednoho velkého o dospívání a hledání vlastní identity, zkrátka tom, jaké to dnes je být mladý kluk na kluky. David Levithan je autorem mnoha oceňovaných románů. Českým čtenářům je známý především svým románem Den co den. Dále pak knihami Nick a Norah: až do ochraptění a Dash & Lily – Kniha přání, které napsal společně s Rachel Cohnovou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260214/libali-jsme-se-jCH-260214.jpg 4.1279
Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-7447-954-0

Kniha Líbali jsme se

Romča11

Tohle je úžasná knížka. Možná že vypravěč je neobvyklý a tak se forma malinko nepovedla, ale obsah je naproto úžasný. Otevře oči lidem kteří je chtějí otevřít. Pro ostatní ale nemá cenu. Člověk zde nahlédne jak na problematiku xenofobní společnosti tak na krásné příběhy gayů. A navíc knížka nabízí poselství, že by se člověk nikdy neměl vzdávat a skoro vždy tu pro něj někdo je. Rozhodně si to přečtěte. Stojí to za to! :)

Hanzis_

Nádherná kniha, která mě přivedla na spoustu zajímavých myšlenek. Líbilo se mi, že příběhy postav byly pouhým závojem, zatímco skutečný příběh se odehrával pod ním.

NancyBlack

Tak tohle bylo něco neskutečnýho. Nejsem úplně cílová skupina, je mi už přes dvacet, ale takovou autentickou pecku jsem dlouho nečetla, David je geniální! Ten úspornej styl, bez zbytečný omáčky, všechno na plnou hubu, nebojí se sprostejch slov ani filosofickejch myšlenek, všechno odsejpá, skvěle se to čte, no prostě jedna báseň. A to téma, ah. Nebylo to vůbec přeslazený jako třeba lgbt Muffin a čaj, podtrhla jsem si tam snad dvacet citátů, David mi mluví z duše, ze srdce, popisuje přesně, jednoduše. Občas jsem slzela, občas se smála, ale nejdůležitější je, že tahle literatura člověku dá hodně, hodně moc, pokud je naladěnej na přijímání. David píše ojediněle a dokonale mi padnul do noty.
Doporučuju!

czokies

Inu, byt na holky, asi by me knizka zasahla vic, verim, ze pro LGBT komunitu je to jiste uzitecne cteni plne podpory. Me vsak nijak extra nezaujala. Ano, ukazuje slozitosti spojene s tim byt gay (ano, jeste dnes v 21. stoleti to spousta lidi bere jako udesnou vec, nechapu), ale jinak je to celkem o nicem. Gay komunite fandim, na dvou libajicich se klucich mi neprijde nic spatneho, zaroven vim, jake predsudky spolecnost ma, takze knizka mi neprinesla nic noveho.

Eliska_S

Kniha se mi příliš nelíbila a je pro mě trochu záhadou, jakto, že má mezi lidmi takový úspěch. Příběhy mě příliš neoslovily, ale hlavně mi vadilo to, jak autor bere za automatické, že AIDS je chorobou (snad jedině) gayů a tak nějak k jejich životům a vztahům prostě patří. Tak to přeci není a nikdy nebylo... Je to skoro jako kdyby srovnával homosexuály s feťáky. AIDS je přeci otázkou především promiskuity. Rozhodně bych tuto knihu nedoporučila číst mladistvým, kterým takové věci nejsou zcela jasné. Pokud tedy nechceme, aby si mysleli, že být gay znamená mít AIDS a hledat partnery na erotických seznamkách.

Bettybook
23.10.2018

Autor psal knihu neobvyklým stylem a to, že to bylo napsané z pohledu "my". A to se mi líbilo. Ale se zpracováním mám problém jiný.
Nejdříve mi vadilo, že to nebylo napsané v kapitolách. Někomu, kdo je perfekcionista, by to mohlo vadit. Ale později už jsem to tak nějak nevnímala a soustředila jsem se na děj. Moje poprvé s LGBT tématikou odstartovala kniha Muffin a čaj, která mě neskutečně bavila. Hlavní postavy a jejich linky:
Cooper:
I když někteří píší, že by tam linka o Cooperovi vůbec nemusela být, já měla opačný pocit. Dobře, jeho linka nebyla dvakrát zábavná ani pozitivní, ale pořád měla něco do sebe.
Harry a Craig:
Jelikož je tahle kniha postavena na jejich lince, bylo by asi blbé, kdyby to bylo špatné a nikomu se to nelíbilo. Mně se tahle linka neskutečně líbila. Fandila jsem jim. (jak v tom, aby překonali ten rekord, ale hlavně, aby se k sobě vrátili :(). Prostě zamilovanost :3 Miláčci moji.
Avery a Ryan:
Nevím co jiného napsat, že se mi to líbilo. Prostě modrovlasý a růžovovlasý kluk. :3
Tariq:
Jelikož tam toho nebylo z Tariqovy linky moc, tak bohužel nemohu posoudit :/ Ale jinak mi Tariq přijde jako sympatický kluk.
Neil a Peter:
ÁÁÁCH... Shipuju Neila s Peterem :3

wildXchos
23.10.2018

Ke knize se skvěle hodí, jak je psána z pohledu "my", všechny postavy jsou originální a jedinečné. Tuhle knihu bych nejradši dal do škol jako povinnou četbu. Ukazuje, jak to doopravdy chodí, když je někdo gay.

Hania932
21.10.2018

Z téhle knížky mám hodně smíšené pocity a nevím co si o tom mám myslet. Knížka se mi ze začátku vůbec nelíbila a můj názor se po dočtení knihy moc nezměnil. Bylo tam příliš moc postav, plno dějů a to mi přišlo trošku zbytečné. Chvilkama jsem se v těch postavách ztrácela. Nemůžu ani říct, že jsem si nějakou postavu oblíbila. Na knížku jsem četla plno pozitivních ohlasů a tak jsem se na ní těšila, ale nakonec je kniha pro mě zklamáním.
Kniha se četla dobře a rychle. Ale já jsem z knihy zklamaná. Čekala jsem něco víc.