Levandulové noci: Román z Provence

Levandulové noci: Román z Provence https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45245/levandulove-noci-roman-z-provence-0iz-45245.jpg 4 87 26

Levandulové noci série

Isabelle doufá, že najde na starém venkovském statku rodiny Le Ber na březích řeky Durance svůj domov. Avšak venkovské sídlo mladého Corina le Ber je velmi zadlužené. Bezohledný hoteliér větří šanci přebudovat statek na luxusní hotel. Rodina se rozdělí na dva znepřátelené tábory a nic netušící Isabelle se náhle ocitne uprostřed enervující intrikánské hry - a také zažije svou životní love story. Další dobrodružství rodiny Le Ber se si můžete vychutnat v druhém dílu s názvem Z nebe do ráje.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Die Lavendel Nächte , 2001

knihomolka74
knihomolka74
22.10.2022 4 z 5

Příjemné a oddechové čtení s nádechem romantiky, s příchutí broskví a vůní levandule.

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
03.01.2022 5 z 5

Moc krásný příběh, dojemný, místy smutný. Rodina Le Berových má mé sympatie a na jejich sídlo, bych si ráda zajela odpočinout. Zalehnout do postele pratety Germaine, umístěnou v sadu voňavých broskví :) :) :) Rozhodně se brzy chystám pořídit si druhý díl tohoto bezvadného románu.

sabca
sabca
29.01.2018 4 z 5

Příběh Isabelle se mi četl dobře hned od začátku. Hlavní hrdinka mi byla příjemná a hlavně Provance, popisování vůně broskvoní a levandule, která k této oblasti patří. Kdo má rád příběhy o lásce, tak doporučuji. Ihned se pustím do druhého dílu.

intelektuálka
intelektuálka
29.11.2017 4 z 5

Není to žádné veledílo, ze kterého budete oslněni. Je to romantická kniha o tom, že odpovídáte za svůj život.A začínat znovu v krásné Provence na statku plném broskvoní a poznat tam lásku... To je Francie, jak ji vidím. Plná tolerance, porozumění a lidské sounáležitosti. Nikdy jsem se tam nesetkala s nadřazeností a vždy jsem měla pocit, že tam tak trochu patřím.
Tohle je pro romantičky a krásně se to čte.

tatafa
tatafa
31.08.2017 3 z 5

Série Levandulové noci, ve vydání z roku 2016, mne zaujala především svými obálkami, které už z dálky připomínají Provence - kraj fialové a voňavé levandule.

Podstatně méně mne však zaujal samotný příběh, který se mi navíc poměrně těžce četl. Zpětně si myslím, že to nebyla až tak chyba románu, ale spíše mne. Přeci jen to byla má první zkušenost s románem z Francie. Dlouho mi vadila dikce a styl, kterým autorka knihy napsala. Zároveň mne vytáčela řada postav díky upjatosti a až přehnané touze po dokonalosti. Avšak nyní, když jsem přečetla několik dalších francouzských románů, jsem přišla na to, že to bylo především nepochopení značné kulturní rozdílnosti mezi Čechy a Francií. Každopádně Levandulové noci byly velice zajímavým ponaučením o francouzském způsobu života a těším se, až se do nich znovu začtu.

hrosik3
hrosik3
08.05.2017 3 z 5

Příjemné oddechové čtení na volný den.Hned bych si dala broskve.

Šárka5875
Šárka5875
13.03.2017 4 z 5

Kniha zaujme na první pohled krásnou obálkou. Bohužel jsem ji začala číst po příběhu, který byl napsán velmi svižně a takříkajíc „živě“. A to asi ovlivnilo z části i můj pohled na ni. Levandulové noci mi přišly takové rozvláčné, první polovina knihy mě v podstatě docela nudila, nic zvláštního se tam neudálo. Autorka mnohem lépe popisuje prostředí plné broskvoní a voňavé levandule než charaktery hrdinů příběhu. Postavy jsou vykreslené tak nějak povrchně, neživě, mnoho nezaujmou. Druhá polovina knihy je přece jen o trochu živější a četla jsem ji s větší chutí.
Doporučuji, pokud hledáte jednoduchý románek, protože nic složitého v knize opravdu nenajdete. Pokud vás láká prostředí Provence, pak si přijdete na své, jelikož krajina je popisována velmi sugestivně a krásně navodí představy voňavých levandulových polí a broskvoňových květů. Možná i proto jsem nakonec dala čtyři hvězdy.

KydlochMoris
KydlochMoris
08.01.2017 4 z 5

Pěkný příběh, hezká romantika... Taková oddechovka :-)

Christine2002
Christine2002
05.12.2016 5 z 5

Nejdříve jsem se zalekla toho, že hlavní hrdince je skoro 30, a tak jsem knížku odkládala. Hned po první kapitole jsem věděla, že to byla chyba. Děj mě pohltil...s věkem jsem se rychle smířila a ocitla se sama v nádherném prostředí PROVENCE.

jluky
jluky
22.10.2016 4 z 5

Po počiatočnej nedôvere ku knihe som to nevzdala a som rada. Veľmi milá romantika z môjho obľúbeného Francúzska.

Liduka
Liduka
31.03.2016 3 z 5

Příjemné oddechové čtení. Žádný zázrak ale nečekejte.

niknikita
niknikita
13.03.2016 3 z 5

Docela nenáročné a romantické čtení pro období nemoci, kdy je hlava tak trochu mimo provoz. Věřím ale, že kdyby se příběh neodehrával v Provence, asi bych ubrala na hodnocení.

Milla
Milla
03.03.2016 5 z 5

Pekne pocteni, ke konci smutne. Tesim se na druhy dil.

Alzbetta
Alzbetta
27.01.2016 5 z 5

Krásná,pohodová knížka

LadyD
LadyD
24.01.2016 4 z 5

Jedna z mála knih, kterou jsem přečetla za necelé dva dny :) ... myslím, že bych to zvládla ještě rychleji, velmi dobře čitelná kniha, tedy alespoň pro mě.

mariva
mariva
18.01.2016 5 z 5

Oddechový příběh z Provence, příjemné pohodové čtení.

princesse
princesse
22.12.2015 4 z 5

Oddechovka. Příjemně čtivá knížka, stačily mi na ni dva večery. Místy jsem si připadala, že jsem přímo v krásném starém domě uprostřed broskvoní a levandulových polí. Přečtením jistě neprohloupíte. Ráda si přečtu i pokračování.

Marselle
Marselle
02.11.2015 4 z 5

Pěkná oddechová a romantická kniha, i když se velice brzy dalo předpokládat jak děj dopadne, nebránilo mi to knihu dočíst až do konce a užít si ji.

Gabetka
Gabetka
19.07.2015 2 z 5

Velmi oddechové, velmi předvídatelné, ale čtení ve vás vzbudí chuť zajet se podívat na levandulová pole a broskvoňové sady v Provence. Na letní čtení na dovolené to pravé.

dubakm
dubakm
04.08.2014 4 z 5

Nenáročná, milá knížka plná vůně levandule a broskvoní. K letnímu snění a čtení :-) přímo ideální.

Provence

Kniha Levandulové noci: Román z Provence je v