Orol pristál

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Začiatkom novembra 1943 nacistická tajná služba zhodila na pobrežie Anglicka odiel vysadkárov, ktorí mali zajať premiéra Churchilla počas weekendu u vidieckeho priateľa, odvliecť ho do Nemecka ako vojnového zajatca, a najmä ako silný tromf pre prípadne rokovania s Anglickoma USA. Diabolský plán vymyslel sám Hitler, šéf tajnej služby Canaris vypracoval podrobnosti a nakoniec plán aj realizoval. Akcia nacistických agentov v Anglicku sa napokon skončila neúspešne - hoci naozaj až v poslednej chvíli - no itak museli uplynúť tri desaťročia od skončenia vojny, kým vojnové archívy vydali tajomstvo a dokumenty o neznámom a aj v samom Anglicku prísne utajovanom pokuse o únos Winstona Churchilla uprostred vojny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334436/big_orol-pristal-IRw-334436.jpg 4.542
Série:

Liam Devlin 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , Smena
Originální název:

The Eagle Has Landed, 1975


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Orol pristál

encyklopedie
04.05.2019

...nejlepší kniha od mistra Jacka Higginse a film, tož to je papajda....
...dávám mých oblíbených 321%

Johnnyman
07.11.2018

Skvělá kniha, napínavá a ani jedna minuta není nudná. Už čtu pokračování "Orel vzlétl" :)


lida_pokorna
24.01.2018

super, ani minutu se člověk nenudí :-)

joona
29.03.2016

Orel přistál je nejlépe zpracovaný román Jacka Higginse, zasazený do 2. světové války. Tajné rozhodnutí Himlera, inspirované úspěšnou záchranou Musoliniho, vyšle skupinu parašutistů, vedenou plukovníkem Steinerem, do zapadlé anglické vesničky na pobřeží, kam má přijet na víkend premiér Winston Churchill. Parašutistům pomáhá bývalý člen IRA Lian Devlin a místní špionka.

pobijecmuch
09.07.2015

Higgins je mistr špionážních knih. Vždy jde o vynikající cit pro vyprávění, důkladné seznámení s historickými fakty a zajímavou zápletku. V tomto případě nám popisuje jak Němci chtěli unést ministerského předsedu Winstona Churchilla, dopravit ho do Berlína a zvrátit tak vývoj války. Román poprvé vyšel v roce 1975 a hned v roce byl zfilmován, kde si zahráli herci jako Michael Caine, Donald Sutherland nebo Robert Duvall.
Doporučuji všem milovníkům špionážních knih.

monikaKU
25.06.2015

Výborná, napínavá kniha s prekvapujúcim záverom. Úplne som sa do deja vžila a do Steinera "zabuchla" :-). Doporučujem.

fan_tomas
15.10.2012

Perfektně napínavá kniha. Od úplného začátku, až na konec. Akorát si nejsem jist, zda se jedná o skutečnou událost? Steiner je hrdina...

Elisa.Day
17.01.2012

Bravurně napsaný špionážní thriller napínavý až do samého konce. Nakonec má čtenář potřebu se pídit, co je na tom pravdy a jak to s tím Churchilem vlastně bylo. Klidně si někdy zas přečtu něco podobného.