Lež, která nás rozdělila

Lež, která nás rozdělila https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65054/lez-ktera-nas-rozdel-65054.jpg 4 23 6

Pro Ruby s vděčností a s láskou Debora Monroeová se za deštivé noci vrací se svou dcerou Grace z večírku, když jejich vůz srazí muže běžícího ve tmě po silnici. Grace řídila, ale Debora ji před příjezdem policie pošle domů, rozhodne se, že vinu za nehodu vezme na sebe. Tímto rozhodnutím se však dopouští podvodu, který následně ohrozí zvláštní pouto mezi matkou a dcerou. Lež, která nás rozdělila je poutavý příběh o špatných rozhodnutích učiněných s dobrými úmysly a o nepříjemných následcích, které s sebou lež nevyhnutelně nese. Barbara Delinsky nám v této poutavě napsané novele opět předkládá složité rodinné vztahy, které zaujmou čtenáře i fanoušky tohoto druhu fikce.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Plejáda

Secret between us , 2008

marara
06.11.2017 5 z 5

Vím, že umělecká hodnota knihy tak vysoko nesahá, to by bylo spíše na 4 hvězdy. Tento román je spíše příkladem toho, jak se žitý příběh může protnout se čteným. Jsem učitelka a se svými studenty jsem v době, kdy jsem příděh četla, řešila stejný problém - problém zodpovědnosti za věci, které nezpůsobím přímo. Dialogy matky a dcery jsou krásně napsané. Velmi bych si přála, abychom dokázaly vést podobné dialogy se svými dospívajícími dcerami.

lucie2371
13.08.2015

Kniha mě nijak nezaujala :/ snažila jsem se jí přečíst, avšak po skoro osmdesáti stranách jsem to vzdala :/

kika 13
08.04.2015 5 z 5

Jsem tak unavená z toho,jak se snažím být dobrá.
Ta věta je hlavní myšlenka celého příběhu.Všichni postavy se snaží být dobří,dělat vše jak se má.Debora a její dcera Grace musí díky tragické události přežít hlavně hlas svého svědomí.
Proto příběh končí pravdou a né lží.

Jaruš0705
26.03.2015 5 z 5

Zde je velice bobře napsáno jaké jsou mámy ochránkyně, a že to někdy až přehání. :-) Docela příběh ze života.

luciefeix
30.08.2014 4 z 5

oddychova kniha ktera se da precist za odpoledne , jak jedna nepolozena otazka muze vse zmenit :)

danalis
03.04.2013 3 z 5

Kniha je napsána zkušenou spisovatelkou, jako oddechovku bych ji doporučila všem, co mají rádi na konci knihy happy end,
ale žádné hluboké myšlenky tady neobjevíte..