Líbali jsme se

Líbali jsme se https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260214/bmid_libali-jsme-se-jCH-260214.jpg 4 359 94

David Levithan napsal příběh založený na skutečné události – Harry a Craig, dva sedmnáctiletí kluci, se zúčastnili líbacího maratonu, aby překonali Guinnessův rekord a zároveň upozornili na předsudky panující ve společnosti. Dehydratovaní a nevyspalí se snaží překonat rekord a jejich úsilí se stává ohniskem, kolem kterého se točí příběh dalších dospívajících kluků, již hledají svoji vlastní identitu, lásku, řeší rodinné problémy – a hlavně touží objevit své místo v tomto světě. Levithan umně splétá nitky jejich příběhu do jednoho velkého o dospívání a hledání vlastní identity, zkrátka tom, jaké to dnes je být mladý kluk na kluky. David Levithan je autorem mnoha oceňovaných románů. Českým čtenářům je známý především svým románem Den co den. Dále pak knihami Nick a Norah: až do ochraptění a Dash & Lily – Kniha přání, které napsal společně s Rachel Cohnovou.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Two Boys Kissing , 2013

Mišule_11
06.11.2016 5 z 5

Zajímavá kniha..! :) Úplně něco jiného než jsem zvyklá číst, ale i tak se mi kniha líbila. Sice než jsem se ze začátku do ní dostala, ale potom mě úplně pohltila a dostala. :)

HermioneCZ
08.10.2016 4 z 5

Zpočátku se mi kniha moc nelíbila, především pasáže, kdy ještě nebylo zcela jasné, kdo je vypravěčem. Když se však přehoupla přibližně 1/3 knihy, začal se mi příběh docela líbit, zlomový okamžik u mě však nastal v pasáži, kdy se chce Cooper zabít... Pak už jsem kihu vyloženě ,,žrala" :D. Také jsem velmi ocenila autorův dovětek na konci a objasnní jeho inspirace.
Nebyla to sice bůhví jaká četba, ale odpočinková, jak jsem zpočatku myslela, že bude, to taky nebyla. Takže za mě 4 hvězdy, knihumoc doporučuji všem, kteří by se rádi zamysleli/porozuměli problematice homosexuálů.

Jass
30.09.2016 4 z 5

Bylo to... podivné. Popravdě něco naprosto jiného, než jsem čekala... Nevěřícně jsem přečetla tři stránky a vrátila se k ní za měsíc. A pořád to bylo stejně divné. Ale četla jsem dál, všechno se začalo spojovat a třídit, a nakonec to bylo vážně dobré. Stejně jsem z toho ale občas měla pocit takové nedotaženosti... Znovu už po ní asi nesáhnu, ale vážně se mi líbila a můžu jen doporučit.

todilka
26.09.2016

Zatím nedokáži přidělit počet hvězd, ani napsat nějaký smysluplný komentář. Není to žánr, který běžně čtu, musím si to nechat projít hlavou.

"Někdy přijde nadhled příliš pozdě. Sám sobě nemůžeš věřit. Myslíš, že můžeš, ale nemůžeš. Ne proto, že jsi sobecký. Nemůžeš žít pro nikoho jiného. Jakkoli bys chtěl, nemůžeš žít jen proto, že tě chce mít někdo jiný na živu. Nemůžeš zůstat na živu pro své rodiče. Nemůžeš zůstat na živu pro své kamarády. A nemáš vůči nim žádnou povinnost zůstat naživu. Povinnost žít máš jedině vůči sobě, nikomu jinému."

Prostě...čtěte!

*Čtenářská výzva 2016: Kniha napsaná nebo inspirovaná skutečností

DeeKrakova
06.08.2016 3 z 5

Trvalo mi asi 30 stran než jsem pobrala kdo je kdo ale nakonec to šlo samo a měla jsem dočteno. Poutavá a milá kniha, žádný velký příběh ale k zamyšlení. Netradiční, zábavné a velmi poutavé. Za pár hodin přečteno.
Líbí se mi autorův styl psaní, určitě si od něj přečtu další knihy. :)

Etule
02.08.2016 4 z 5

Ze začátku mě lehce zaskočil způsob, jakým byl příběh vyprávěn. Jenže každou další stránkou jsem si uvědomovala, že přesně takhle to vyprávěno být má.
Zhltnuto na jeden zátah, nedokázala jsem se odtrhnout. Nedokázala jsem jim všem nefandit. Moc pěkné čtení, ačkoliv mezi řádky hluboce zasahující a smutné.

tweed
07.07.2016 4 z 5

Pokud si chcete přečíst něco milého, obyčejného (a tím vlastně i naprosto zajímavého a netradičního), můžete Two Boys Kissing bez obav otevřít :)

Shannon
03.07.2016 3 z 5

Pro mě tato kniha byla místy dost naivní a také docela předvídatelná. Ale ve svém žánru, román pro mladé, je to asi jedna z lepších knih. Líbilo se mi jak byly popsané vztahy a také nevšední téma, které bylo zpracované dost otevřeně. Hodnotím průměrně, čekala jsem víc.

bartosovic00
10.06.2016 4 z 5

Nechci se moc opakovat, ale vážně to byl velce krásný a silný příběh...

