Lhář

Lhář https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77868/bmid_lhar-asN-77868.png 4 266 51

Lhář série

Valhala je v troskách. Loki, adoptovaný Odinův syn, patron podvodníků a zrádců, se postaví na stranu triumfujících zástupů Božích. Ve světě, kde se zbloudilá mytologická božstva spolčují s pekelnými démony, jsou jeho služby neocenitelné. Loki se stává andělským klukem pro všechno, alespoň to si archandělé myslí. On má však své vlastní plány. Na tomto i onom světě existují záležitosti, které není možné vyřídit se svatozáří nad hlavou.... celý text

Romány , Fantasy

Vydáno: , Triton

Kłamca 1 , 2005

Alee
09.12.2013 5 z 5

I když jsem byla ze začátku trochu zmatená, rychle jsem se začetla. Kniha je vtipná a střídají se místa, kde civíte nad ironicky popsanými celkem brutálními scénami a nebo smíchy padáte pod stůl. Ono vlastně celá kniha je jedna velká nadsázka a určitě není pro každého, každopádně se dobře čte a pro fajnšmekry je to skvělé čtení ;)

Hanyuu-hime
07.07.2013 5 z 5

Všechny povídky jsou sestaveny podobným způsobem. Menší představení aktuální situace, andělé v hajzlu, Loki dostane úkol, který se pomocí všemožných okliček a lží snaží splnit, až se mu to nakonec více či méně podaří.
Ačkoli by se tedy mohlo zdát, že se neustále propírá dokola jedno a to samé, není tomu tak. Příběhy mají podobné schéma, nechybí jim však dostatek akce ani vtip.
Lokiho si navíc nelze neoblíbit i navzdory tomu, že je to vlastně ve skutečnosti děsný prevít.

Pokud si chcete přečíst něco, u čeho se nebudete nudit, máte rádi ironii a u knih se s radostí zasmějete, určitě vsaďte na Lháře.
Tato kniha si mě získala, jako málokterá. Mám tak tedy dalšího kandidáta na listinu oblíbenců.

Hannibal92
16.06.2013 5 z 5

Neuvěřitelné zajímavě napsané. Lháře jsem chtěl hlavně proto, že se týká severské mytologie a severských bohů, což mi z většiny hned po začátku bylo vyvráceno a trochu mě to mrzelo. Nicméně i tak se jedná o parádní čtení a Loki je prostě borec, kterého si nelze neoblíbit.

Andulienka
14.02.2013 5 z 5

Milé, zaujímavé čítanie a hlavne fantazijné :) Niekedy som musela poriadne čítať, možno aj dvakrát, aby mi nič neušlo (ale to je asi tou češtinou). Určite sa mi najviac páčili Lokiho hlášky a bol mi sympatický aj Gabriel i Michael...

Pouli
03.01.2013 3 z 5

Neskutečně čtivé. Lokiho si nelze neoblíbit. Chyběla mi nějaká provázanost děje a spojení jednotlivých epizod.

Indilwen
14.10.2012 5 z 5

Skvělá, neskutečně čtivá kniha. V některých pasážích mi dost připomínala Rozsévače větru (andělská hierarchie). Archanděl Michael byl sice na můj vkus až moc velké zvíře, ale do knihy jako celku pasoval úžasně. Navíc musím přiznat, že toto knižní a autorovo osobité ztvárnění Lokiho mi na severského boha sedí více než aktuální marvelovské černovlasé "nedochůdče" (omlouvám se všem fanynkám) :) Nezbývá než říct - Viva la plyšový medvídek! ^^

Nicoletka
17.06.2012 5 z 5

Naprosto dokonalá knížka. Přečetla jsem jí za dva dny a celou dobu jsem se bavila. Loki je úžasný a jeho hlášky nemají chybu. :)

Dandulka
02.05.2012 5 z 5

Už se těším na další díl!!!!!Loki je lump, ale sympatický...... :-D

tsal
23.09.2011 5 z 5

Další kniha, kterou mi spolubydlící hodila na postel s povelem: "Přečti si to, bude se ti to líbit!" Přečetla jsem a líbilo.
Hlavní příčinou byl nejspíš Loki sám, jelikož je to hlavní postava podle mého gusta - tvrdý, neúprosný a sarkastický. Častokrát jsem si vzpomněla na Corwina z Tajemného Amberu. K zahození však nebyly ani vedlejší postavy, obzvláště slovní přestřelky s anděly neměly chybu a člověk se u toho neskutečně bavil. Druhým faktorem bylo svižné tempo, s nímž se jednotlivé příběhy ubíraly a v nichž se odlehčené situace střídaly s těmi akčními a brutálními.
Rozhodně se těším na druhý díl.

scamp
23.08.2011

je to super knížka. doporučuju zakoupit :) přečetl jsme ji hned 2x za sebou :D a moc se tesim na druhy dil ;)

Denaille
22.07.2011 5 z 5

Rozhodla jsem se všechny prachy získané za účelem narozenin investovat do knih a tohle byla jedna z nich. Dost jsem se na ni těšila a přestože to nedopadlo úplně podle mých představ, rozhodně koupi nelituji.
Loki by se mi sice líbil víc černovlasý, a taky jsem čekala, že to bude větší parchant, ale Michael to za něj vybral... :D
Nejlepší kapitola je bezesporu Galerie.