elfinkaa97
07.06.2016 3 z 5

Příběh knihy byl naprosto úžasný. Proti gayům nic nemám, spíše naopak, obhajuju je, takže tahle kniha pro mě moc znamenala. ALE: Autor se až moc snaží mít hlubokomyslné projevy. Jako by za každou cenu chtěl, abychom si z jeho knihy vytáhli co nejvíce citátů a udělali z nich životní motta. Navíc mi dlouho trvalo zorientovat se v postavách a to, že kniha byla celá bez kapitol, mi to ještě víc kazilo snahu o pochopení příběhu. Každopádně, ti kdo máte rádi JOHNA GREENA byste si knihu určitě měli přečíst, bude vás jistě bavit stejně jako mě, jen si nevšímejte tak moc těch chyb, jako já. :D

gleti
03.06.2016 5 z 5

Úžasná knížka o odlišnosti, která ukazuje, že od dob Alana Turinga jsme pokročili jen o pár krůčku.

vendy6619
22.05.2016 5 z 5

"Myslíme na kluky, které jsme políbili, se kterými jsme šoustali, kluky, které jsme milovali, kluky, kteří nemilovali nás, kluky, kteří s námi byli, když jsme odcházeli, kluky, kteří s námi byli i poté, co jsme odešli."

Ke knize jsem se dlouhoo nedostala a teď vím jaká to byla chyba. 190 stránek jsem měla během jednoho večera přečteno a ještě v jednu ráno jsem si říkala, že těch padesát stránek přečtu! :) tuhle knížku si hodlám přečíst znovu! David je mistrem slova a do jeho psaní jsem se zamilovala :) těším se na knížku s Johnem Will Grayson, Will Grayson :)
Škoda, že nemůžu dát víc jak pět hvězd :)

telileov
02.05.2016 3 z 5

"Líbali se, aby ukázali, že na tom nic není, když se dva kluci líbají."

Řekla bych, nejen že nejde jen o polibek, nejspíš nejde ani o samotnou homosexualitu mezi chlapci, jde spíš o lidi a o život a o tom cítit se živí.

Skoro vždy když kniha zapůsobí na mé emoce, donutí mě nad ní i mnou přemýšlet a něco cítit, považuji ji za zdařilou knížku. A Líbali jsme se není výjimkou. Asi se to nebude líbit každému, protože to holt není kniha pro každého.

Možná je to jen mou životní potřebou obhajovat lásku v jakékoli podobě, stavět jí přede vše a žít pro ni, ale Levithan na mě udělal dojem.

ajla5
30.04.2016 5 z 5

Pět hvězdiček. Bez komentáře.

misulef
19.04.2016 5 z 5

Ze začátku jsem byla trochu rozpačitá a trvalo mi asi třicet stránek, než jsem se pořádně zorientovala a zvykla si na wir-formu, ale jakmile to prvotní zmatení odeznělo, přišlo nadšení.
Konec je sice poměrně otevřený, ale o to možná líp...
I přesto, že mi začátek připadal trochu kostrbatý a že mě během příběhu opakovaně rušilo slovo "šoustání" (protože podle mě ani nezapadalo do celkového kontextu příběhu), dala bych klidně tisíc hvězdiček, kdyby to šlo, jelikož tahle knížka na to prostě má :-)
Prosím, jen víc a víc podobných knih do naší (prý ne)homofobní společnosti.
A mimochodem - i když vím, že si to ti dva nikdy nepřečtou - musím poděkovat i Mattymu a Bobovi, vysokoškolákům, kteří pokořili onen rekord a bez nichž by tato knížka pravděpodobně nikdy nevznikla.

Edit: Teď, po druhém přečtení s dvouměsíčním odstupem, musím dodat, že se mi knížka líbila ještě MNOHEM MNOHEM VÍC, než napoprvé. Tím, že jsem nebyla na začátku dezorientovaná, jsem si mohla užít geniální úvod... A celkově mám pocit, že jsem si to víc vychutnala. 200/100 :)

Mirime13
30.03.2016 4 z 5

Knížka má velmi zajímavé a nevšední téma. Trvalo mi dlouho, podle mě až moc dlouho, se do knihy začíst, ale na druhou stranu to dodává knize ještě větší kouzlo. U knihy musíte opravdu hodně číst mezi řádky a zamýšlet se, co tím chtěl básník říci. Bude mi ještě dlouho trvat knihu plně pohopit a nejspíš ji budu muset ještě hodněkrát přečíst, ale i tak mi přijde skvělá.

kayu
23.03.2016 4 z 5

Tolik jsem se ponořila do děje, že jsem knížku měla za dva dny přečtenou. Ze začátku asi chvíli trvá, než si zvyknete na styl psaní, ale rozhodně to má něco do sebe. Knížka je fascinující a já jí musím udělit plný počet.

Áňa 998
20.03.2016 5 z 5

Super knížka :) Rozhodně doporučuji!

blonďatá.luc
15.02.2016 5 z 5

Na začátku knihy jsem si nebyla jistá, jestli jsem zvolila dobře. Jakmile jsem se ale začala dostávat hlavním hrdinům "pod kůži", nelitovala jsem. Kniha je plná emocí, zážitků, názorů a zkušeností. Kniha, ke které nikdo nemůže mít neutrální postoj.

KatnissLavender
10.02.2016 4 z 5

Opravdu zajímavá kniha. Na začátku mi přišla tak divná, že jsem myslela, že ji odložím, ale vydržela jsem a na konci jsem ji nechtěla dát z ruky. Nejsem kluk, dokonce ani gay, tak nemohu posoudit, jestli jsou myšlenkové pochody hrdinů této knihy reálné, ale rozhodně se mohu přiznat k tomu, že se mi moc líbily...